Aktualności

Mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem wczasowiczów. Ty także możesz mieć na nie wpływ!

Data publikacji 12.07.2022

Podczas wakacji policjanci zapewniają bezpieczeństwo nad wodą, na lądzie i wszędzie tam, gdzie ktoś może potrzebować. Warto pamiętać, że mundurowych w ich działaniu może wspomóc każdy! Wystarczy skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której w łatwy i anonimowy sposób można wskazać niebezpieczne miejsca w okolicy.

Policyjne patrole wodne od dawna są widoczne na międzyrzeckich akwenach. Policjanci i strażacy połączyli siły, by wspólnie nieść pomoc, a także oddziaływać prewencyjnie na osoby, które zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych z przebywaniem w wodzie i na plaży. Mundurowi podczas patrolu na wodzie, kontrolują trzeźwość osób żeglujących oraz czy wodne środki komunikacji posiadają niezbędne wyposażenie takie jak na przykład kapoki. Dodatkowo zwracają oni uwagę na niezbędne pozwolenia jakie powinni posiadać wędkarze.

Międzyrzeccy Policjanci dysponują specjalistyczną łodzią motorową, która wyposażona jest w wyspecjalizowany sprzęt ratowniczy. Dzięki niemu szybko, bezpiecznie i skutecznie mogą dotrzeć do osób, które potrzebują pomocy. Mundurowi poza patrolowaniem strzeżonych akwenów, szczególną uwagę skupiają na dzikich kąpieliskach, które coraz częściej nanoszone są przez mieszkańców na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki temu, policjanci mogą jeszcze skuteczniej nieść pomoc osobom wypoczywającym nad wodą.

Patrole wodne, to jednak nie tylko czuwanie nad bezpieczeństwem wczasowiczów. Funkcjonariusze dodatkowo kontrolują akweny, zwracając szczególną uwagę na kłusowników, którzy w nielegalny sposób, przy pomocy specjalnie rozłożonych siatek, próbują złowić ryby. Takie osoby muszą liczyć się ze zdecydowanym działaniem mundurowych i poważnymi konsekwencjami.

Poza wspólnymi służbami na wodzie, międzyrzeccy stróże prawa wspólnie ze funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej oraz pracownikami sanepidu stale kontrolują obozy i inne miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Podczas kontroli sprawdzane są elementy związane z bezpieczeństwem takie jak drogi ewakuacyjne, apteczki pomocy doraźnej czy odpowiednie dokumenty i zezwolenia organizatorów. Nie brakuje również spotkań z młodzieżą, w trakcie których policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z kąpielisk, czy przebywania na obozie i kolonii.  

 

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

  • policjant obserwujący plażowiczów i krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa
  • policjant i strażak płyną łodzią
  • sygnały na łodzi i żaglówki w tle
  • policjant na łodzi kontroluje dokumenty
  • kontrola obozowiska przez funkcjonariuszy
  • kontrola obozowiska przez policjantkę

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.33 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony