Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczeństwo przedszkolaka w ruchu drogowym
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzą zajęcia edukacyjne dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym już wśród najmłodszych dzieci. Cyklicznie spotykają się z dziećmi w szkołach przedszkolach, a nawet żłobkach. Jedno z takich spotkań odbyło się w Miejskim Przedszkolu nr 11 w Zielonej Górze.
KMP Zielona Góra -
Nie dała się oszukać „na policjanta"
W powiecie zielonogórskim grasowali oszuści wyłudzający pieniądze przez telefon. We wtorek usiłowali okraść 71-letnią zielonogórzankę wmawiając jej, że policjanci prowadzą tajną akcję przeciwko oszustom „na wnuczka”. Na szczęście starsza Pani nie dała się nabrać i zgłosiła się na Policję. O podejrzanych telefonach powiadomili również policjantów czterej inni mieszkańcy miasta.
KMP Zielona Góra -
Szybka reakcja – szybkie zatrzymanie. Areszt i zarzuty za kradzieże z włamaniem do aut
Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował na 3 miesiące mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży dwóch pojazdów. Przy zatrzymanym mężczyźnie policjanci znaleźli przedmioty służące zarówno do popełniania przestępstw jak i pochodzące z przestępstwa. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem – grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
KMP Zielona Góra -
Niebezpieczną jazdę 19-letniego kierowcy przerwali policjanci
Policjanci z Sulechowa po krótkim pościgu uniemożliwili dalszą jazdę kierującemu, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a uciekając rozbił bramę wjazdową posesji. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli przy nim narkotyki. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.
KMP Zielona Góra -
Policyjne służby podczas zabezpieczania "Winobrania"
W niedzielę /10.09./ zakończyło się kolejne WINOBRANIE. Nad bezpieczeństwem czuwali zielonogórscy policjanci wspierani mundurowymi z innych powiatów województwa lubuskiego i słuchaczami Szkoły Policji w Katowicach. Policjanci odnotowali mniej wykroczeń i interwencji niż przed rokiem, a najczęściej interweniowali w przypadku zakłócenie ładu i porządku publicznego, spożywania alkoholu poza miejscami do tego wyznaczonymi czy zakłócenia ciszy nocnej.
KMP Zielona Góra -
Zielonogórsy policjanci zabezpieczali żużlowy mecz
Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze podinsp. Piotr Fabijański dowodził zabezpieczeniem meczu żużlowego pomiędzy drużynami z Zielonej Góry i Leszna. Impreza przebiegła spokojnie, w atmosferze sportowej rywalizacji, a policjanci w czasie trwania meczu nie odnotowali poważnych incydentów, co niewątpliwie jest zasługą doskonałej organizacji, rozpoznania i koordynacji policyjnych działań, a także doświadczenia w zabezpieczaniu takich imprez.
KMP Zielona Góra -
Kursant bez prawa jazdy, ale... z zakazem prowadzenia pojazdów
Policjanci z zielonogórskiej drogówki prowadzą na terenie miasta działania, podczas których kontrolują samochody ,,nauki jazdy”. Podczas pierwszego dnia działań mundurowi zatrzymali kursanta, który miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów za wcześniejszą jazdę po alkoholu.
KMP Zielona Góra -
Usłyszał zarzut za uprawę konopi
Policjanci z sulechowskiego komisariatu namierzyli, a następnie zatrzymali mężczyznę, który w kompleksie leśnym w okolicy Sulechowa założył plantację konopi. Mundurowi zabezpieczyli 200 drzewek w zaawansowanej fazie wzrostu. Podejrzany usłyszał już zarzuty.
KMP Zielona Góra -
LUPO witał uczniów w nowej szkole
Rozpoczęcie roku szkolnego to od wielu już lat czas wzmożonej aktywności zielonogórskich policjantów. Oprócz patroli ruchu drogowego w pobliżu szkół, policjanci z Zespołu ds. Nieletnich spotykają się z najmłodszymi przypominając im zasady bezpieczeństwa. W nowej Szkole Podstawowej nr 13 w Zielonej Górze uczniów witał także tygrys LUPO - maskotka Lubuskiej Policji.
KMP Zielona Góra -
Podejrzany o napad na ekspedientkę zatrzymany i aresztowany
Policjanci już w kilka godzin po zdarzeniu namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który napadł ekspedientkę w jednym ze sklepów spożywczych w Zielonej Górze. Napastnik odepchnął kobietę tak, że ta upadła, a następnie zabrał całodniowy utarg i uciekł. Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze, Sąd Rejonowy aresztował mężczyznę na trzy miesiące.
