Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Młodzi ludzie skradzionym pojazdem demolowali inne auta. Jeden z nich był poszukiwany
Zielonogórscy policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, którzy jadąc skradzionym wcześniej samochodem, rozbili kilkanaście innych pojazdów zaparkowanych na jednym z osiedli. Obaj byli nietrzeźwi, a młodszy z nich poszukiwany. Policjanci wyjaśniają, który z nastolatków kierował.
KMP Zielona Góra -
11 podejrzanych, 5 plantacji, kilkanaście kilogramów narkotyków – policjanci w walce z narkobiznesem
Tylko w ciągu ostatnich 3 miesięcy zielonogórscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali 11 osób za przestępstwa narkotykowe, a ponadto odkryli i zlikwidowali na terenie powiatu 5 upraw konopi. Dzięki działaniom policjantów, w tym roku nie trafiło na rynek już kilkanaście kilogramów narkotyków.
KMP Zielona Góra -
Zatrzymany za udział w oszustwie „na policjanta”
Zielonogórscy kryminalni dzięki swoim działaniom operacyjnym, zatrzymali w miniony weekend mężczyznę, który zamieszany jest w oszustwo na „policjanta” w ubiegłym tygodniu w Zielonej Górze. Poszkodowana wpłaciła oszustom kilkanaście tysięcy złotych na fałszywe konto.
KMP Zielona Góra -
Podsumowanie policyjnego zabezpieczenia Winobrania
W niedzielę /16.09./ zakończyło się kolejne Winobranie. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwali zielonogórscy policjanci wspierani mundurowymi z innych powiatów województwa lubuskiego i słuchaczami Szkoły Policji w Katowicach. Policjanci odnotowali prawie dwukrotnie więcej interwencji niż przed rokiem, a najczęściej interweniowali w przypadku zakłócenie ładu i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu poza miejscami do tego wyznaczonymi czy zakłócenia
KMP Zielona Góra -
Zaginiona leżała w zaroślach. Szybkie działanie Policji i szczęśliwe zakończenie
Zielonogórscy policjanci z ciągu zaledwie godziny od zgłoszenia zaginięcia odnaleźli starszą, schorowaną kobietę, która wyszła z domu. Seniorka decyzją lekarza trafiła do szpitala, a policjanci biorący udział w poszukiwaniach mają ogromna satysfakcję, że kolejny raz mogli pomóc.
KMP Zielona Góra -
Trzeźwość na miejskim rowerze
Zielonogórscy policjanci w ostatnim okresie otrzymują informacje, że miejskie rowery używane są przez nietrzeźwe osoby. Jazda rowerem pod wpływem alkoholu jest wykroczeniem, policjanci kontrolują rowerzystów - także użytkowników rowerów miejskich. Od dnia uruchomienia usługi zatrzymanych zostało 6 osób, które pod wpływem alkoholu jechały miejskimi rowerami.
KMP Zielona Góra -
Policjanci zabezpieczają zielonogórskie "WINOBRANIE"
Zielonogórscy policjanci podsumowali pierwsze dwa dni imprezy. Zarówno "Winobranie" jak i imprezy towarzyszące przebiegały w miarę bezpiecznie jak na tak dużą liczbę uczestników. Niestety nie obyło się bez incydentów. Policjanci odnotowali dwa poważniejsze przestępstwa – pobicie i rozbój. Przypominamy o ostrożności i pilnowaniu swoich rzeczy osobistych. Pamiętajmy, że działalności kieszonkowców sprzyja tłok, a także nasza nieuwaga, dlatego robiąc zakupy, spacerując po deptaku czy bawiąc się na imprezach winobraniowych zachowajmy szczególną ostrożność.
KMP Zielona Góra -
Luksusowy mercedes odzyskany przez policjantów
Policjanci z Wydziału Kryminalnego zielonogórskiej Komendy Miejskiej Policji uzyskali informacje operacyjne o luksusowym samochodzie, który miał być skradziony na terenie Niemiec, a ukrywany na terenie powiatu zielonogórskiego. Kryminalni namierzyli i odzyskali pojazd, a do sprawy zatrzymali dwie osoby.
KMP Zielona Góra -
Oszustwo na wnuczka, działanie policjantów i uratowane oszczędności życia
Kryminalni z II komisariatu w Zielonej Górze zapobiegli utracie kilkudziesięciu tysięcy złotych przez starszą zielonogórzankę. 80-latka padła ofiarą oszustów działających metodą „na wnuczka” i tylko szybka reakcja córki i zaangażowanie policjantów uchroniły ją przed utratą oszczędności życia.
KMP Zielona Góra -
Poszukiwany 3 listami gończymi diler narkotykowy zatrzymany przez policjantów po służbie
O tym, że policjantem jest się cały czas, nawet w czasie wolnym od pracy, zielonogórscy policjanci przekonali nas nie raz. W ostatnią sobotę przekonali nas także jak ważna i nieoceniona jest współpraca pomiędzy policjantami różnych wydziałów. Tym razem funkcjonariusz Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową podczas zakupów zauważył poszukiwanego 3 listami gończymi mężczyznę i zatrzymał go wspólnie z kolegą z Wydziału Kryminalnego. Obaj policjanci byli w czasie wolnym od służby.
