Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Działania „SMOG” zielonogórskiej drogówki
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzą na drogach całego powiatu działania „Smog”. Kierujący mogą spodziewać się kontroli poziomu emisji spalin do atmosfery, a także stanu technicznego pojazdów. Szczególną uwagę policjanci zwracają na sprawność układu wydechowego, a w działaniach będą wykorzystywać specjalistyczny sprzęt tzw. dymomierz i analizator spalin.
KMP Zielona Góra -
Kolejni dilerzy narkotyków w rękach Policji
Dzielnicowy z Nowogrodu Bobrzańskiego zatrzymał w minionym tygodniu młodego mężczyznę, który miał przy sobie narkotyki. Dzięki pracy operacyjnej policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze w kolejnych dniach zatrzymani zostali jeszcze dwaj mężczyźni, którzy usłyszeli zarzuty posiadania i udzielania środków odurzających.
KMP Zielona Góra -
Szybkie zatrzymanie podejrzanego o usiłowanie zabójstwa
We wtorek /23 stycznia/ Sąd Rejonowy w Zielonej Górze na wniosek Prokuratury Rejonowej aresztował na 3 miesiące 38-latka, który w ubiegłą sobotę w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego zaatakował nożem i usiłował pozbawić życia mieszkańca tej miejscowości. Zielonogórscy policjanci odnaleźli i zatrzymali sprawcę 30 minut po przyjeździe patrolu na miejsce.
KMP Zielona Góra -
Kierujesz bez uprawnień – popełniasz przestępstwo
Zielonogórscy policjanci tylko podczas poniedziałkowej (22 stycznia) służby zatrzymali aż pięć osób, które nie miały uprawnień do kierowania samochodami. Jeden z zatrzymanych dodatkowo był nietrzeźwy. Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem bez uprawnień to przestępstwo.
KMP Zielona Góra -
Nieostrożna jazda i uszkodzone pięć pojazdów
W niedzielę wieczorem (21 stycznia) do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zgłosiła się 35-letnia kobieta, która przyznała, że to ona kierowała samochodem Volvo i uszkodziła na parkingu pięć pojazdów. Do tego incydentu miało dojść w nocy z piątku na sobotę. W tej sprawie wniosek o ukaranie zostanie skierowany do sądu.
KMP Zielona Góra -
Uwaga! Nie daj się oszukać „NA POLICJANTA”
W czwartek (18 stycznia) w powiecie zielonogórskim kolejny raz pojawili się oszuści wyłudzający pieniądze przez telefon. 74-letnia mieszkanka Sulechowa oddała oszustom niemal 20.000 złotych przekonana, że pomaga synowej która spowodowała wypadek. Dyżurny Komisariatu odebrał również kilka zgłoszeń o podejrzanych telefonach od osób, które nie dały się oszukać.
KMP Zielona Góra -
„…Ślubuję: [….] strzec bezpieczeństwa [….] obywateli, nawet z narażeniem życia…”
Zielonogórscy policjanci w środowe popołudnie uratowali dwie osoby – kobietę, która zgubiła się i groziło jej niebezpieczne wychłodzenie organizmu oraz mężczyznę, którego zachowanie mogło doprowadzić do samobójstwa. Uratowani zostali umieszczeni w szpitalach.
KMP Zielona Góra -
Profesjonalny na służbie, aktywny po służbie - dyżurny zatrzymał nietrzeźwego kierującego
Zastępca Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze - mł. asp. Paweł Pępkowski wracając do domu po służbie zatrzymał na trasie S-3 samochód, który prowadzony był przez nietrzeźwego kierowcę. Kierowcą okazał się obywatel Ukrainy, który miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu i za swoje bezmyślne zachowanie odpowie przed sądem. Zielonogórski dyżurny udowodnił, że policjantem jest się całą dobę – także przed i po służbie.
KMP Zielona Góra -
Sekundy na wagę życia... Dyżurny ustalił adres, policjanci uratowali młodego mężczyznę
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego w ostatniej chwili uratowali młodego mężczyznę, który postanowił odebrać sobie życie. Tylko dzięki doskonałej pracy dyżurnego - szybkiej reakcji i zaangażowaniu, policjanci zdążyli na czas. Ich profesjonalne działania ratowniczy doprowadziły do uratowania mężczyzny, który w ciężkim stanie trafił do szpitala.
KMP Zielona Góra -
Wicemistrz Europy w sztukach walki jest policjantem … i „Trenerem Roku 2017” w lubuskiem
Zielonogórski policjant aspirant Mariusz Cielepa, instruktor Kick boxingu, karate Kyokushin i MMA wygrał plebiscyt zorganizowany przez Gazetę Lubuską. Mariusz został Trenerem Roku 2017 województwa lubuskiego otrzymując 1914 głosów. Policjant od wielu lat trenuje dzieci, a jeden z jego podopiecznych zdobył tytuł Mistrza Europy w karate Kyokushin.
