Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nowe propozycje MSWiA dla funkcjonariuszy służb podległych resortowi
Podwyżka o 677 zł brutto wraz z nagrodą roczną, co daje kwotę 500 zł „na rękę” od 1 stycznia 2022 roku, awanse w ramach podwyższenia grup zaszeregowania dla funkcjonariuszy na najniższych etatach, odmrożenie funduszu nagród na poziomie 5,4 proc. w tym roku i 2,7 proc. w 2022 roku – to główne propozycje przedstawione przez wiceszefa MSWiA Macieja Wąsika podczas poniedziałkowego (20 września br.) spotkania ze stroną związkową. Propozycje resortu zostaną teraz przeanalizowane przez władze związków zawodowych poszczególnych formacji.
KWP Gorzów Wlkp. -
PUBLIKACJA POŚWIĘCONA ASPIRANTOWI ALOJZEMU BANACHOWI, PATRONOWI LUBUSKIEJ POLICJI
Piątkowa uroczystość poświęcona była przekazaniu najbliższej rodzinie Alojzego Banacha, aspiranta Policji Państwowej i patrona lubuskiej Policji publikacji przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Gorzowie Wielkopolskim. To gest dla najbliższych patrona Lubuskiej Policji, który ukazuje najważniejsze karty tej pięknej, pełnej patriotyzmu historii, którą napisał dla ukochanej Polski.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuska Policja oddała hołd poległym! 82 rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę
Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim, inspektor Jarosław Pasterski, w imieniu wszystkich lubuskich policjantów, oddał hołd ofiarom II Wojny Światowej i osobom zesłanym na Sybir. Na gorzowskim cmentarzu przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, służb mundurowych oraz członkowie stowarzyszeń sybirackich i kombatanckich uroczyście upamiętnili wydarzenia sprzed 82 lat, kiedy to 17 września 1939 roku wojska Armii Czerwonej przekroczyły polską granicę, łamiąc tym samym pakt o nieagresji i dokonując zbrojnej napaści na Polskę.
KWP Gorzów Wlkp. -
PAMIĘTAMY!
Nasz Kolega podkomisarz Andrzej Buler zginął na służbie 24 lata temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!
KWP Gorzów Wlkp. -
W MSWiA o nowej ustawie modernizacyjnej dla służb MSWiA
W poniedziałek (13 września br.) odbyło się spotkanie wiceministra Macieja Wąsika z przedstawicielami związków zawodowych zrzeszających funkcjonariuszy służb mundurowych MSWiA. Strona rządowa przedstawiła propozycje dotyczące nowej ustawy modernizacyjnej, której budżet – na cztery lata - wyniesie 10 miliardów 30 milionów złotych.
KWP Gorzów Wlkp. -
Żegnamy naszego Kolegę
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w wieku 52 lat naszego kolegi Pawła Spilnyka. Był profesjonalistą w swojej dziedzinie, zawsze kompetentny i oddany policyjnej formacji. Jednocześnie był szanowanym, empatycznym i darzonym sympatią kolegą.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lepiej zapobiegać… niż się zgubić - Lubuska Policja apeluje o rozwagę
Idąc do lasu zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Tylko każdego roku lubuscy policjanci podejmują kilkadziesiąt akcji związanych z poszukiwaniem zaginionych grzybiarzy. W działaniach udział biorą duże siły policyjne funkcjonariuszy wielu pionów, którzy są do dyspozycji zaginionych i często są ich jedynym ratunkiem. Zatem oprócz koszyka nie zapomnij o rozsądku.
KWP Gorzów Wlkp. -
Droga do szkoły musi być bezpieczna - działania Lubuskiej Policji
Jak zawsze najmłodsi mogą liczyć na pomoc lubuskich policjantów, którzy zapewnią im bezpieczna drogę do szkoły. To ważne, aby w pierwszych, powakacyjnych dniach otoczyć dzieci i młodzież opieką i gwarancją bezpiecznego dotarcia i powrotu ze szkoły. Będziemy czuwać nie tylko w ten symboliczny dzień ale także w najbliższych tygodniach.
KWP Gorzów Wlkp. -
Pamięć i hołd poległym! 82 lata temu wybuchła II Wojna Światowa
1 września 1939 roku atakiem na Wieluń i Westerplatte, nazistowskie Niemcy zaatakowały Polskę. Tego dnia rozpoczął się największy i najbardziej okrutny konflikt zbrojny w dziejach świata, który pochłonął blisko 60 milionów ludzkich istnień na całym świecie. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim, inspektor Jarosław Pasterski wraz z przedstawicielami władz państwowych, samorządowych oraz służb mundurowych oddał hołd ofiarom II Wojny Światowej.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuska policja oddała hołd bohaterom Gorzowskich Wydarzeń Sierpniowych
W tegorocznych, 39. obchodach, które miały miejsce na gorzowskim Starym Rynku lubuskich stróżów prawa reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektor Jarosław Pasterski wraz z pocztami sztandarowymi. 31 sierpnia 1982 roku to szczególne wydarzenie dla gorzowian i historii miasta. Tego dnia blisko pięć tysięcy osób zademonstrowało swój sprzeciw przeciwko trwającemu wówczas stanowi wojennemu. Ruch ten doprowadził do tego, że dziś żyjemy w wolnej Polsce.
