Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Festy "Wolnych Serc" i debata w Zielonej Górze
Publiczna debata, wspólny festyn wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, pokazy i konkursy dla najmłodszych - w taki sposób policjanci z Zielonej Góry postanowili włączyć się w sobotnie obchody "I Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki".
-
Groziła i zabrała złoty łańcuszek
Zielonogórscy policjanci w miniony wtorek (18.06) zatrzymali Katarzynę B., która groźbami wymusiła na swojej znajomej oddanie złotego łańcuszka. Kobieta usłyszała zarzut wymuszenia rozbójniczego, a wczoraj (20.06) Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze zdecydował o zastosowaniu dozoru policyjnego.
-
Odpowie za usiłowanie włamania
Policjanci z Posterunku Policji w Nowogrodzie Bobrzańskim zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który włamywał się do sklepu w centrum miasta. Mężczyzna był pijany i tłumaczył policjantom, że zniszczył drzwi i okna niechcący. Jednak po oględzinach zniszczeń sprawca usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem i przyznał się do winy.
-
Okradali zabytkowy obiekt
Policjanci z Komisariatu Policji w Sulechowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli metalowe elementy zabytkowej bramy z pałacu w Trzebiechowie. Cyniczni złodzieje pocięli je palnikiem i oddali na złom.
-
Złodziejska para w "Złotym Domu"
W niedzielę wieczorem patrol policji zatrzymał dwoje zielonogórzan na gorącym uczynku włamania do „Złotego Domu”. Złodzieje przygotowali już do wyniesienia klimatyzator wartości 2.500 złotych.
-
Zatrzymani za sklepowe kradzieże
Niemal codziennie zielonogórska policja interweniuje w sprawach kradzieży sklepowych. Pomysły na kradzieże są czasem zadziwiające. W miniony weekend pewna mama najpierw usunęła naklejkę z ceną z trójkołowego rowerka, a potem posadziła na rowerku dziecko i próbowała przejść przez linię kas.
-
Nieznajomość prawa szkodzi
Zielonogórscy policjanci zatrzymali w sobotę /15 czerwca 2013 roku/ po południu obywatela Niemiec Ewalda S., który kierował samochodem mając w organizmie prawie 0,8 promila alkoholu. W trybie przyspieszonym został ukarany przez sąd grzywną 3000 złotych oraz otrzymał na rok zakaz kierowania pojazdami na terenie Polski.
-
Niebepieczne manewry rowerzystów
We wtorkowe popołudnie w Zielonej Górze w przeciągu kilku godzin doszło do poważnych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów.
-
Kradli stalowe elementy by je sprzedać na złom
Policjanci z Komisariatu Policji w Sulechowie, dzięki pracy dzielnicowego z Posterunku Policji w Babimoście, zatrzymali dwóch sprawców kradzieży stalowych elementów ogrodzenia. 19-latek i 20-latek, obydwaj mieszkańcy Babimostu, z okradzionej firmy planowali także wynieść maszynę produkcyjną.
-
Działania „JEDNOŚLAD”
W niedzielę (9 czerwca) policjanci Ruchu drogowego z KMP w Zielonej Górze prowadzili na terenie powiatu działania prewencyjne „Jednoślad”. Oprócz kontroli trzeźwości i stanu technicznego sprawdzano również poziom hałasu motocykli – zatrzymanych zostało 5 dowodów rejestracyjnych.
-
Nie wytrzymał i ukradł
Policjanci z I Komisariatu Policji w wyniku działań operacyjnych dowiedzieli się, że pewien 40-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego ukradł tablet i telefon komórkowy w jednym z zielonogórskich hipermarketów. Policjanci odzyskali skradziony sprzęt, mężczyzna usłyszał zarzuty popełnionych przestępstw.
-
Dzik odzyskał wolność
Zielonogórscy policjanci interweniowali w sprawie małego dzika, który przetrzymywany był na terenie prywatnej posesji z zamiarem sprzedaży na portalu aukcyjnym w Internecie. Zwierzę zostało przewiezione do specjalnego schroniska. Mężczyźnie, który próbował go sprzedać grozi kara grzywny.
-
Fałszywy kominiarz
Policjanci z II Komisariatu Policji ustalili, że na terenie miasta i gminy Zielona Góra działa mężczyzna, który nie mając uprawnień podaje się za kominiarza i prowadzi przeglądy instalacji w domach oraz wydaje fałszywe zaświadczenia.
-
Oddawał do lombardu sprzęt służbowy
Policjanci z I Komisariatu Policji prowadzili sprawę przywłaszczenia laptopa, telefonu komórkowego oraz pieniędzy przez mężczyznę, który jako pracownik firmy posiadany sprzęt służbowy zastawiał w lombardzie.
-
Chciał zrzucić winę na brata
Wczoraj zielonogórscy policjanci zatrzymali dwoje mieszkańców Szprotawy, którzy w sklepie z ubraniami ukradli towar za ponad 350 zł. Zatrzymany mężczyzna podał policjantom dane swojego brata – w rezultacie oprócz zarzutu kradzieży usłyszał także zarzut kierowania podejrzeń na inną osobę.
-
Luksusowy złodziej
W policyjnym areszcie spędził czas w miniony weekend mężczyzna, który okradł jeden z zielonogórskich supermarketów na ponad 900 złotych. Twierdził, że chciał porządnie zjeść i ubrać się – w sklepowym wózku znalazło się mięso i wędliny, alkohol, kawa, słodycze, jeansy, kosmetyki, a także lampy.
-
Spokojny zielonogórski weekend
Miniony długi weekend minął w powiecie zielonogórskim spokojnie. Nie było poważnych zdarzeń kryminalnych, zakłóceń porządku publicznego i poważnych wypadków drogowych. Zielonogórscy policjanci byli pilnowali porządku i bezpieczeństwa mieszkańców także w czasie weekendowych imprez plenerowych.
-
Pijana kierująca usiłowała wręczyć łapówkę
Podczas kontroli drogowej kobieta kierująca Renault Megane, będąc w stanie nietrzeźwości, usiłowała wręczyć policjantom łapówkę w wysokości 200 złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.
-
Wspólnie kradli przewody
Policjanci z I Komisariatu Policji prowadzą postępowanie w sprawie usiłowania kradzieży kabli na szkodę PKP. Jak się okazało sprawcami są członkowie jednej rodziny oraz narzeczony córki.
-
Ponad 2 promile i sądowy zakaz
We wtorkowe przedpołudnie o godzinie 10.50 na ul.Wrocławskiej patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującego mercedesem, który miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało mężczyzna ma także sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów za wcześniejsze kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości