Aktualności

Kolejne skuteczne działania policjantów w walce z przestępczością narkotykową

Data publikacji 26.06.2018

W wyniku działań operacyjnych policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze uzyskali informacje, że pewien mieszkaniec Zielonej Góry może przewozić swoim samochodem narkotyki, najprawdopodobniej marihuanę i amfetaminę. Po zatrzymaniu mężczyzny i sprawdzeniu samochodu ich przypuszczenia się potwierdziły.

Do zatrzymania 26-letniego mężczyzny doszło na jednej z ulic Zielonej Góry. W jego samochodzie policjanci znaleźli prawie 20 gramów marihuany i prawie 15 gramów amfetaminy. Po przeszukaniu w mieszkaniu funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową znaleźli jeszcze ponad 100 gramów marihuany. Ponadto przy zatrzymanym mężczyźnie policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie ponad 3900 zł., wagi elektroniczne i młynki do mielenia marihuany. Dodatkowo po sprawdzeniu okazało się, że 26-latek ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany. W toku prowadzonego postępowania policjanci zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutów posiadania znacznych ilości środków odurzających i usiłowania wprowadzenia ich do obrotu. Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze na wniosek złożony przez prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Tego samego dnia policjanci zwalczający przestępczość narkotykową doprowadzili do jeszcze jednego aresztowania. Funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy w jednej z podzielonogórskich  miejscowości prowadzili swoje działania znaleźli w pomieszczeniach domku jednorodzinnego narkotyki. Po zważeniu okazało się, że było to 31 gramów amfetaminy i 71 gramów marihuany. Funkcjonariusze przekazali sprawę policjantom, którzy zatrzymali 29-letniego mieszkańca posesji, uzupełnili zebrany materiał dowodowy, a następnie przedstawili mu zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i usiłowania wprowadzenia ich do obrotu, za co wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Zebrany materiał dowodowy także w tym przypadku pozwolił na wystąpienie do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 29-latka. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze przychylił się do wniosku i aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Od początku 2018 roku policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością narkotykową zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków:


- ponad 12 kg marihuany;
- prawie 3 kg amfetaminy;
- 30106 tabletek ecstasy;
- 950 tzw. „działek” LSD;
- 14 gramów heroiny;
- 279 sadzonek konopi indyjskich;

 

źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska

KMP w Zielonej Górze

Powrót na górę strony