Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Podejrzany o rozbój 17-latek zatrzymany przez kryminalnych
Policjanci z Sulechowa zatrzymali 17-latka, podejrzanego o rozbój na małoletnim. Zatrzymany szarpał poszkodowanego za koszulkę, uderzył go w twarz, po czym siłowo ściągnął zawieszoną na jego ramieniu saszetkę i ukradł ją wraz z telefonem komórkowym. Dzięki szybkiej interwencji policjantów z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji w Sulechowie skradzione rzeczy zostały odzyskane.
KMP Zielona Góra -
Zielonogórscy policjanci aktywni podczas zabezpieczania imprez sportowych
Miniony weekend był intensywnym czasem służby dla zielonogórskich policjantów. Mundurowi zadbali o bezpieczeństwo uczestnikom imprez sportowych, które w tym czasie odbywały się na naszym terenie. W związku z wyścigiem kolarskim „Piekło Przytoku” zmieniona została organizacja ruchu, a część dróg została całkowicie zamknięta. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy wszystkie wydarzenia w powiecie zielonogórskim przebiegły bezpiecznie.
KMP Zielona Góra -
45-latek podejrzany o ugodzenie współlokatora nożem zatrzymany przez policjantów
Kłótnia dwóch obcokrajowców miała dramatyczny przebieg. W pewnym momencie jeden z nich zaatakował drugiego nożem, zadając mu kilka ciosów. Poszkodowany w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala w Zielonej Górze. Napastnik usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany.
KMP Zielona Góra -
Wjechał pod prąd. Nagrały go kamery monitoringu miejskiego
Kolejna nieznajomość przepisów ruchu drogowego czy wyłączenie niektórych zmysłów? Tym razem kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały niebezpieczne zachowanie kierującego samochodem osobowym, który chciał wjechać na rondo pod prąd. Czy chciał w ten sposób skrócić sobie drogę, czy zignorował znaki? Za ten niebezpieczny manewr został ukarany mandatem i otrzymał punkty karne.
KMP Zielona Góra -
Chwila roztargnienia doprowadziła do niebezpiecznej sytuacji. 59-latka jechała pod prąd
Nieznajomość przepisów i niestosowanie się do znaków drogowych może doprowadzić do zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu. Jednym z poważniejszych wykroczeń jest jazda pod prąd. Nietrudno sobie wyobrazić, jakie mogą być konsekwencje takiego działania. Takie niebezpieczne zachowanie kierującej osobowym volkswagenem zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu w Zielonej Górze.
KMP Zielona Góra -
Dzielnicowi znaleźli i zlikwidowali plantację marihuany
Czujność i doskonałe rozpoznanie w terenie doprowadziło do kolejnego sukcesu zielonogórskich dzielnicowych z I Komisariatu Policji w Zielonej Górze. Funkcjonariusze odnaleźli plantację ziela konopi, gdzie znajdowało się kilkadziesiąt roślin w różnym stadium wzrostu. Do sprawy zatrzymany został 40-letni mężczyzna, który usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 20 lat pozbawienia wolności.
KMP Zielona Góra -
Rozwaga, edukacja, bezpieczeństwo - działania zielonogórskiej drogówki na S3
Policjanci ruchu drogowego przez całą środę (26 marca) prowadzili intensywne działania pod nazwą "Bezpieczny Kierowca" na drodze ekspresowej S3, które dotyczyły kontroli prędkości. Oprócz samych kontroli mundurowi zaproponowali kierującym krótkie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poza tym zmotoryzowaniu otrzymali od policjantów kamizelki odblaskowe, dzięki czemu będą bardzie widoczni na drodze, na przykład wychodząc z pojazdu podczas jakiejś awaryjnej sytuacji.
KMP Zielona Góra -
Czujni także w czasie wolnym od służby. Policjanci zatrzymali poszukiwanego 30-latka
Zielonogórscy policjanci — doskonali w pracy, skuteczni także po służbie – tak w skrócie można opisać sytuację, która miała miejsce w minioną niedzielę (16 marca). Mundurowi zatrzymują sprawców przestępstw lub poszukiwanych nie tylko podczas służby. Także w czasie wolnym nie wahają się podejmować działań, zaskakując w ten sposób zatrzymywane osoby. Tak właśnie zachowali się dwaj funkcjonariusze, którzy podczas zakupów zatrzymali poszukiwanego.
KMP Zielona Góra -
Kryminalni w ostatniej chwili uratowali oszczędności seniorki
Zielonogórscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zapobiegli kolejnemu już w ostatnim czasie oszustwu na szkodę seniorów, tym razem „na policjanta”. Dzięki wiedzy operacyjnej kryminalnych, pieniądze, które seniorka zdążyła już wypłacić, zostały zablokowane w ostatniej chwili. Kobieta do końca nie zdawała sobie sprawy z zagrożenia.
