Wdarli się do mieszkania i pobili lokatorów. Napastników zatrzymała Policja - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KMP Zielona Góra

Wdarli się do mieszkania i pobili lokatorów. Napastników zatrzymała Policja

Data publikacji 06.02.2019

Zielonogórscy policjanci śledczy prowadzą sprawę pobicia dwóch zielonogórzan przez czterech napastników, którzy wdarli się do mieszkania na jednym z zielonogórskich osiedli. We wtorek (5 lutego) dwóch sprawców zostało aresztowanych przez sąd. Bójka była spowodowana konfliktem sąsiedzkim, który w rezultacie doprowadził do poważnego w skutkach przestępstwa.

Zielonogórscy policjanci w minioną sobotę (2 lutego) zostali wezwani na interwencję na jedno z zielonogórskich osiedli. Patrol po przybyciu na miejsce ustalił, że czterech napastników wdarło się do mieszkania i przy użyciu kija bejsbolowego oraz kija golfowego pobiło dwóch mężczyzn. Napastnicy uciekli, ranni pokrzywdzeni zostali zabrani do szpitala. Rysopisy sprawców zostały przekazane policjantom w służbie i kilkadziesiąt minut po zdarzeniu dwóch napastników zostało zatrzymanych i osadzonych w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze pracują nad zatrzymaniem pozostałych dwóch podejrzanych.

Zielonogórscy śledczy mieli od tej chwili dużo żmudnej pracy żeby ustalić fakty i podjąć decyzje dotyczące kierunku prowadzonego postępowania. Jak się okazało źródłem konfliktu były sąsiedzkie nieporozumienia. W sobotę wieczorem groźby były na tyle realne, że mężczyzna obawiając się powrotu do domu poprosił swoich znajomych o towarzyszenie mu. Po pewnym czasie od powrotu do mieszkania usłyszeli kopanie i walenie w drzwi. Do wnętrza wpadła rzucona butelka po piwie, która uderzyła jednego z mężczyzn w głowę. Do środka również wdarli się nieznani pokrzywdzonemu napastnicy, którzy mieli ze sobą kij bejsbolowy i metalowy kij golfowy. Wywiązała się agresywna bójka, w wyniku której dwaj mężczyźni zostali poważnie ranni, a sprawcy uciekli. Pokrzywdzeni mężczyźni doznali uszkodzeń i stłuczeń twarzoczaszki. Jeden z zatrzymanych sprawców także został ranny w głowę.

Napastnicy, 27-latek i 31-latek usłyszeli zarzuty udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz zarzut naruszenia miru domowego. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił wczoraj na podjęcie przez sędziego decyzji o aresztowaniu na trzy miesiące dwóch zatrzymanych. Z powodu sąsiedzkiego nieporozumienia czterej mężczyźni popełnili poważne przestępstwa – przestrzegamy wszystkich przed samodzielnym wymierzaniem sprawiedliwości. Przestępstwo naruszenia miru domowego zagrożone jest karą do roku pozbawienia wolności – za bójkę z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi do 8 lat więzienia.

 

Źródło: podinsp. Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

 

Ładowanie odtwarzacza...