Aktualności

Z maturzystami o służbie w Policji

Data publikacji 20.04.2023

Sulęcińscy policjanci po raz kolejny spotkali się z tegorocznymi maturzystami, aby porozmawiać o ich przyszłości i zachęcić młodych ludzi do służby w formacji. Opowiedzieliśmy o tym, jak to jest chronić i pomagać. Na pewno nie jest łatwo, ale zdecydowanie warto. Jako przyszły pracodawca oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie, szerokie możliwości rozwoju oraz bogate zaplecze socjalne, w tym możliwość ubiegania się o przydział mieszkania służbowego. Absolwencie, maturzysto – dołącz do najlepszych!

Obecny tydzień mija nam pod hasłem „Dołącz do najlepszych”, co oznacza intensywną promocję zawodu policjanta. Już za kilka dni, tegoroczni maturzyści skończą szkołę. Jest to więc doskonały czas na spotkania i rozmowy z młodymi ludźmi na temat ich przyszłości. W środę (19 kwietnia) odwiedziliśmy uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych imienia Unii Europejskiej w Sulęcinie. Można powiedzieć, że przez tyle lat wspólnych zajęć na rzecz bezpieczeństwa, poznaliśmy się całkiem dobrze. Tym bardziej było nam miło rozmawiać z uczestnikami jako z potencjalnymi kandydatami do służby w Policji. Opowiedzieliśmy uczniom jak wygląda nasza szczególna i wyjątkowa służba na rzecz drugiego człowieka. Przedstawiliśmy etapy postępowania kwalifikacyjnego, strukturę formacji oraz możliwości rozwoju. Dużą część spotkania poświęciliśmy kwestii przejścia na emeryturę po 25 latach służby, zarobków, dodatkowych świadczeń jak i ubiegania się o przydział mieszkania służbowego. Co bardzo cieszyło, maturzyści zadawali sporo pytań, zarówno na forum jak i indywidulanie. Kilka osób pobrało specjalnie przygotowane teczki kandydata, zawierające niezbędną w procesie rekrutacji dokumentację. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek - zakładkę do książki, która z całą pewnością przyda się przed wymagającym okresem matur.

Jeśli Ty również, zastanawiasz się nad wstąpieniem w granatowe szeregi, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej – zakładka: DOBÓR, gdzie znajdziesz cały wachlarz niezbędnych informacji

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego z sulęcińską jednostką: 47 79 312 70 lub 47 79 312 47. Możesz odwiedzić nas także osobiście. Czekamy na Ciebie!

 

sierżant sztabowy Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Powrót na górę strony