Aktualności

Szybka reakcja i zero tolerancji dla chuligaństwa

Data publikacji 23.12.2016

Nawet do pięciu lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom Gorzowa Wlkp. za uszkodzenie wiaty przystankowej na Alei 11 Listopada. W nocy z 20 na 21 grudnia powybijali w niej wszystkie szyby, a następnie uciekli. Dzięki pomocy jednego z mieszkańców okolicznych bloków i szybkiej reakcji gorzowskich policjantów mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Kilka minut po północy, w nocy z wtorku na środę (20 na 21 grudnia) dyżurny gorzowskiej komendy otrzymał informację o tym, że grupka młodych osób dewastuje wiatę przystankową na Alei 11 Listopada w Gorzowie Wlkp. Na miejsce skierowano patrol policji, który po przyjeździe na miejsce ujrzał przykry widok – wszystkie szyby na przystanku tramwajowym był wybite, a także połamano drewniane oparcia ławek. Policjanci rozpoczęli poszukiwania osób odpowiedzialnych za ten akt chuligaństwa. Z relacji przekazanej dyżurnemu przez zgłaszającego uszkodzenia przystanku miały dokonać trzy młode osoby ubrane na ciemno. Podczas poszukiwań, jeden z mieszkańców okolicznych bloków powiedział mundurowym, że widział uciekających mężczyzn, kierujących się w stronę ulicy Gwiaździstej. Kilka chwil później poszukiwani byli już w rękach policjantów Sztabu Policji KMP w Gorzowie Wlkp. Po przewiezieniu ich na komendę okazało się, że cała trójka jest nietrzeźwa – badanie alkomatem wykazało od jednego do prawie dwóch i pół promila alkoholu we krwi. Zostali zatrzymani i dalszą część nocy spędzili w gorzowskiej komendzie.

Następnego dnia, mężczyźni w wieku 19, 20 i 23 lata – mieszkańcy Gorzowa Wlkp. - usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd może zobowiązać mężczyzn do naprawienia szkody.

Wspomniane wyżej zdarzenie jest doskonałym przykładem współpracy społeczeństwa z Policją. Każdy sygnał, informacja czy zgłoszenie o niebezpiecznej sytuacji jest traktowane priorytetowo przez policjantów. A wszelkie przejawy chuligaństwa, dewastacji cudzego mienia będą spotykały się z natychmiastową reakcją i brakiem jakiejkolwiek tolerancji czy przyzwolenia na takie zachowania. Po to, aby autorzy tych czynów odpowiedzieli za swoje zachowania przed wymiarem sprawiedliwości.

 

Opracował: st. sierż. Maciej Kimet

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.77 MB)

Powrót na górę strony