Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Przywróciliśmy Polakom poczucie bezpieczeństwa – dwa lata MSWiA
- Kiedy dwa lata temu rozpoczynałem swoją misję, postawiłem sobie kilka zadań, które chcieliśmy wykonać wspólnie z moim zespołem. Obiecaliśmy, że przywrócimy obywatelom poczucie bezpieczeństwa. Dziś możemy powiedzieć, że osiągnęliśmy ten cel. Z badań wynika, że 89 proc. Polaków uważa, że w Polsce żyje się bezpiecznie – powiedział minister Mariusz Błaszczak podsumowując ostatnie dwa lata pracy MSWiA.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policja to nie tylko mundurowi. Święto Służby Cywilnej w Lubuskiem
W środę /15 listopada/ w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyły się uroczystości związane ze Świętem Służby Cywilnej. Kierownictwo Lubuskiej Policji podziękowało pracownikom za bezcenne wartości, które wnoszą w codzienne funkcjonowanie naszej formacji. Obok policjantek i policjantów to właśnie pracownicy cywilni poprzez ciężką pracę poprawiają skuteczność działań Policji budując jej profesjonalizm.
KWP Gorzów Wlkp. -
"Akcja Zima" – policjanci kontrolują parki oraz pustostany
Jesienna aura powoli zmienia się w zimową, noce i poranki są coraz chłodniejsze a temperatura niejednokrotnie spadła już do 0. Są to sytuacje niebezpieczne w szczególności dla osób bezdomnych. Z tej przyczyny policjanci kontrolują parki, pustostany, a także inne miejsca w których mogą się oni gromadzić i sprawdzają czy warunki w których przebywają nie zagrażają ich życiu i zdrowiu.
KWP Gorzów Wlkp. -
ODESZŁA MARIA TERESA SURMACZ (1933 – 2017)
9 listopada 2017 r. zmarła Maria Teresa Surmacz – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Gorzowska Rodzina Katyńska, Przewodnicząca Oddziału w Gorzowie Wlkp. Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.”
KWP Gorzów Wlkp. -
Wyniki konkursu na spot o bezpieczeństwie motocyklistów "Droga to nie tor wyścigowy. Bądź Mistrzem Dwóch Kółek"
Dwadzieścia prac zostało nadesłanych na konkurs na scenariusz do spotu pt.: "Droga to nie tor wyścigowy. Bądź Mistrzem Dwóch Kółek", który adresowany był do młodzieży w wieku 13- 17 lat. Komisja konkursowa po długiej naradzie wybrała najlepsze scenariusze, na podstwie których powstanie w najbliższych dniach spot z udziałem Bartka Zmarzlika i Patryka Dudka.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policjant wstrzymał ruch na krajówce, by ratować kota
Leżał na środku drogi i potrzebował pomocy. Potrącony kot miał wiele szczęścia, że krajową 92, na wysokości Pniew podróżował sierż. szt. Maciej Kimet. Zatrzymał pojazd, ubrał kamizelkę odblaskową i wstrzymał ruch. Zwierzaka przewiózł do lekarza weterynarii tym samym ratując mu życie.
KWP Gorzów Wlkp. -
Kolejne testy sprawnościowe dla kandydatów do Policji
Lubuska Policji zaprasza wszystkich kandydatów oraz osoby zainteresowane wstąpieniem w jej szeregi na trening. Pod okiem policjantów będzie można przygotować się do testu sprawności fizycznej i przystąpić do próby pokonania elementów toru przeszkód. Najbliższe zajęcia odbędą się 13 listopada w Żaganiu oraz 15 listopada w Gorzowie Wlkp.
KWP Gorzów Wlkp. -
LUBUSKA POLICJA DLA NIEPODLEGŁEJ
To już 99 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. W wojewódzkich uroczystościach tego najważniejszego święta państwowego wzięły udział władze państwowe i samorządowe, poczty sztandarowe, przedstawiciele służb mundurowych, a przede wszystkim licznie zgromadzone rzesze Lubuszan. Policjantów całego regionu reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Jarosław Janiak.
KWP Gorzów Wlkp. -
Duże siły Lubuskiej Policji przy zabezpieczeniu rozgrywek piłkarskich
Blisko 250 policjantów dbało o ład i porządek publiczny podczas rozgrywanych w Gorzowie Wielkopolskim rozgrywek III ligi piłki nożnej. Mundurowi niemal z całego województwa lubuskiego czuwali nad bezpieczeństwem kibiców z Gorzowa oraz Bielsko Białej. Dzięki pracy funkcjonariuszy, a także spokojnemu zachowaniu osób oglądających mecz, sportowe zmagania przebiegły bezpiecznie.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuska Policja gotowa do działań „Listopadowy weekend”
Kierowanie ruchem, sprawdzanie trzeźwości kierowców, kontrole prędkości to tylko kilka z wielu zadań jakie czekają lubuskich policjantów w nadchodzący weekend. Wszystko po to, aby uroczystości związane ze Świętem Odzyskania Niepodległości Polski odbyły się bezpiecznie, a podróżujący sprawnie dotarli do celu.