KMP Zielona Góra -
Podejrzani szybko zatrzymani, a skradzione przedmioty odzyskane przez policjantów
Policjanci z wydziału kryminalnego komisariatu w Sulechowie już w kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież złomu z terenu należącego do Ochotniczej Straży Pożarnej w Mozowie. Strażacy ochotnicy za pieniądze z zebranego złomu chcieli zakupić sprzęt potrzebny im do działań. Obaj podejrzani o kradzież mężczyźni usłyszeli zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
KMP Zielona Góra -
Zaangażowanie, szybkość działania, współpraca - zielonogórscy i poznańscy mundurowi zapobiegli oszustwu „na policjanta”
W nocy z wtorku na środę (11/12 marca) dzięki zaangażowaniu dyżurnych zielonogórskiej komendy 77-latka nie straciła 60 tysięcy złotych. Do kobiety zadzwonili oszuści, którzy poinformowali ją, że jej syn spowodował wypadek drogowy. Zielonogórskim policjantom w działaniach pomogli policjanci patrolówki z Komisariatu Policji Poznań Wilda, którzy szybko odnaleźli kobietę, czym uratowali jej oszczędności.
KMP Zielona Góra -
Policjanci skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej. 29-latek trafił do aresztu
W środę (5 marca) zielonogórscy mundurowi zauważyli w centrum miasta mężczyznę, który na ich widok zaczął się dziwnie zachowywać. Jak się okazało, miał przy sobie środki odurzające. Następnie 29-latkiem zainteresowali się policjanci zwalczający przestępczość narkotykową. W mieszkaniu zatrzymanego znaleźli znaczne ilości różnych środków.
KMP Zielona Góra -
Niebezpieczny manewr zarejestrowany przez monitoring. 44-letni kierujący nie uniknie konsekwencji
Nagrania z monitoringów miejskich wielokrotnie pomagają policjantom dotrzeć do sprawców drogowych wykroczeń. Sieć kamer w Zielonej Górze znajduje się na głównych ciągach komunikacyjnych. Dzięki temu możliwe jest ustalenie przyczyny i przebiegu zdarzeń, a w konsekwencji ukaranie nieodpowiedzialnych kierowców.
KMP Zielona Góra -
Agresywny mężczyzna, który wtargnął do przedszkola usłyszał zarzuty
Zielonogórscy policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który będąc w stanie nietrzeźwości, chciał odebrać z przedszkola dziecko swojej partnerki i był agresywny w stosunku do nauczycielek. Mężczyzna usłyszał zarzuty karne, grozi mu do 4,5 roku pozbawienia wolności.
KMP Zielona Góra -
Policjanci zostawili wszystko i ruszyli na poszukiwania
Zielonogórscy policjanci, podobnie jak ich koledzy w całym kraju, zgłoszenia o zaginięciach osób traktują bardzo poważnie – szczególnie jeśli zgłoszenie dotyczy dzieci lub osób, których życie i zdrowie jest zagrożone. W takich sytuacjach na miejsce natychmiast jadą wszyscy dostępni policjanci, a także ogłaszany jest alarm dla jednostki. W środę (5 marca) policjanci udowodnili, że w codziennej służbie najważniejsze są dla nich słowa: „Pomagamy i Chronimy”, prowadząc jednocześnie trzy akcje poszukiwawcze.
KMP Zielona Góra -
Na przejściu dla pieszych zawsze zachowaj szczególną ostrożność
Do niebezpiecznej sytuacji doszło na jednym z przejść dla pieszych w Zielonej Górze. Kierująca samochodem osobowym ominęła pojazd, który zatrzymał się przed pasami, aby ustąpić pierwszeństwa pieszej. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę. Policjanci dotarli do kobiety, która kierowała toyotą i ukarali ją mandatem w wysokości 1500 zł i 15 punktami karnymi.
KMP Zielona Góra -
Pościg w oku policyjnej kamery – zatrzymany 29-latek aresztowany na dwa miesiące
Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę kierującego fordem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał ulicami miasta. Swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie na drodze. Próbował uniknąć zatrzymania, bo miał miedzy innymi dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Cała interwencja została zarejestrowana przez policyjne kamery. Podejrzany usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany przez sąd na dwa miesiące.
KMP Zielona Góra -
Niebezpieczna sytuacja na przejściu dla pieszych – kierująca straciła prawo jazdy i odpowie przed sądem
Niedawno publikowaliśmy ku przestrodze film z kamer autobusu komunikacji miejskiej, dokumentujący wykroczenie, jakiego wobec pieszego dopuścił się kierujący, a już mamy kolejne nagranie. Tym razem kierująca oplem o mało nie potrąciła pieszej na przejściu. Ze swoje zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy.
KMP Zielona Góra -
O krok od tragedii. Kierowca osobówki niemal potrącił pieszego
Zielonogórscy policjanci odstąpili od ukarania mandatem i skierowali wniosek do sądu wobec kierującego 50-latka, który nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. O zdarzeniu poinformował Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze, który także udostępnił nagranie z monitoringu w autobusie. Na filmie wdać, że o mało nie doszło do tragedii.
KMP Zielona Góra -
Poszukiwany ENA ukrywał się za granicą. Ustalony i zatrzymany przez policjantów usłyszał zarzuty
Zielonogórscy kryminalni z komisariatu II zatrzymali mężczyznę, który nie dość, że chciał ukraść luksusowe BMW, to jeszcze włamał się do kilku lokali na terenie Zielonej Góry. Spowodował straty na ponad 170 tysięcy złotych, a przed policjantami ukrywał się za granicą, będąc poszukiwany Europejskimi Nakazami Aresztowania.
KMP Zielona Góra
