Aktualności
Rozmiar czcionki
-
O zwalczaniu przestępczości gospodarczej
W czwartek /22 września/ w gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., przedstawiciele Policji, Prokuratury, Urzędu Kontroli Skarbowej oraz Izby Celnej spotkali się, aby wypracować jeszcze bardziej efektywny model współpracy w kontekście zwalczania przestępczości gospodarczej. Ma to pomóc w intensyfikacji takich mechanizmów przestępczych i zatrzymywaniu osób za to odpowiedzialnych.
KWP Gorzów Wlkp. -
Dzieci miały wiele pytań do policjantki
Lubuscy policjanci ruchu drogowego regularnie odwiedzają szkoły, by uczyć najmłodszych. Prawidłowe zachowanie przy drodze czy znajomość podstawowych przepisów to tylko element spotkania w szkole podstawowej. Do uczniów trafiły także kamizelki odblaskowe.
KWP Gorzów Wlkp. -
Gorzowska policja przeprowadziła ćwiczenia obronne TARCZA-16
Punktualnie o godzinie siódmej rano gorzowscy policjanci rozpoczęli ćwiczenia obronne pn. TARCZA-16. Polegały one na sprawdzeniu stanu mobilizacyjnego, przewidzianego dla gorzowskiej komendy. W ćwiczeniach wzięło udział trzydzieści osób. Przez cały dzień uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych, nabywając wiedzę dotyczącą użycia i obsługi broni palnej, technik interwencji czy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
KWP Gorzów Wlkp. -
Instruktorzy strzelań policyjnych doskonalili swoje umiejętności
Użycie, wykorzystanie broni palnej przez policjanta należy traktować jako środek ostateczny. Dlatego tak istotny jest ciągły system szkoleń i doskonaleń strzeleckich skierowanych do policjantów, a zwłaszcza instruktorów strzelań policyjnych. To właśnie oni, przekazują zdobytą wiedzę policjantom, uczestniczącym w przeciągu całego roku w szkoleniach strzeleckich.
KWP Gorzów Wlkp. -
Minister dementuje informacje o zmianach w systemie emerytalnym służb
Ministerstwo SWiA dementuje doniesienia medialne o planowanych zmianach w systemie emerytalnym pracowników służb mundurowych.
KWP Gorzów Wlkp. -
Akcja „Młody Bohater” – szef MSWiA nagradza bohaterskie zachowania dzieci
Znasz dziecko, które ocaliło bądź aktywnie przyczyniło się do ocalenia życia innego człowieka? Wyślij jego historię do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji! Minister Mariusz Błaszczak nagradza i promuje godne naśladowania postawy wśród dzieci i młodzieży. Każdy laureat nagrody otrzyma od szefa MSWiA unikalny, numerowany medal i zostanie wpisany do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej Ministerstwa, gdzie będzie można poznać jego historię.
KWP Gorzów Wlkp. -
„Antynarkotyczny MEM”- konkurs
Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Fundacją „Contra Crimen", ogłasza konkurs na MEM profilaktyczny pn. „Antynarkotyczny MEM” skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach V edycji Zintegrowanych działań profilaktycznych pn. „NARKOTYKI – życiowy FALSTART” i finansowane ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze.
KWP Gorzów Wlkp. -
Wprowadzenie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - briefing prasowy w KWP w Gorzowie Wlkp.
Briefing prasowy zorganizowany w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. był okazją do omówienia zasad funkcjonowania oraz promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przedstawiciele lubuskich mediów mogli dowiedzieć się, jak działa nowe narzędzie. Teraz każdy mieszkaniec województwa lubuskiego może podzielić się informacjami z Policją przez internet.
KWP Gorzów Wlkp. -
W Lubuskiem ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona w województwie lubuskim. Każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył. Zgłoszenia trafią do policjantów, którzy regularnie będą sprawdzać wskazane miejsca.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuscy policjanci dbają o „Bezpieczną drogę do szkoły”
Lubuscy policjanci w ramach ogólnopolskiej akcji ”Bezpieczna droga do szkoły” czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Ich obecność przy placówkach oświatowych ma również na celu podkreślenie poprawnego zachowania się pieszych i rowerzystów w czasie drogi do szkoły.
KWP Gorzów Wlkp. -
Lubuscy policjanci na szczycie
Pięciu policjantów z województwa lubuskiego stanęło na starcie niezwykle trudnego wyścigu kolarskiego jaki zorganizowano w Karkonoszach. Trasa tej imprezy biegła przez Karpacz. Jej finałem był morderczy podjazd pod Śnieżkę. Najlepszy z naszych: sierż. szt. Tomasz Kołogryw z Komisariatu Policji w Szprotawie zajął znakomitą szóstą pozycję w kategorii open.
KWP Gorzów Wlkp. -
Nominacja generalska dla nadinspektor Heleny Michalak
Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Helena Michalak otrzymała nominację generalską z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Pani Komendant znalazła się wśród siedmiu oficerów Policji, którzy dostąpili tego zaszczytu. Nadinsp. Helena Michalak wywodzi się z Gorzowa Wlkp., przez lata związana była z Komendą Wojewódzką Policji.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policyjne małżeństwo po służbie zatrzymało napastników
Dwoje gorzowskich policjantów – prywatnie małżeństwo – pomogło uciekającemu przed grupą napastników mężczyźnie, a po pościgu pieszym zatrzymało jednego ze sprawców zdarzenia. Później, przy wsparciu policyjnego patrolu zatrzymano pozostałe osoby i odzyskano skradziony wcześniej plecak i komórkę. Ich postawa została doceniona przez przełożonych.
KWP Gorzów Wlkp. -
Współpraca polskich i niemieckich policjantów
Delegacja Lubuskiej Policji na zaproszenie swoich kolegów z Brandenburgii miała okazję przyjrzeć się pracy niemieckich funkcjonariuszy, którzy zabezpieczali pokazy lotnicze. Spotkania przy okazji zabezpieczania imprez masowych to ważny element współpracy służb z Polski i Niemiec.
KWP Gorzów Wlkp. -
PROGRAM „BEZPIECZNE WAKACJE 2016” zrealizowany przez lubuską Policję
Wzorem lat ubiegłych, Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., przygotował Program działań prewencyjnych „Bezpieczne wakacje 2016”, podczas którego policjanci woj. lubuskiego w szczególny sposób troszczyli się o dzieci - tak, aby zapewnić im bezpieczny wypoczynek w miejscu zamieszkania, na drodze, nad wodą i na koloniach.
KWP Gorzów Wlkp. -
Wakacje 2016 - podsumowanie
Letni wypoczynek za nami. Dzieci wróciły do szkół, a dorośli zakończyli urlopy. Wakacje były czasem intensywnej pracy policjantów, którzy służbę pełnili na drogach i wodach województwa lubuskiego.
KWP Gorzów Wlkp. -
Bezpieczna droga do szkoły z Lubuską Policją
Zakończył się letni wypoczynek. Pierwszy dzień września to powrót do nauki. W bezpiecznej drodze do szkół i przedszkoli tradycyjnie pomagają policjanci. Swoją obecnością chcą przypomnieć, że w tych miejscach będzie teraz zdecydowanie większy ruch pieszych.
KWP Gorzów Wlkp. -
Podsumowanie ostatniego weekendu wakacji
Za nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. Na lubuskich drogach widać było spory ruch. Kierowcy w okolicach remontów musieli liczyć się ze spowolnieniami. W województwie doszło do kilku wypadków, w których nikt nie zginął, a kilka osób zostało rannych. Jeden z nieodpowiedzialnych kierowców w vw golfie wiózł partnerkę i szóstkę dzieci. Pięcioro z nich schował pod kocem na tylnej kanapie.
KWP Gorzów Wlkp. -
Policyjne działania w ostatni weekend wakacji
Ostatni weekend letniego wypoczynku to czas intensywnej pracy lubuskich policjantów. Będzie więcej patroli ruchu drogowego na głównych szlakach komunikacyjnych województwa. Kierowcy w czasie zbliżających się dni powinni zachować pełną koncentrację. Ruch na pewno będzie spory.
KWP Gorzów Wlkp. -
Marihuana z prawie dwóch tysięcy krzewów nie trafi na rynek
Policjanci Wydziału Kryminalnego z KWP w Gorzowie Wlkp. zabezpieczyli prawie dwa tysiące krzewów konopi indyjskich, które rosły na terenie Gorzowa. Wartość czarnorynkowa narkotyków, które można by wyprodukować z zabezpieczonych krzewów wynosi około miliona trzystu tysięcy złotych.
KWP Gorzów Wlkp.
