Aktualności

Konkurs fotograficzny „Bezpiecznie w ferie” rozstrzygnięty

Data publikacji 10.02.2022

Spośród nadesłanych prac najlepszą, zdaniem komisji konkursowej, okazała się praca wykonana przez Aleksandra Gutowskiego ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Kożuchowie pod tytułem: „Kask to podstawa”. Konkurs organizowany był w ramach działań prewencyjnych „Bezpieczne ferie”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Praca komisji konkursowej, składającej się z przedstawicieli Wojewody Lubuskiego, Lubuskiego Kuratora Oświaty, Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego oraz funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy WOjewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim jak zwykle przy tego typu wydarzeniach nie była prosta. jednak i tym razem Jury stanęło na wysokości zadania. Przypomnijmy. Celem konkursu, kierowanego do uczniów klas IV - VIII było propagowanie bezpiecznych zachowań dzieci podczas wypoczynku zimowego. Za pomocą fotografii jego uczestnicy przedstawić mieli swoje spojrzenie na bezpieczny sposób spędzania wolnego czasu podczas zimowego wypoczynku.

Przy ocenianiu prac pod uwagę brano: zgodność pracy z tematyką konkursową, wartość artystyczną i techniczną wykonania pracy oraz wartość merytoryczną i walory edukacyjne pracy. Do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, organizatora konkursu, wpłynęło ponad 40 prac. To spośród nich komisja wyłoniła trzech zwycięzców. Okazali się nimi:

  • Aleksander Gutowski z Szkoły Podstawowej numer 2 w Kożuchowie - „Kask to podstawa”.
  • Justyna Omelczuk z Szkoły Podstawowej w Zbąszynku - „Bezpieczeństwo na sankach”.
  • Michał Bystrzejewski z ZE nr 6 w Zielonej Górze - „Bezpieczny szlak”.

Laureaci otrzymają nagrody ufundowane przez Wojewodę Lubuskiego, Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim oraz Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wielkopolskim.Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!

 

nadkomisarz Artur Chorąży

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • Fotografia przedstawiająca nastoletniego narciarza na stoku narciarskim.
  • Fotografia przedstawiająca dziecko zjeżdżające z górki w kierunku przejeżdżającego samochodu.
  • Fotografia przedstawiająca nastolatkę przy słupie informacyjnym w parku.
Powrót na górę strony