Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Mężczyzna stracił przytomność. Pomógł mu policyjny patrol rowerowy
Niemal każdego dnia zielonogórscy policjanci mają podczas swoich patroli do czynienia z interwencjami, w których pomagają osobom w trudnych losowych sytuacjach. Często są to bardzo poważne zdarzenia, kiedy policjanci wykorzystują swoje ą wiedzę z pomocy przedmedycznej i niejednokrotnie ratują życie poszkodowanej osobie.
KMP Zielona Góra -
„Polak, Węgier, dwa bratanki” – policjantki zorganizowały turyście powrót do domu
Zielonogórskie policjantki pomogły obywatelowi Węgier, który znalazł się w trudnej sytuacji losowej. Mężczyzna trafił do zielonogórskiej komendy bez pieniędzy i bagażu. Nie mógł skontaktować się ze swoją rodziną i wrócić do kraju. Dzięki pomocy funkcjonariuszek cudzoziemiec bezpiecznie odjechał pociągiem do domu.
KMP Zielona Góra -
Policjanci skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 27-latkowi, którego zatrzymali sulechowscy policjanci. W mieszkaniu i piwnicy zatrzymanego znaleziono blisko 2 kilogramów suszu konopi indyjskich. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary więzienia za kradzieże. Teraz za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
KMP Zielona Góra -
51-latka przywłaszczyła cudzą kartę i płaciła nią za swoje zakupy
Do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze wpłynął akt oskarżenia przeciwko kobiecie, która przywłaszczyła kartę płatniczą klientki jednego ze sklepów, a następnie za jej pomocą opłaciła zakupy w kilku sklepach. 51-latka musi teraz oddać nie tylko pieniądze za zakupy, ale także pokryć koszty postępowania sądowego.
KMP Zielona Góra -
Biegną konie po… krajówce – policjanci zaopiekowali się kucykiem, który uciekł właścicielowi
Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego działający w grupie SPEED przeprowadzili nietypową interwencję. Na drodze krajowej numer 27 zauważyli biegnącego po jezdni kucyka, więc szybko zareagowali, aby jemu i podróżnym nie stała się żadna krzywda. Policjanci zaopiekowali się zwierzęciem, dali mu wody i wspólnie z leśniczym pomogli wrócić mu do właściciela.
KMP Zielona Góra -
Szybciej, wyżej, mocniej – kandydaci do służby ćwiczyli pod okiem policyjnego instruktora
Policyjny tor przeszkód cieszy się ogromnym powodzeniem wśród kandydatów na policjantów. Dzięki temu, że mogą wcześniej zapoznać się z torem – jednym z elementów w procesie rekrutacji do Policji – wszyscy kandydaci bez problemu pokonują ten etap na egzaminach.
KMP Zielona Góra -
Czujni seniorzy nie dali się oszukać
Przestępcy wyłudzający pieniądze przez telefon podając się za członków rodziny znowu dali o sobie znać. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze odebrał wczoraj zgłoszenia od osób, które ktoś próbował oszukać podając się za ich syna i żądając pieniędzy. Na szczęście osoby te nie poddały się manipulacji przestępców i natychmiast powiadomiły Policję.
KMP Zielona Góra -
Cztery osoby aresztowane w związku z przestępczością narkotykową
Sulechowscy policjanci zatrzymali cztery osoby związane z przestępczością narkotykową, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na ich tymczasowe aresztowanie. Trzech mężczyzn zostało aresztowanych za uprawę i posiadanie znacznych ilości marihuany, a jeden za posiadanie amfetaminy.
KMP Zielona Góra -
Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich - dzielnicowi skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej
„Policyjny nos” dzielnicowych z Kargowej oraz ich duże doświadczenie doprowadziło do odnalezienia plantacji konopi indyjskich i zatrzymania trzech mężczyzn trudniących się przestępczym procederem. Podczas policyjnej akcji zabezpieczono 124 sadzonki o wysokości od 1,5 do ponad 2 metrów. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie. Zatrzymani zostali resztowani przez sąd na trzy miesiące.
KMP Zielona Góra -
Policyjny tor przeszkód im niestraszny – trening dla kandydatów
Kandydaci do służby w Policji ćwiczyli na specjalnie zorganizowanym torze przeszkód. Kilkanaście osób spróbowało swoich sił na torze, który jest jednym z etapów w procesie rekrutacji do służby w Policji. Wyniki były bardzo dobre, ale kilka osób musi jeszcze poćwiczyć. Kolejna taka możliwość już za tydzień (19.08).
KMP Zielona Góra -
Policjanci skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej
Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze wspólnie z funkcjonariuszami Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali mężczyznę, który miał ponad pół kilograma narkotyków o czarnorynkowej wartości prawie 20 tysięcy złotych. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd Rejonowy zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 34-latka.
