xStrona używa plików cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Nawet 400 tysięcy złotych kary za nielegalny hazard

Data publikacji 16.01.2020

Sulechowscy policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli cztery automaty i zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych działający na terenie Sulechowa. Kary jakie grożą właścicielom według Ustawy o grach hazardowych to oprócz pozbawienia wolności także grzywna w wysokości nawet 400 tysięcy złotych.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Sulechowie ustalili, że na terenie miasta może działać nielegalny salon gier hazardowych, więc podjęli w tej sprawie działania wspólnie z funkcjonariuszami Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Podczas akcji policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli cztery automaty, które jak się okazało nie posiadały stosownych badań na zgodność z wymogami dla urządzeń hazardowych, a lokal nie miał stosownej koncesji. Automaty zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wielkopolskim. Wkrótce zostanie wszczęte postępowanie karno-skarbowe w stosunku do urządzającego nielegalne gry oraz właściciela lokalu. 

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą konsekwencje wynikające z artykułu 107 Ustawy Kodeks Karny Skarbowy w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obu tych kar łącznie. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tysięcy złotych grzywny za każdy automat wynikające z artykułu 89 Ustawy o grach hazardowych.

Prawo do organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa. Dodatkowo lokalizację takiego miejsca musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej gdyż lokal, w którym odbywają się gry hazardowe nie może być bliżej, niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego, bądź innych ośrodków gry.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Źródło: podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • policjant zabezpiecza automaty
  • policjant zabezpiecza automaty
  • policjant zabezpiecza automaty
Powrót na górę strony