Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Trzeźwy poranek na S-3
W czwartkowy poranek zielonogórscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania „TRZEŹWY PORANEK” na 291 kilometrze trasy S-3. Skontrolowano trzeźwość ponad 800 kierujących, w wyniku czego zatrzymanych zostało dwóch, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. Jeden z zatrzymanych to zawodowy kierowca.
-
Policja zlikwidowała plantację marihuany
Zielonogórscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zlikwidowali kolejną plantację konopi indyjskich na terenie miasta. Uprawa liczyła 45 roślin, a na jej terenie Policja odnalazła również 9 kg gotowego do wprowadzenia na rynek suszu. Podczas działań zatrzymane zostały dwie osoby.
-
Znalazł portfel i oddał właścicielowi
Najczęściej piszemy o tym, że ktoś nieuczciwy ukradł czyjeś mienie. Tym bardziej miło jest nam napisać, że mieszkaniec Zielonej Góry, który wczoraj wieczorem znalazł portfel z pieniędzmi i dokumentami przyniósł go do KMP w Zielonej Górze i policjanci zwrócili zgubę właścicielowi. Gratulujemy wspaniałej postawy!
-
Zatrzymany za kradzież rozbójniczą
Zielonogórscy policjanci zatrzymali wczoraj w nocy sprawcę kradzieży rozbójniczej już kilkanaście minut po zgłoszeniu. Mężczyzna okradł przygodnie poznanego 21-latka i straszył go pobiciem. Patrol zatrzymał sprawcę w pobliżu miejsca zdarzenia i odwiózł do policyjnego aresztu.
-
Uważajmy na swoje mienie
Zielonogórscy policjanci otrzymują zgłoszenia o przestępstwach kradzieży, których wspólną cechą jest niestety brak rozwagi pokrzywdzonych. Nikt nie ma prawa nas okradać, nie pozostawiajmy jednak wartościowych rzeczy bez nadzoru.
-
Odzyskane panele słoneczne za 70 tys. zł.
Sulęcińscy policjanci zatrzymali busa, w którym przewożone były panele słoneczne. Okazało się, że solary warte 70 tys. zł zostało skradzione na terenie Niemiec. Zatrzymany w tej sprawie 22-letni mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa.
-
Od gitary do konopi
Dzielnicowi z komisariatu I wraz z policjantami z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową prowadzą postępowanie w sprawie przywłaszczenia gitary i uprawy konopi przez 22-letniego zielonogórzanina.
-
Odpowie za kradzież rozbójniczą
Zielonogórscy polcianci zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej, który z jednej ze stacji paliw na terenie miasta wyniósł alkohol wart niecałe 30 zł. Teraz grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Oszust zatrzymany
W wyniku działań operacyjnych kryminalni z I komisariatu Policji w Zielonej Górze zatrzymali oszusta, który pod pozorem prac remontowo – budowlanych wyłudził pieniądze od zielonogórzanki. Mężczyzna był też poszukiwany.
-
Diler narkotykowy w rękach Policji
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali mężczyznę, który miał w mieszkaniu ponad pół kilograma narkotyków. Sąd Rejonowy aresztował go na trzy miesiące.
-
Wypadek na krajowej "trójce"
Wypadek, kolizja, nietrzeźwy kierujący i kierujący po narkotykach. To bilans wczorajszego zdarzenia na krajowej „trójce”, w którym uczestniczyły trzy samochody cieżarowe.
-
Rodzinny narkobiznes w szafie
Policjanci w Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową wspólnie z funkcjonariuszami komisariatu w Sulechowie zatrzymali na terenie tego miasta czteroosobową rodzinę podejrzaną o uprawę konopi.
-
Sprawcy włamań trafili za kraty
Zielonogórscy policjanci zatrzymali a Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował na trzy miesiące mężczyznę, podejrzanego o włamania do domów na terenie tego miasta. W przestępczej działalności pomagała mu młoda kobieta.
-
Kierowali po narkotykach i alkoholu
Podczas minionego weekendu, zielonogórscy policjanci zatrzymali na terenie miasta i powiatu pięciu nietrzeźwych kierujących, czterech pod działaniem środków odurzających i jednego, który kierował pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego.
-
Powiadomił o bombie w sądzie
Policjanci z Wydziału Kryminalnego zielonogórskiej komendy miejskiej namierzyli i zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego w Sądzie Okręgowym. Funkcjonariusze wyjaśnili też dlaczego to zrobił.
-
Zarzuty za uszkodzony samochód
Policjanci służby patrolowej zatrzymali mężczyznę, który uszkodził samochód na jednym z zielonogórskich osiedli. Spowodował straty w wysokości prawie 4 tys. zł. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że był nietrzeźwy.
-
Areszt za rozprowadzanie narkotyków
Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował na dwa miesiące mężczyznę podejrzanego o udzielanie innym osobom narkotyków. Za podobne przestępstwa odpowiedzą także dwaj inni młodzi mężczyźni.
-
Policjanci zaopiekowali się zagubioną kobietą
Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał informację o nieznanej zagubionej kobiecie w jednej z podzielonogórskich miejscowości. Policjanci zaopiekowali się starszą panią i wyjaśnili sprawę.
-
Zarzuty za kradzież saszetki
Policjanci z Zespołu Kryminalnego komisariatu I w Zielonej Górze ustalili i zatrzymali sprawczynię kradzieży saszetki z pieniędzmi i dokumentami. Kobieta wykorzystała okazję w jednym z zielonogórskich dyskontów.
-
Nie zauważył pieszej
Policjant ruchu drogowego był świadkiem jak kierujący osobową hondą o mało nie potrącił na pasach kobiety. Zdarzenie zarejestrowała kamera policyjnego radiowozu. Tłumaczenie kierującego zaskoczyło policjantów.