KWP Gorzów Wlkp. -
LUBUSKA POLICJA - DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH
Zachęcamy do wstąpienia w nasze szeregi. Ten szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym jest bez wątpienia wymagający ale i dający wiele satysfakcji. Złóż odpowiednie dokumenty i dołącz do lubuskich stróżów prawa. Tu każdy może znaleźć miejsce dla siebie wykorzystując swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie, aby realizować nasze główne hasło #POMAGAMYICHRONIMY.
KWP Gorzów Wlkp. -
Zjednoczeni krwią – lubuscy policjanci podzielili się płynem ratującym ludzkie życie
Lubuscy policjanci wzięli udział w akcji „Zjednoczeni krwią”, której organizatorem jest Klub Honorowych Dawców Krwi „Lubuscy Terytorialsi” z 151. Batalionu Lekkiej Piechoty w Skwierzynie oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Stróże prawa, których codzienną misją jest POMAGAĆ i CHRONIĆ, nie mogli przejść obojętnie obok tak szlachetnego przedsięwzięcia i podzielili się płynem ratującym ludzkie życie.
KWP Gorzów Wlkp. -
KOŃCZĄ SIĘ WAKACJE, ALE NIE ODPOWIEDZIALNOŚĆ
W ten weekend pojawi się dużo więcej policyjnych patroli, niż zazwyczaj. Wszystko spowodowane kończącymi się wakacjami. Zadbamy zatem o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, zwłaszcza dzieci i młodzieży, którzy już za kilka dni rozpoczną nowy rok szkolny. Tak jak przez całe wakacje jesteśmy do Waszej dyspozycji w sytuacjach związanych z bezpieczeństwem na drogach, nad wodą, cyberprzestępczością czy takich, które wymagają natychmiastowego działania i pomocy. Wszystko po to, aby ostatni, wakacyjny weekend upłynął spokojnie, ale przede wszystkim bezpiecznie!
KWP Gorzów Wlkp. -
Poszukiwany za przemyt narkotyków ukrywał się w Europie Zachodniej. Zatrzymany przez lubuskich „łowców głów”
26-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary dwóch lat więzienia za przemyt znacznych ilości narkotyków. Mężczyzna chcąc uniknąć kary ukrywał się w krajach Europy Zachodniej. W jego poszukiwania włączyli się lubuscy „łowcy głów” z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Doświadczeni kryminalni zaskoczyli 26-latka, kiedy ten zjechał na chwilę do Polski. Mężczyzna został zatrzymany w Świebodzinie i trafił już do Zakładu Karnego.
KWP Gorzów Wlkp. -
POLICYJNY DRON ZAREJESTROWAŁ WYPADEK DROGOWY
Od pewnego czasu lubuscy policjanci ruchu drogowego strzegą bezpieczeństwa kierowców i pieszych także z nieba. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego drona, funkcjonariusze jeszcze skuteczniej mogą zwalczać drogowych piratów. Ten specjalistyczny sprzęt w rękach doświadczonych policjantów może oznaczać tylko jedno – coraz większe bezpieczeństwo na drogach regionu.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuska Policja na obchodach Święta Wojska Polskiego
15 sierpnia to szczególny dzień dla wszystkich żołnierzy. W dniu tym wojsko czci chwałę oręża, której uosobieniem i wyrazem jest żołnierz polski. To także chwila na refleksję i powrót do pamiętnego roku 1920, kiedy rozegrała się decydująca batalia wojny polsko – bolszewickiej, zapamiętanej jako „Cud na Wisłą”. W tegorocznych obchodach Święta Wojska Polskiego lubuskich stróży prawa reprezentował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, podinspektor Rafał Banach oraz poczet sztandarowy Lubuskiej Policji.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuscy policjanci najlepsi na Mistrzostwach Policji w podciąganiu na drążku
3 sierpnia w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Policji w podciąganiu na drążku. W zmaganiach uczestniczyli policjanci z lubuskiego garnizonu. Okazali się najlepsi. To młodszy aspirant Adrian Rezlerski z Żar oraz Michał Ostaszewski z Gorzowa Wielkopolskiego, którzy zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce!
KWP Gorzów Wlkp. -
Półmetek wakacji za nami. Dbamy o bezpieczeństwo nieustannie
Trwa wypoczynek dzieci i młodzieży związany z wakacjami. Lubuscy policjanci cały czas dbają o to, żeby nikomu nic złego się nie stało, i aby na początku września każdy mógł stawić się w przedszkolu lub w szkole mając za sobą jedynie piękne wspomnienia. Jednak praca policjantów musi zostać wsparta odpowiedzialnością nieletnich oraz ich rodziców czy opiekunów.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuscy policjanci oddali hołd Powstańcom Warszawskim
Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim - inspektor Jarosław Pasterski reprezentując wszystkich lubuskich policjantów, wziął udział w obchodach 77. Rocznicy Powstania Warszawskiego. Uroczystości na gorzowskim Cmentarzu Komunalnym były okazją do tego, aby oddać hołd tym, którzy 1 sierpnia 1944 roku stanęli do walki o wolność wszystkich Polaków. Niech pamięć o Bohaterach nigdy nie przeminie!
KWP Gorzów Wlkp. -
ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z HANDLEM LUDŹMI
Czy wiesz, że niemal wszystkie kraje świata są dotknięte handlem ludźmi, że 59% przypadków dotyczy wykorzystywania seksualnego, a 34% pracy przymusowej? Zdajesz sobie sprawę, że ofiarą handlu ludźmi może być KAŻDY? W Światowy Dzień Walki z Handlem Ludźmi, który przypada na 30 lipca, lubuska Policja przypomina, jak nie stać się ofiarą tego przestępstwa.
KWP Gorzów Wlkp.

