Aktualności

Kontrolowaliśmy trzeźwość i nagradzaliśmy wzorowych kierowców

Data publikacji 02.08.2022

„Trzeźwe i bezpieczne wakacje” to wspólna akcja dzielnicowych gminy Gubin i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Gubina, w ramach której policjanci kontrolowali trzeźwość kierujących i wręczali upominki. Podczas działań wszyscy przebadani kierowcy wykazali się odpowiedzialnością, za co w nagrodę otrzymali przygotowane specjalnie dla kierowców ulotki propagujące trzeźwość za kierownicą, odblask oraz pamiątkowego misia.

Policjanci krośnieńskiej drogówki nowy miesiąc (1 sierpnia) rozpoczęli od sprawdzania stanu trzeźwości kierowców przejeżdżających przez miejscowość Czarnowice (gmina Gubin). Realizowane w ramach akcji „Bezpieczne wakacje" wzmożone kontrole, prowadzone przez gubińskich dzielnicowych oraz funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy kończyły się nietypowo. Bowiem, gdy tylko kontrolka na urządzeniu do pomiaru stanu trzeźwości zaświeciła się na zielono, kierujący otrzymywał nagrodę. Wręczane torebeczki zawierały ulotki edukacyjne z zakresu ograniczenia spożywania alkoholu oraz korzystania z telefonu komórkowego podczas kierowania pojazdem, zawieszkę odblaskową i pamiątkowego misia. Zaskakujące zakończenie policyjnej kontroli, to efekt wspólnej kampanii  prewencyjno-profilaktycznej pod nazwą „Trzeźwe i bezpieczne wakacje” zorganizowanej przez dzielnicowych gminy Gubin i koordynatora do spraw Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Gubin, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców, poprzez poszerzenie świadomości w powyższej tematyce. W trakcie prowadzonej akcji, wszyscy kierowcy byli trzeźwy.

Pamiętaj, że nawet najmniejsza dawka alkoholu ma wpływ na nasze zachowanie. Na drodze zawsze musimy być w pełni skoncentrowani i adekwatnie reagować na powstałe sytuacje. Alkohol uniemożliwia nam to i sprawia, że nasza reakcja jest często opóźniona, lub nie ma jej wcale. Wsiadając za „kółko” pod wpływem alkoholu narażamy nie tylko siebie, ale i innych. Reagujmy również w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę. Obojętność i brak reakcji, to nie jako forma przyzwolenia na takie zachowanie. Pamiętaj, każdy pijany na drodze to zagrożenie.

 

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • policjanci kontrolują trzeźwość kierowcy
  • policjanci przekazują upominki
  • policjanci przekazują upominki
  • policjanci kontrolują trzeźwość kierowcy
  • misie
  • policjanci przekazują upominki
  • policjanci kontrolują trzeźwość kierowcy
  • upominki
  • policjanci kontrolują trzeźwość kierowcy
Powrót na górę strony