KMP Zielona Góra -
Działania zielonogórskiej drogówki w rejonach szkół
W związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym, zielonogórscy policjanci rozpoczęli działania pn. ,,Bezpieczna droga do szkoły”, w ramach których już teraz sprawdzają oznakowanie w rejonach szkół, a także zachowanie kierujących w tych miejscach i przypominają o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Głównym celem działań jest przede wszystkim zapobieganie zdarzeniom drogowym z udziałem pieszych, a także innych uczestników ruchu drogowego w tym szczególnym czasie.
KMP Zielona Góra -
Uważaj na oszustów. Zielonogórzanka straciła swoje oszczędności
Prosimy osoby starsze o ostrożność w kontaktach telefonicznych, szczególnie gdy osoba po drugiej stronie słuchawki chce od nas pieniędzy. Pamiętajmy, że nie należy wierzyć w historie, które ktoś opowiada nam przez telefon. Ofiarą manipulacji oszustów padła starsza zielonogórzanka, która wierząc, że rozmawia z policjantami, oddała kilkadziesiąt tys. zł.
KMP Zielona Góra -
Zdrowy rozsądek i ostrożność receptą na bezpieczną jazdę. Uważajmy na drogach
Podczas minionego weekendu na terenie powiatu zielonogórskiego doszło do sześciu zdarzeń drogowych, w tym czterech wypadków, w których ucierpieli m.in. rowerzyści. W dwóch przypadkach kierujące pojazdami kobiety okazały się być nietrzeźwe, w kolejnym doszczętnie spłonął samochód, którego kierujący uderzył w drzewo.
KMP Zielona Góra -
Samochody ciężarowe pod okiem zielonogórskiej drogówki
W piątek (24 sierpnia) zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzą działania profilaktyczne pod hasłem „Tir”, podczas których sprawdzają przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących samochodami ciężarowymi. Mundurowi zwracają przede wszystkim uwagę na wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych i blokowanie dróg, a także na stan trzeźwości kierujących.
KMP Zielona Góra -
Internet, dopalacze, szpital. Śmiertelnie niebezpieczne substancje zabezpieczone przez Lubuską Policję
W czwartek (23 sierpnia) podczas interwencji domowej na terenie Zielonej Góry policjanci ujawnili w jednym z mieszkań nieznaną substancję. Prawdopodobnie są to środki psychoaktywne nieznanego pochodzenia. Substancję zabezpieczono do badań, a mężczyzna, który najprawdopodobniej znajdował się pod jej działaniem, po decyzji lekarza trafił do szpitala.
KMP Zielona Góra -
Policjanci po służbie zatrzymali wandala
Policjantem jest się 24 godziny na dobę, nawet po służbie - w miniony piątek (17 sierpnia) udowodnili to dwaj zielonogórscy policjanci służby patrolowej. W swoim czasie wolnym zatrzymali mężczyznę, który awanturował się przed jednym z lokali i demolował drzwi wejściowe. Policjanci zadziałali błyskawicznie, zanim ktokolwiek zdążył zareagować i zadzwonić po pomoc na numer alarmowy.
KMP Zielona Góra -
Była konkubina nasłała bandytów. Areszty za brutalny rozbój
Na trzy miesiące do aresztu trafiło troje sprawców brutalnego rozboju w jednej z miejscowości naszego powiatu. Dwaj mężczyźni i kobieta zostali zatrzymani przez zielonogórskich policjantów, mimo prób ukrywania się - cała trójka to osoby bez stałego miejsca zamieszkania. Ofiara rozboju przez kilka dni bała się zgłosić sprawę policji.
KMP Zielona Góra -
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zabił gołębia na zielonogórskim deptaku
Patrol policji na zielonogórskim Deptaku kilka minut po zdarzeniu zatrzymał mężczyznę, który rozdeptał gołębia. Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie uniknie odpowiedzialności za swój czyn - usłyszy zarzut zabicia zwierzęcia.
KMP Zielona Góra -
Zatrzymany za bestialskie uśmiercenie 12 jeży
Dzięki profesjonalnej pracy zielonogórskich policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą oraz ogniwa patrolowego w poniedziałek zatrzymany został 23-letni Przemysław P., który okrutnie uśmiercił 12 jeży w Zielonej Górze. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Zielonej Górze rozpatrzy wniosek Prokuratury Rejonowej o aresztowanie mężczyzny na 3 miesiące.
KMP Zielona Góra -
Dzięki czujności policjantów ranne niemowlę trafiło do szpitala
Zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej, w mieszkaniu znaleźli dziecko z ranami głowy. Dziecko natychmiast trafiło do szpitala, a rodzice zatrzymani zostali w policyjnym areszcie. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. O sytuacji został powiadomiony Sąd Rodzinny.
KMP Zielona Góra
