Aktualności

Narkotyki sprzedawał w aucie. Trafił do aresztu.

Data publikacji 27.04.2017

Zielonogórscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową prowadzili w kwietniu działania przeciwko osobom handlującym narkotykami na terenie północnych gmin naszego powiatu. Zatrzymani zostali trzej mężczyźni. Jeden z nich został aresztowany na trzy miesiące.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową z KMP w Zielonej Górze wraz z policjantami KP w Sulechowie w jednej z podsulechowskich miejscowości zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który był poszukiwany do odbycia kary. Mężczyzna ten był podejrzany w sprawie o handel marihuaną. W trakcie prowadzonych  czynności policjanci zielonogórskiej KMP uzyskali informację, że w jednej z miejscowości powiatu pojawia się samochód osobowy, a mężczyzna nim kierujący sprzedaje innym osobom środki odurzające. Policjanci po przyjeździe do tej miejscowości rzeczywiście zauważyli taki pojazd, który wjechał na teren jednej z posesji. Po zatrzymaniu okazało się, że wewnątrz jest czterech mężczyzn, którzy zostali wylegitymowani i przeszukani. Przy jednym z pasażerów – 18–latku, policjanci znaleźli woreczek strunowy z amfetaminą.

Policjanci przeszukali również zatrzymany pojazd, a w apteczce samochodowej znaleźli woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego oraz białym proszkiem, gotowe papierosy z marihuaną, a także między innymi młynek metalowy i bibułki papierosowe. Kierujący samochodem 36-latek z gminy Bojadła został zatrzymany, a następnie policjanci przeszukali również jego miejsce zamieszkania. Tam znalezione zostały kolejne worki foliowe z suszem roślinnym, ziarnami konopi indyjskich oraz amfetaminą, a także młynki do marihuany, wagi elektroniczne i pakiety woreczków strunowych. Zatrzymany 36-latek oświadczył, że wszystkie te rzeczy są jego własnością. Łączna masa zabezpieczonego suszu roślinnego to niemal pół kilograma, natomiast amfetamina to powyżej 28 gramów.

Zarówno 36-latek jak i 18-latek usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, 36-latek dodatkowo zarzut udzielania narkotyków innym osobom, w tym nieletnim. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie na 3 miesiace 36-latka. Sąd Rejonowy w Świebodzinie przychylił się do tego wniosku. Za posiadanie środków odurzających Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat. Udzielanie środków odurzających innym osobom zagrożone jest karą od roku do 10 lat więzienia.

 

podinsp. Małgorzata Barska

KMP w Zielonej Górze

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.78 MB)

Powrót na górę strony