Aktualności
Rozmiar czcionki
-
W uznaniu za profesjonalizm i zaangażowanie w służbie
Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. docenił i wyróżnił nagrodami policjantów, którzy w ostatnim czasie wykazali się zaangażowaniem w służbie. Wykonywane przez nich zadania skutkowały ratowaniem ludzkiego życia oraz zatrzymaniem sprawców przestępstw w czasie wolnym od służby. Ich dokonania potwierdzają skuteczność i profesjonalizm lubuskich policjantów w zapewnianiu bezpieczeństwa.
KWP Gorzów Wlkp. -
Bezpieczne Ferie w siedzibie Lubuskiej Policji
We wtorek (20 lutego) grupa dzieci i młodzieży z Gorzowa Wielkopolskiego spotkała się z policjantami w siedzibie Lubuskiej Policji. Podczas spotkania funkcjonariusze Wydziałów Prewencji i Ruchu Drogowego opowiedzieli o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz jak chronić się przed cyberprzemocą podczas korzystania z Internetu. Młodzi goście mieli również możliwość zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym przez antyterrorystów oraz używanym podczas zabezpieczania imprez masowych. W spotkaniu wzięło udział blisko 40 osób.
KWP Gorzów Wlkp. -
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Lubuskiem
Od 19 do 25 lutego w ramach obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” Lubuska Policja uruchomiła Punkty Konsultacyjne oraz numery telefonów dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. W Punktach tych, na terenie całego województwa lubuskiego, dyżurować będą policjanci wraz z ekspertami.
KWP Gorzów Wlkp. -
Oficerowie Dyżurni wyróżnieni przez Wojewodę Lubuskiego
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Janiak w ramach obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 wyróżnili oficerów dyżurnych i podziękowali za profesjonalizm w czasie realizowania codziennych obowiązków.
KWP Gorzów Wlkp. -
Ferie na lodzie? Bądźmy ostrożni, wybierzmy bezpieczeństwo
W województwie lubuskim ferie zimowe trwają w najlepsze. Policjanci w ramach działań „Bezpieczne Ferie” rozmawiają z najmłodszymi o zagrożeniach związanych z wchodzeniem na zamarznięte jeziora czy stawy. Sprawdzają również miejsca, w którym mogą pojawiać się miłośnicy jazdy na łyżwach, aby zachęcić ich do korzystania ze sztucznych lodowisk. Wybierzmy bezpieczeństwo i cieszmy się zimą.
KWP Gorzów Wlkp. -
Piesi mogą czuć się bezpiecznie – dba o nich lubuska drogówka
W województwie lubuskim trwają działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, które adresowane są do osób pieszych, ale także kierowców. Policjanci drogówki rozmawiają z pieszymi, rowerzystami i kierowcami, przestrzegając i namawiając ich do bezpiecznych zachowań na drodze. Zimowa szarość, trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że piesi są słabo widoczni dla kierowców, a to negatywnie wpływa na ich bezpieczeństwo.
KWP Gorzów Wlkp. -
SPOTKANIE MINISTRA JOACHIMA BRUDZIŃSKIEGO Z PRZEDSTAWICIELAMI SŁUŻB MUNDUROWYCH W LUBUSKIEM
Realizacja założeń programu modernizacji oraz bezpieczeństwo i praca służb mundurowych województwa lubuskiego były głównym tematem odprawy, jaka w poniedziałek /12 lutego/ odbyła się siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński wysłuchał meldunków komendantów Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej.
KWP Gorzów Wlkp. -
Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 okiem policjantów i dzieci
Dzięki numerowi 112, każdy z nas może szybko i sprawnie powiadomić odpowiednie służby w sytuacjach zagrażających naszemu bezpieczeństwu - w razie wypadku w pracy, w szkole czy na feriach za granicą. Europejski numer alarmowy 112 działa już we wszystkich dwudziestu siedmiu krajach Unii Europejskiej. W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim policjanci rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie w domu, szkole czy na podwórku.
KWP Gorzów Wlkp. -
KONFERENCJA WOJEWODY LUBUSKIEGO I PRZEDSTAWICIELI SŁUŻB O BEZPIECZEŃSTWIE PODCZAS FERII
Na najbliższe dwa tygodnie, szkolne plecaki zostały odłożone. Lubuscy uczniowie zaczynają ferie zimowe. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak na specjalnie zwołanej konferencji prasowej z szefami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, przedstawił przygotowania funkcjonariuszy do służby w tym właśnie czasie.
KWP Gorzów Wlkp. -
Bezpieczeństwo podczas ferii – lubuscy policjanci meldują gotowość do działania
Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. To okres kiedy dzieci i młodzież będą korzystały z uroków zimy i aktywnie spędzały czas. O bezpieczeństwo wypoczywających zadbają lubuscy policjanci. Mundurowi już od początku lutego spotykają się z dziećmi i młodzieżą rozmawiając z nimi o tym jak radośnie, ale przede wszystkim bezpiecznie spędzić ten czas. Lubuska „drogówka” rozpoczyna z kolei kontrole autokarów przewożących dzieci w miejsca zimowego odpoczynku.
