Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Odzyskali samochody warte milion złotych
Zielonogórscy kryminalni odzyskali sześć samochodów skradzionych kilka dni wcześniej na terenie Niemiec. Do sprawy zatrzymano trzy osoby. Łączna wartość odzyskanych pojazdów to ok. milion złotych.
KMP Zielona Góra -
Narazili Skarb Państwa na straty ponad 280 tys. złotych. Są w rękach policjantów.
Zielonogórscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o produkcję i handel tytoniem bez uiszczenia opodatkowania. Wysokość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego policjanci szacują na ponad 280 tys. zł.
KMP Zielona Góra -
Stracili prawa jazdy
Miniony długi weekend na długo zapamiętają trzej kierujący, którzy tak się spieszyli jadąc w terenie zabudowanym, że przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Przez najbliższe 3 miesiące będą zmuszeni korzystać z innych środków komunikacji, bo właśnie na 3 miesiące stracili uprawnienia do kierowania.
KMP Zielona Góra -
Podejrzany o zabójstwo kobiety aresztowany
W środę (3 sierpnia) policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie zabójstwa 66-letniej kobiety. Wszystkie okoliczności zdarzenia wyjaśni śledztwo prokuratorskie. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował mężczyznę na 3 miesiące.
KMP Zielona Góra -
Ostrzegamy przed oszustami
W Zielonej Góry doszło do dwóch oszustw metodą ,,na policjanta”. Łupem oszustów padło kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność i nie przekazywanie żadnych pieniędzy osobom obcym oraz nie dokonywanie przelewów pieniężnych na podawane konta bankowe.
KMP Zielona Góra -
Zielonogórscy policjanci odwiedzali uczestników półkolonii
Przez cały okres wakacji zielonogórscy policjanci organizują spotkania z dziećmi spędzającymi czas na półkoloniach. W ramach działań ,,Bezpieczne wakacje 2016” mundurowi nie tylko kontrolują miejsca wypoczynku najmłodszych, ale również rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie podczas wakacji. Ostanie spotkania takie miały miejsce w Drzonkowie i Zielonej Górze.
KMP Zielona Góra -
,,Trzeźwy kierowca” w Zielonej Górze
Działania ,,Trzeźwy kierowca” prowadzone dziś rano przez zielonogórską drogówkę doprowadziły do zatrzymania jednego nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.
KMP Zielona Góra -
Zatrzymana złodziejska szajka
Policjanci z komisariatu II rozwiązali zagadkę kradzieży w jednym z zielonogórskich marketów. Nieprzypadkowo żadnego ze zdarzeń nie zarejestrowały kamery monitoringu. Dzięki szybkim działaniom w ręce policjantów wpadła złodziejska szajka. Zarzuty usłyszało pięć osób.
KMP Zielona Góra -
Zielonogórscy policjanci zabezpieczali Diecezjalne Światowe Dni Młodzieży
Policjanci zabezpieczali Diecezjalne Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się we czwartek (21 lipca) w Zielonej Górze. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo pielgrzymów oraz mieszkańców Zielonej Góry, którzy wspólnie bawili się na zielonogórskim deptaku, a później w Międzynarodowym Marszu dla Życia przeszli ulicami miasta.
KMP Zielona Góra -
Kolejne prawa jazdy zatrzymane podczas działań ,,Prędkość”
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania krajowe ,,Prędkość” na terenie całego powiatu zielonogórskiego. Czterem kierującym zatrzymano uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h na terenie zabudowanym. Poza utratą prawa jazdy na trzy miesiące, na kierowców nałożono mandaty i punkty karne.
KMP Zielona Góra -
„Trzeźwy kierowca” w Zielonej Górze
Podczas dzisiejszych działań ,,Trzeźwy Kierowca” prowadzonych przez zielonogórskich policjantów na ulicy Poznańskiej, sprawdzono stan trzeźwości kilkuset kierujących. Zatrzymano nietrzeźwego kierującego Volkswagenem.
KMP Zielona Góra -
Usłyszeli zarzuty za przestępstwa narkotykowe
Zielonogórscy policjanci podczas kontroli pojazdu znaleźli środki odurzające należące do 19-letniego kierującego. Nie były to jedyne ujawnione substancje odurzające. W ręce policjantów wpadła również znajoma mężczyzny, która posiadała w torebce substancje zakazane. Oboje zostali zatrzymani.
KMP Zielona Góra -
Zatrzymani po pościgu
21 czerwca zielonogórscy policjanci służby patrolowej i ruchu drogowego po kilkunastu minutach pościgu zatrzymali samochód marki Honda, którego kierujący uciekał przed mundurowymi. W trakcie ucieczki zamienił się miejscami z pasażerem.
KMP Zielona Góra -
Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas wakacji
Wakacje zbliżają się dużymi krokami. To czas relaksu i odpoczynku przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Zielonogórscy policjanci zadbają o to, aby ten czas upłynął spokojnie i bezpiecznie.
KMP Zielona Góra -
Bił i okradał - jest już w rękach policjantów
11 czerwca zielonogórscy dzielnicowi zatrzymali Kamila K., który najpierw pobił, a później okradł 33-letniego mężczyznę. Usłyszał zarzuty i został aresztowany na trzy miesiące.
KMP Zielona Góra -
W trosce o bezpieczeństwo na drogach
15 czerwca zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego spotkali się z przedstawicielem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, aby przeanalizować kwestie związane z bezpieczeństwem na tych odcinkach dróg, gdzie w ostatnim czasie doszło do dwóch wypadków śmiertelnych.
KMP Zielona Góra -
Szereg wykroczeń, a tylko jedna kontrola drogowa
Policjanci z zielonogórskiej drogówki zatrzymali w niedzielę do kontroli drogowej kierującego, który przekroczył dopuszczalną prędkość na terenie zabudowanym. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Nie były to jednak wszystkie ujawnione przez policjantów wykroczenia.
KMP Zielona Góra -
Kolejny fałszywy bombiarz w rękach policjantów
9 czerwca policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali mężczyznę, w związku z fałszywym zawiadomieniem o podłożeniu ładunku wybuchowego w Sulechowie. Mężczyzna został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań.
KMP Zielona Góra -
III lubuska konferencja – bezpieczeństwo w ruchu drogowym
10 czerwca w Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się ,,III lubuska konferencja – bezpieczeństwo ruchu drogowego” podczas której zaprezentowano ,,Program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa lubuskiego na lata 2016-2025”. W spotkaniu tym udział wzięli również przedstawiciele lubuskiej Policji.
KMP Zielona Góra -
"Elki" do kontroli
Policjanci z zielonogórskiej drogówki prowadzili działania ,,Nauka jazdy”, mające na celu między innymi sprawdzenie czy pojazdy są przystosowane do szkolenia młodych kierowców.
KMP Zielona Góra