KWP Gorzów Wlkp. -
Pamiętaj o szacunku dla FLAGI RP i HYMNU RP
MSWiA opracowało miniprzewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego.
KWP Gorzów Wlkp. -
CBOS: Polacy dobrze oceniają pracę Policji
Z cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest jedną z najwyżej ocenianych instytucji publicznych. W ostatniej edycji badania lepiej oceniane są tylko władze lokalne. Policja jest również najlepiej ocenianą instytucją spośród wszystkich poddanych badaniu służb mundurowych i instytucji wymiaru sprawiedliwości.
KWP Gorzów Wlkp. -
Insp. Stanisław Panek pożegnał się ze sztandarem gorzowskiej komendy
Insp. Stanisław Panek, dotychczasowy Komendant Miejski Policji w Gorzowie Wlkp., uroczyście pożegnał się ze sztandarem i przeszedł na emeryturę. Gorzowską komendą zarządzał od lutego 2016 roku. W uroczystym pożegnaniu przedstawiciele wielu służb, podmiotów i instytucji, z którymi przez lata współpracował, dziękowali za profesjonalne wykonywanie obowiązków służbowych.
KWP Gorzów Wlkp. -
ZASILILI SZEREGI LUBUSKIEJ POLICJI
O 15 policjantów zwiększył się lubuski garnizon po przyjęciu nowych stróżów prawa. Adepci po uroczystym ślubowaniu trafią do Słupska na szkolenie podstawowe, aby za kilka miesięcy być w pełni przygotowanym do służby społeczeństwu. Zachęcamy, aby ich śladem poszli kolejni chętni.
KWP Gorzów Wlkp. -
Uprowadzona kobieta już na wolności – skuteczna współpraca Policji z Polski i Niemiec
Bardzo intensywne działania Lubuskiej Policji wsparte czynnościami Policji niemieckiej skutkowały uwolnieniem porwanej w poniedziałek kobiety ze Słubic. 25-latka jest już bezpieczna. W tej chwili przeprowadzane są z jej udziałem czynności procesowe przez niemieckich policjantów. Do sprawy zatrzymany został 29-letni mężczyzna, który podejrzewany jest o bezprawne pozbawienie wolności słubiczanki.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuska oraz niemiecka Policja wyjaśniają okoliczności zdarzenia ze Słubic
Lubuscy oraz niemieccy policjanci zaangażowani są w wyjaśnienie sprawy związanej z uprowadzeniem kobiety ze Słubic. Ta według relacji świadków miała zostać wciągnięta do samochodu na niemieckich nr rejestracyjnych przez dwóch mężczyzn. Każda informacja w tej sprawie będzie niesłychanie cenna dla śledczych, którzy bardzo intensywnie pracują, aby wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia.
KWP Gorzów Wlkp. -
UZBROJENI NAPASTNICY ZAATAKOWALI NA STACJI PALIW- ĆWICZENIA POLICJI I INNYCH SŁUŻB
Ćwiczenia dowódczo – sztabowe, które przeprowadzone były w ramach IX Międzynarodowych Ćwiczeń Zespołów Ratowniczych GREEN MEDline 2017, zakładały napad uzbrojonych napastników na stację paliw. Obsługa stacji i klienci, którzy znaleźli się w śmiertelnym niebezpieczeństwie potrzebowali zdecydowanej reakcji wielu służb. Profesjonalna koordynacja czynności wielu podmiotów pozwoliła w rezultacie na zneutralizowanie napastników i zagrożeń wynikających z ich przestępczego działania.
KWP Gorzów Wlkp. -
Zarzuty za groźby i pozbawienie wolności 13-latka
Kostrzyńscy funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby w związku z podejrzeniem pozbawienia wolności 13-latka i kierowania w jego stronę gróźb. Mężczyzn mieli zabrać chłopca na „rozmowę wychowawczą”, bo 13-latek dokuczał swojemu rówieśnikowi. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.
KWP Gorzów Wlkp. -
Niebezpieczeństwo czai się na drodze. Uważajmy!
Lubuska Policja apeluje do kierowców o ostrożną i uważną jazdę. Niesprzyjająca pogoda i warunki panujące na drogach w połączeniu z nadmierną prędkością mogą doprowadzić do tragedii. Niestety przekonało się o tym kilku uczestników ruchu drogowego. W czwartek (2 listopada) na lubuskich drogach doszło do czterech wypadków, w których zginęły dwie osoby i dwie zostały ranne. Zwolnijmy!
KWP Gorzów Wlkp. -
Odpowiedzialni za rozbój w rękach Policji
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zatrzymali dwóch mężczyzn, którym zarzuca się rozbój. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za rozbój może im grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
KWP Gorzów Wlkp.