KMP Zielona Góra -
Ukradli auto dla przejażdżki, później je spalili – trzech zatrzymanych przez Policję
Zielonogórscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy okradli klientów jednego z hosteli, a następnie spalili ich samochód. Dwóch zatrzymanych, decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze zostali tymczasowo aresztowani. Trzeci z mężczyzn jest osobą nieletnią więc decyzję w jego sprawie podejmie sąd rodzinny.
KMP Zielona Góra -
Zasłabł w mieszkaniu. Pomoc służb przyszła na czas
Dzięki czujności bliskich, policjanci i strażacy dotarli do chorego mężczyzny, który zasłabł w domu. Strażacy weszli przez okno do mieszkania, a policjanci do przyjazdu pogotowia kontrolowali funkcje życiowe chorego. Dzięki temu udało się uniknąć nieszczęścia.
KMP Zielona Góra -
NOCNY POŚCIG ULICAMI ZIELONEJ GÓRY. CZWORO ZATRZYMANYCH I NARKOTYKI W TLE
Czworo zatrzymanych i narkotyki wyrzucone podczas jazdy z samochodu. Taki był finał profesjonalnego pościgu zielonogórskich policjantów za Hondą Civic w czwartkowy wieczór. Kilkunastominutowa piracka szarża kierującego hondą była zagrożeniem dla innych na drodze. Dzięki skutecznemu działaniu policjantów wszystkie znajdujące się w aucie osoby zostały zatrzymane i osadzone w policyjnym areszcie.
KMP Zielona Góra -
Policyjne STOP dla nocnych rajdów
Zielonogórska drogówka prowadziła działania, których celem jest monitorowanie sytuacji związanej z nocnymi rajdami na ulicach miasta. Patrole w godzinach wieczornych i nocnych obecne były w tych miejscach, gdzie mieszkańcy skarżyli się na „nocne wyścigi”. Takie działania, w najbliższym czasie, będą prowadzone wielokrotnie.
KMP Zielona Góra -
Starszy sierżant Anna Baran laureatką ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”.
To szczególne wyróżnienie ponieważ zgłoszenia do konkursu pochodzą od prywatnych osób, którym policjanci pomagają nie tylko służbowo, ale również często angażując swój prywatny czas. Starszy sierżant Anna Baran pełni służbę w Policji od 19 listopada 2013 roku. Aktualnie zajmuje stanowisko dzielnicowego w Rewirze Dzielnicowych Komisariatu Policji II w Zielonej Górze. Policjantka wzorowo wywiązuje się z nałożonych na nią obowiązków. Jest sumienna i zdyscyplinowana, a także wykazuje duże zaangażowanie i osiąga dobre efekty w służbie. W ocenie swoich przełożonych i kolegów doskonale potrafi zorganizować swoją pracę, ma łatwość nawiązywania kontaktów. Przy tym starszy sierżant Anna Baran posiada przyjazne usposobienie, co korzystnie wpływa na postrzeganie jej przez mieszkańców dzielnicy.
KMP Zielona Góra -
Życie kobiety było zagrożone – z pomocą ruszyli policjanci
Zielonogórscy policjanci wpisując się w słowa roty ślubowania, po raz kolejny zapobiegli nieszczęściu i uratowali życie kobiety, która chciała je sobie odebrać zażywając dużą ilość tabletek. Poszkodowana, której z pomocą przyszli policjanci, została przetransportowana do szpitala.
KMP Zielona Góra -
Chcieli zapłacić fałszywymi banknotami. Policjanci zatrzymali 4 podejrzanych i zabezpieczyli „fałszywki”
Zielonogórscy policjanci zatrzymali czterech podejrzanych o usiłowanie oszustwa na jednej ze stacji benzynowych. Po zatankowaniu swojego pojazdu chcieli oni zapłacić fałszywymi banknotami euro. Przy zatrzymanych osobach policjanci ujawnili 20 „fałszywek”, a kolejne w wyniku przeszukań ich mieszkań. W sumie zabezpieczono 75 sztuk fałszywych banknotów.
KMP Zielona Góra -
Zaatakowali i okradli rowerzystę – napastnicy zatrzymani przez policjantów
Dobre rozpoznanie i zaangażowanie policjantów z gubińskiego komisariatu, kolejny raz przełożyło się na ustalenie osób podejrzanych o dokonanie rozboju i kradzieży rozbójniczej. Już po kilku godzinach od zgłoszenia funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców Gubina. Decyzją Sądu kolejne trzy miesiące spędzą oni w areszcie.
KMP Zielona Góra -
Nieprzytomny mężczyzna leżał na dworcu. Dzięki zgłoszeniu, szybko pomogli mu policjanci
Dzięki zgłoszeniu świadka oraz skutecznej interwencji sierżanta Edyty Banaszkiewicza i sierżanta sztabowego Grzegorza Ślipko zostało uratowane kolejne ludzkie życie. Policjanci szybko dotarli na miejsce, gdzie leżał nieprzytomny mężczyzna. W profesjonalny sposób udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę lekarzy.
KMP Zielona Góra