KMP Zielona Góra -
Nie było napadu, nie było kradzieży - kobieta zgłosiła przestępstwo, którego nie popełniono
Zielonogórscy policjanci kryminalni dzięki swojemu doświadczeniu odkryli po kilku minutach rozmowy, że kobieta która zawiadomiła o napadzie i kradzieży 56 tys. złotych kłamała. Żadnego przestępstwa nie było – kobieta bała się przyznać rodzinie, że wcześniej wydała pieniądze. Za składanie fałszywych zeznań oraz zawiadomienie o przestępstwie którego nie popełniono grozi odpowiedzialność karna.
KMP Zielona Góra -
Sąsiedzi nie zawiedli, policjanci zadziałali, a strażacy wyważyli drzwi
Dzięki czujności sąsiadów, policjanci i strażacy uratowali starszą kobietę, która przewróciła się w swoim mieszkaniu i sama nie mogła wstać. Wołania kobiety o pomoc usłyszała sąsiadka, która powiadomiła policję. Aby ją ratować, policjanci wezwali do pomocy strażaków, a ci nie zawahali się wyważyć drzwi. Starsza kobieta trafiła do szpitala.
KMP Zielona Góra -
Policjant po służbie zatrzymał 24-latka poszukiwanego 4 listami gończymi
Zielonogórski policjant z Wydziału Kryminalnego w Wigilię podczas zakupów w centrum handlowym rozpoznał mężczyznę poszukiwanego czterema listami gończymi. 24-latek, który od czterech lat ukrywał się przed organami ścigania trafił już do aresztu śledczego.
KMP Zielona Góra -
Służby działały, by lokomotywa nie doprowadziła do tragedii
Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze sierż. Bartłomiej Pokorski i sierż. Krzysztof Diller wspólnie z dwoma przedstawicielami Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych odnaleźli i zabezpieczyli lokomotywę, która z nieustalonej przyczyny ruszyła po tym, jak postawiono ją na tory po wykolejeniu w Starym Kisielinie.
KMP Zielona Góra -
Dzielnicowi wyważyli drzwi, by ratować młodego mężczyznę
Zielonogórscy dzielnicowi z komisariatu I w ostatniej chwili uratowali młodego mężczyznę, który postanowił odebrać sobie życie. Tylko dzięki szybkiej reakcji, zdecydowaniu i wyważeniu drzwi, policjanci zdążyli na czas.
KMP Zielona Góra -
Kilkanaście zarzutów za przedświąteczne zakupy... cudzą kartą płatniczą
Policjanci z komisariatu I w Zielonej Górze ustalili tożsamość i zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego od dokonanie za pomocą przywłaszczonej karty płatniczej kilkunastu transakcji. 44-latek posługując się kartą robił zakupy, m.in. kupił sobie choinkę na święta. Usłyszał w sumie 15 zarzutów, za które grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
KMP Zielona Góra -
Nie bądźmy obojętni wobec osób bezdomnych
Temperatura powietrza jest coraz niższa, dlatego zielonogórscy policjanci już od kilku tygodni sprawdzają jak w takich warunkach radzą sobie osoby bezdomne. Do wspólnych działań angażują pracowników noclegowni, ale jednocześnie przypominają mieszkańcom, żeby nie byli obojętni na los osób bezdomnych i potrzebujących.
KMP Zielona Góra -
Kolejne medale zielonogórskiej policjantki
Sierż. szt. Agnieszka Jabłonka z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze na Otwartych Mistrzostwach Służb Mundurowych w Pływaniu wywalczyła dwa złote medale w stylu grzbietowym i srebrny medal w stylu dowolnym. Gratulujemy kolejnych sukcesów.
KMP Zielona Góra -
Napastnik zaatakował Uniwersytet Zielonogórski - Ćwiczenia policjantów i pracowników UZ
Napastnik z bronią automatyczną wtargnął na teren Uniwersytetu Zielonogórskiego i zaczął strzelać do studentów oraz pracowników. Na szczęcie to tylko założenie do ćwiczeń przeprowadzonych w poniedziałek (11 grudnia) przez zielonogórskich policjantów na terenie budynku Rektoratu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zadaniem policjantów było unieszkodliwienie napastnika, a także zneutralizowanie urządzenia wybuchowego, które miał przy sobie. Działaniom mundurowych bacznie przyglądali się pracownicy UZ, którzy dowiedzieli się także jak postępować w podobnych sytuacjach.
KMP Zielona Góra -
Działania „Smog” zielonogórskiej drogówki
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzą działania „Smog”, podczas których kontrolują poziom emisji spalin do atmosfery, a także stan techniczny pojazdów poruszających się po drogach powiatu zielonogórskiego. Szczególną uwagę mundurowi zwracają na sprawność układu wydechowego, a w działaniach wykorzystują specjalistyczny sprzęt tzw. dymomierz i analizator spalin.
KMP Zielona Góra