KWP Gorzów Wlkp. -
O bezpieczeństwie w I LO w Gorzowie
Bezpieczeństwo na portalach społecznościowych oraz na „prywatkach” – to główne tematy spotkania profilaktycznego zrealizowanego przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji. Mundurowi zjawili się w szkole na zaproszenie I Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wielkopolskim.
KWP Gorzów Wlkp. -
Kolejne działania DBI 2018 w gorzowskim kinie
273 osoby, które zawitały do gorzowskiego kina studiowały z Lubuską Policją zjawisko „Paniki w Sieci”. Uczniowie gorzowskich i międzyrzeckich szkół ponadgimnazjalnych w ramach Obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2018 obejrzeli debiutancki film Pawła Maślony „Atak Paniki” i wzięli udział w debatach dotyczących cyberprzemocy.
KWP Gorzów Wlkp. -
Wielka akcja rozbicia grup przestępczych, których członkowie są podejrzani o włamania do bankomatów na „wybuch”
Blisko 200 policjantów z CBŚP, z KWP w Gorzowie Wielkopolskim, z KWP w Poznaniu, BOA, a nawet z Niemiec brało udział we wczorajszej akcji skierowanej przeciwko dwóm grupom przestępczym. Śledztwo dotyczy kradzieży z włamaniem do bankomatów przy użyciu metody „na wybuch”. Podczas działań zatrzymano 8 osób i zabezpieczono przedmioty mogące służyć do wysadzenia bankomatów. Śledztwo prowadzą policjanci CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.
KWP Gorzów Wlkp. -
Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 w Santoku
Funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Koordynatorem Zespołu Psychologów KWP w Gorzowie Wlkp. zabrali dzisiaj (6 lutego 2018 r.) uczniów klas siódmych Zespołu Szkół w Santoku, w podróż po bezpiecznej cyberprzestrzeni. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu.
KWP Gorzów Wlkp. -
Nie dajmy się zabić na drodze … jedźmy ostrożnie !
Na lubuskich drogach corocznie życie traci kilkadziesiąt osób. To zdecydowanie za wysoka cena, jaką przychodzi płacić za podróż samochodem. Rozwijająca się infrastruktura drogowa, codzienna służba policjantów oraz zdrowy rozsądek kierowców z pewnością wpływa na zwiększenie drogowego bezpieczeństwa. Bądźmy ostrożni. Życie nie zawsze daje drugą szansę! Czas na refleksję, zanim będzie za późno.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuscy policjanci mianowani na pierwszy stopień oficerski
Decyzją Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy na pierwszy stopień oficerski – podkomisarza Policji – mianowanych zostało 264 policjantów. Wśród nich na auli im. Władysława Stasiaka w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, w uroczystej oprawie wzięło udział siedmioro lubuskich policjantów.
KWP Gorzów Wlkp. -
POLICJANCI ZABEZPIECZALI WIZYTĘ PREZYDENTA RP
Zapewnienie bezpieczeństwa Prezydentowi RP podczas wizyty w Kargowej i Żarach było głównym zadaniem lubuskich policjantów. Po raz kolejny służby wykazały się pełną mobilizacją i profesjonalizmem. Dzięki współpracy policjantów z Biurem Ochrony Rządu (od dziś Służba Ochrony Państwa), wizyta głowy państwa przebiegła bez incydentów.
KWP Gorzów Wlkp. -
W trosce o bezpieczne stadiony
Policjanci wchodzący w skład zespołów ds. Kibica oraz powiatowych punktów kontaktowych podsumowali rok 2017. Przygotowywali się również do zabezpieczeń związanych ze zbliżającą się rundą wiosenną rozgrywek piłkarskich oraz innych dyscyplin sportowych. Wszystko po to, aby w lubuskiem radość z kibicowania i respektowanie przepisów szło w parze.
KWP Gorzów Wlkp. -
Dzień odblasków - konkurs dla przedszkoli na projekt odblasku
Do 31 maja 2018 roku czekamy na zgłoszenia od przedszkoli, które będą chciały wziąć dział w konkursie przesyłając projekt elementu odblaskowego do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.
KWP Gorzów Wlkp. -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – skuteczne narzędzie w zapewnianiu bezpieczeństwa społeczeństwu
Od blisko półtora roku w województwie lubuskim działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci, przedstawiciele służb mundurowych oraz samorządowcy debatowali w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim nad wpływem tego narzędzia na bezpieczeństwo mieszkańców regionu. Narzędzia chętnie wykorzystywanego przez samych Lubuszan, a jednocześnie pomocnego dla policjantów w zapewnianiu bezpieczeństwa społeczeństwu.
KWP Gorzów Wlkp.