KMP Zielona Góra -
Okradli śpiących podróżnych – kilkanaście minut później wpadli w ręce Policji
Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy okradli podróżnych czekających na pociąg na Placu Kolejarza. Pokrzywdzeni zasnęli i w tym czasie sprawcy ukradli im portfele, dokumenty i telefony komórkowe. Dzięki szybkiej interwencji policjantów zostali zatrzymani kilkanaście minut po kradzieży.
KMP Zielona Góra -
Odpowie za handel podrobionym towarem
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli odzież, perfumy i porcelanę z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych firm. Właściciel stoiska usłyszał 20 zarzutów. Wartość towaru to co najmniej 25 tys. zł.
KMP Zielona Góra -
Początek roku szkolnego pożegnaniem z prawem jazdy – kierowca miał blisko 4 promile alkoholu
W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym, zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pn. ,,Bezpieczna droga do szkoły”. W okolicach szkół pojawiły się patrole, które będą dbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Niestety pomimo ostrzeżeń i próśb do jednej ze szkół na terenie powiatu zielonogórskiego przyjechał kompletnie pijany kierowca. Policjantów zawiadomili inni zaniepokojeni rodzice
KMP Zielona Góra -
Policjanci po służbie zatrzymali sprawcę
Dwaj policjanci z Komisariatu II Policji w Zielonej Górze, będąc po służbie zauważyli mężczyznę, który w centrum miasta wybił szybę wystawową. Sprawca próbował uciekać, ale w konfrontacji z policjantami nie miał żadnych szans – został zatrzymany i obezwładniony. Mężczyzna przyznał się i usłyszał już zarzut. Spowodowane przez niego straty to co najmniej 2500 zł.
KMP Zielona Góra -
Nie zatrzymał się do kontroli i zaatakował policjanta nożem – 17-latek usłyszał zarzuty
Zielonogórscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami komisariatu w Sulechowie zatrzymali młodego, 17-letniego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie podczas próby obezwładniania zaatakował jednego z policjantów nożem. 17-latek usłyszał już zarzuty. Zgodnie z Kodeksem Karnym, za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
KMP Zielona Góra -
Komunikat Policji
W związku z meczem żużlowym - Derbami Lubuskimi - w niedzielę 13 sierpnia br. czasowo zamknięta zostanie część ulicy Wrocławskiej oraz ulice w okolicy stadionu. Utrudnienia i ograniczenia w ruchu mogą wystąpić od godziny 15.00 do godzin wieczornych po zakończeniu meczu.Prosimy mieszkańców miasta oraz przyjezdnych kibiców o stosowanie się do poleceń policjantów kierujących ruchem oraz w miarę możliwości korzystanie z transportu miejskiego w drodze na stadion. Kierującym proponujemy wybranie alternatywnej drogi omijającej ulicę Wrocławską.
KMP Zielona Góra -
Uważaj na drodze
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego codziennie są obecni na drogach powiatu – zwłaszcza teraz w wakacyjne weekendy. W ciągu ostatnich trzech dni oprócz działań prewencyjnych prowadzili czynności przy 32 kolizjach i 2 poważnych wypadkach.
KMP Zielona Góra -
Zostawiła w upał dzieci w samochodzie i poszła na zakupy
Nieodpowiedzialna matka zostawiła wczoraj po południu dwie małe córeczki w nagrzanym samochodzie na parkingu i poszła robić zakupy. Zaalarmowani płaczem dziecka ludzie zadzwonili na nr alarmowy 112, strażacy wezwani na miejsce wybili szybę w pojeździe. Zielonogórska Policja prowadzi postępowanie dotyczące narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.
KMP Zielona Góra -
Powiatowe obchody Święta Policji w Świebodzinie
W czwartek ( 27 lipca) w Świebodzinie odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji. W uroczystym apelu, podczas którego policjanci odebrali awanse na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczenia, uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Krzysztof Sidorowicz. W trakcie uroczystości wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Świebodzinie mł. insp. Krzysztofem Sztejka podziękowali policjantom za ich ciężką służbę, a ich rodzinom za wsparcie i zrozumienie.
KMP Zielona Góra -
Pościg za nietrzeźwą. Kierowała mając 2,8 promila.
Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali kierującą renault scenic, który prowadziła samochód mając w organizmie 2,8 promila alkoholu. Kobieta próbowała uciec policjantom, ale została zatrzymana. Jej jazda zakończyła się w policyjnym areszcie.
KMP Zielona Góra
