Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Włamał się do kiosku i nie tylko
Zielonogórscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który włamał się do kiosku by ukraść papierosy, cygaro, zapalniczki, scyzoryki oraz słodycze. Podczas zatrzymania okazało się, że wcześniej włamał się do samochodów i ukradł znajdujący się wewnątrz sprzęt rtv.
-
Uprawiał marihuanę jak pomidory
Zarzuty uprawy konopi indyjskich, w ilości mogącej dostarczyć znacznej ilości narkotyku, posiadania środków odurzających oraz amunicji usłyszał 22-latek, którego zatrzymali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zielonogórskiej komendy.
-
Zatrzymany sprawca kradzieży łańcuszków
Zielonogórscy policjanci przyjęli kilkanaście zawiadomień dotyczących kradzieży złotych łańcuszków na szkodę osób starszych. W każdym przypadku sposób działania sprawcy był taki sam. Młody mężczyzna obserwował starsze osoby mające na szyi złotą biżuterię, podbiegał i zrywał ją po czym uciekał.
-
Policjanci odzyskali audi a3
Zielonogórscy policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież audi a3 oraz odzyskali skradzione auto. 21-letni mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Odpowie za kradzież portfela
Policjanci z I komisariatu w Zielonej Górze prowadzą sprawę dotyczącą kradzieży portfela pozostawionego przez pokrzywdzonego przy ladzie sklepowej. Podejrzana widziała ten moment i czekała aż mężczyzna wyjdzie ze sklepu, po czym go zabrała. Teraz odpowie za kradzież.
-
Uważajmy na oszustów na aukcjach internetowych
Robienie zakupów przez internet stało się bardzo popularne. Pamiętajmy jednak, aby przed dokonaniem zakupu sprawdzić opinie o sprzedawcy, spisać sobie dokładne jego dane jak również zachować wszelką prowadzoną z nim korespondencję czy wydruki dokonanych wpłat.
-
Jechała 128 km/h w mieście
Zielonogórscy policjanci przy użyciu videorejestratora nagrali niebezpieczną i łamiącą przepisy ruchu drogowego jazdę 35-letniej kobiety, która jechała Szosą Kisielińską w Zielonej Górze z prędkością 128 km/h. To nie jedyne jej przewinienie.
-
Zatrzymani w związku z narkotykami
Zielonogórscy policjanci zatrzymali w ostatnich dniach siedem osób, które złamały przepisy Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Jedna z nich została zatrzymana w związku z uprawą konopi indyjskich ujawnioną w lesie pod Zieloną Górą.
-
Ukradli alkohole z szafy
Zielonogórscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwie osoby, które z szafki bufetowej stoiska winobraniowego ukradły 21 butelek różnych alkoholi. Pokrzywdzony ocenił wartość strat na kwotę blisko 300 złotych. Mienie w całości zostało odzyskane i trafi do właściciela.
-
Dni Zielonej Góry za nami
Wczoraj zakończyło się kolejne WINOBRANIE. W tym roku przebiegało ono dość spokojnie i bezpiecznie. Najczęściej policjanci interweniowali w przypadku zakłócenia ładu i porządku publicznego oraz zakłócenia ciszy nocnej.
-
Wspólnie dla bezpieczeństwa na drodze
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zielonogórskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej kontrolowali wczoraj stan trzeźwości kierowców jadących przez miejscowość Wysokie. Działania te prowadzili w ramach akcji „Trzeźwy kierowca”.
-
Nieuczciwy kurier
Policjanci z I komisariatu w Zielonej Górze prowadzą sprawę związaną z dostarczaniem przesyłek kurierskich za tzw. pobraniem. Okazało się, że nieuczciwy pracownik zrobił sobie z tego dodatkowe źródło dochodu. Dostarczał przesyłki i odbierał za nie pieniądze od klientów, jednak nie rozliczał się ze swoim pracodawcą.
-
Sprzedawali podrobione perfumy
Zielonogórscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą ujawnili trzy przypadki nielegalnej sprzedaży perfum na straganach winobraniowych. Podrobione produkty drogich i znanych marek zostały zabezpieczone jako materiał dowodowy w sprawie.
-
„Jestem widoczny – Jestem bezpieczny”
W związku rozpoczętym kilka dni temu rokiem szkolnym Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze wspólnie z Urzędem Miasta i Fundacją „Bezpieczne Miasto” realizuje VI edycję kampanii informacyjno-edukacyjnej pn. „Jestem widoczny – Jestem bezpieczny”. Kampania adresowana jest do uczniów zielonogórskich szkół podstawowych, a jej celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na drogach.
-
Patrole polsko-niemieckie na Winobraniu
Patrole polsko - niemieckie podczas Winobrania na stałe weszły do kalendarza pracy obu Policji. Ich obecność to pomoc podczas zabezpieczenia imprez kulturalnych, ale również okazja do wymiany doświadczeń zawodowych.
-
Narkotyki nie trafią na rynek
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową zielonogórskiej komendy ustalili i zatrzymali cztery osoby związane z procederem narkotykowym. W mieszkaniu jednej z nich ujawnili ponad 450 gramów amfetaminy. Okazało się, że te środki psychotropowe przeznaczone były do sprzedaży podczas trwających w naszym mieście imprez.
-
„Trzeźwy poranek” w Zielonej Górze
Zielonogórscy policjanci w trakcie dzisiejszego poranka przeprowadzili na terenie naszego miasta działania „Trzeźwy poranek”. Akcja ta jest prowadzona przez zielonogórskich policjantów już od kilku lat i ma na celu wyeliminowanie z dróg tych kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu lub innej substancji zabronionej.
-
WINOBRANIE – nie traćmy rozsądku podczas zabawy
Kolejny dzień Winobrania za nami. Obecność policjantów w centrum miasta skutecznie „studzi” zapał tych, którzy chcieliby zakłócać porządek. Interwencje jak zwykle dotyczyły głównie osób zachowujących się niewłaściwie pod wpływem alkoholu.
-
Konsultacje w sprawie S-3
Zielonogórscy policjanci zainicjowali spotkanie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze w związku planowaną rozbudową drogi S-3 na odcinku Zielona Góra- Sulechów. Głównym punktem spotkania była lustracja tej trasy pod kątem wprowadzenia bieżących zmian mających podnieść stan bezpieczeństwa i ograniczyć zdarzenia drogowe.
-
Bezpiecznie podczas "Winobrania"
Zielonogórscy policjanci oceniają pierwszy weekend Winobrania jako bardzo bezpieczny. Interwencje, których było mniej niż rok temu, dotyczyły głównie kwestii porządkowych, m. in. osób spożywających alkohol w miejscu publicznym i zachowujących się niewłaściwie pod jego wpływem.