Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Kradł kable w nowo wybudowanych domach. Szybko ustalony i zatrzymany
Sulechowscy kryminalni szybko ustalili i zatrzymali podejrzanego o kradzieże z włamaniami do domów w budowie. To znany policjantom, wielokrotnie notowany i karany 38-latek, mieszkaniec gminy Sulechów. Podejrzany usłyszał zarzuty, będzie odpowiadał w warunkach recydywy.
KMP Zielona Góra -
Zamiast brawury ostrożność
Zielonogórscy policjanci proszą kierujących o ostrożność na drogach, dostosowanie prędkości do panujących zmiennych warunków atmosferycznych, a także rozsądną i rozważną jazdę. Zwróćmy uwagę na to co dzieje się na drogach, a za kierownicę wsiadajmy skoncentrowani i wypoczęci. Pamiętajmy też, że pośpiech prowadzi do nieostrożności i brawury, a to z kolei może doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń na drogach.
KMP Zielona Góra -
Kradzież kabli trakcji kolejowej – 30-latek i 45-latek zatrzymani przez kryminalnych na gorącym uczynku
Policjanci kryminalni z komisariatu w Sulechowie w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy wycinali linię napowietrzną trakcji kolejowej. Obaj usłyszeli już zarzuty kradzieży.
KMP Zielona Góra -
Przyroda to nie śmietnisko! Policjanci wraz z leśniczym zapobiegli zaśmiecaniu lasu
Do bulwersującego i godnego społecznego napiętnowania zdarzenia doszło wczoraj (1 lutego) w Nietkowie (gmina Czerwieńsk). Tylko dzięki szybkiej reakcji leśniczego i błyskawicznej interwencji zielonogórskich policjantów, góra śmieci nie trafiła do lasu. Wniosek o ukaranie osób winnych zaśmiecania terenu zielonego trafi wkrótce do sądu.
KMP Zielona Góra -
Areszt dla kierującego za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów
Zielonogórscy policjanci w swojej codziennej służbie często zatrzymują osoby, które wsiadają za kierownicę pomimo orzeczonych wobec nich sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Przypominamy, że takie zachowanie jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat. W Zielonej Górze, kilka miesięcy temu miał miejsce przypadek aresztowania kierującego, który lekceważył sądowe zakazy.
KMP Zielona Góra -
Policyjny pościg w oku kamery. Zatrzymany i aresztowany kierowca posiadał znaczne ilości narkotyków
Zielonogórscy policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego prowadzili pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli. Po skutecznym zatrzymaniu, badanie narkotestem wykazało w jego organizmie obecność amfetaminy i marihuany. W mieszkaniu 23-latka policjanci ujawnili znaczne ilości różnych narkotyków. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.
KMP Zielona Góra -
Skuteczne działania grupy „SPEED”. Kolejne wysokie mandaty za rażące przekroczenie prędkości
W minioną sobotę (22 stycznia) zielonogórska Grupa „SPEED” pracowała na drodze K-32, na której często dochodzi do zdarzeń drogowych. Niestety najczęstszą przyczyną tych zdarzeń jest nadmierna prędkość. Dwaj kierujący przekroczyli dopuszczalną prędkość tak wysoko, że zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 2500 oraz 1500 złotych.
KMP Zielona Góra -
Katalizatory odzyskane przez lubuskich policjantów. Dwaj mężczyźni zatrzymani na gorącym uczynku
Zielonogórscy policyjni wywiadowcy zatrzymali w miniony weekend dwóch mężczyzn, którzy na widok policyjnego patrolu usiłowali w pośpiechu odjechać z parkingu. Jak się okazało w swoim samochodzie ukrywali trzy odcięte katalizatory oraz narzędzia służące do takich kradzieży. Obydwaj mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące.
KMP Zielona Góra -
Niebezpieczne zachowanie pieszej zarejestrowała kamera samochodowa
Okazuje się, że zwykły z pozoru spacer z psem też może być ekstremalnym przeżyciem. Tę tezę udowodniła pewna pani, która wraz ze swoim pupilem wbiegła wprost pod koła nadjeżdżającego pojazdu. Całą sytuację nagrała kamera zainstalowana w samochodzie, z której to nagranie publikujemy ku przestrodze. Zielonogórscy policjanci będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.
KMP Zielona Góra -
Lubuscy policjanci skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej
Policjanci z komisariatu w Sulechowie wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową zielonogórskiej komendy miejskiej zatrzymali mężczyznę, który miał znaczne ilości środków odurzających, a dodatkowo także uczestniczył w obrocie znacznymi ilościami tych środków. Przy zatrzymanym zabezpieczono narkotyki, sprzęt komputerowy i pieniądze. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.
KMP Zielona Góra -
Włamał się do samochodu – zatrzymany na gorącym uczynku
Policjanci służby patrolowej Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który włamał się do samochodu zaparkowanego na terenie jednego z osiedli mieszkaniowych i próbował go ukraść. Dyżurnego Policji powiadomił o zdarzeniu sam właściciel, który to zauważył.
KMP Zielona Góra -
Wyjątkowe podziękowania dla policjantów za zaangażowanie i skuteczność
Do zielonogórskiej komendy przyszła starsza kobieta, która osobiście chciała podziękować Komendantowi Miejskiemu Policji, młodszemu inspektorowi Maciejowi Sipkowi za pomoc i zaangażowanie policjantów w sprawie odzyskania pieniędzy, które przelała oszustom. To właśnie takie gesty ze strony mieszkańców naszego powiatu sprawiają, ze policjanci mają ogromną satysfakcję z wykonywanej na co dzień, niełatwej przecież służby. Dużą rolę w zabezpieczeniu pieniędzy odegrali też czujni pracownicy jednego z zielonogórskich banków, którzy podejrzewając próbę oszustwa, zablokowali przelew.
KMP Zielona Góra -
Uważajmy na drodze! Błąd kierującego przyczyną kolizji osobówki z radiowozem
W Zielonej Górze na ulicy Sulechowskiej doszło do zderzenia pojazdu osobowego marki KIA z nieoznakowanym radiowozem. Kolizja pojazdów była następstwem niewłaściwego zachowania kierującego osobówką, który bezpośrednio nie uczestniczył w zdarzeniu, a którego manewr spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
KMP Zielona Góra -
Uważajmy na cyberprzestępców! Dwaj bracia stracili 200 tysięcy inwestując w kryptowaluty
Zielonogórscy policjanci każdego dnia przyjmują zawiadomienia od osób oszukanych w Internecie. Przestępcy wyłudzają dane do kont bankowych, kart kredytowych lub przesyłają fałszywe linki do stron, dzięki którym okradają konta nieświadomych niczego ofiar. W tym tygodniu po raz kolejny otrzymaliśmy zawiadomienie o oszustwie na fałszywe inwestycje. Dwaj mężczyźni stracili 200 tysięcy złotych inwestując w kryptowaluty, co poleciła im poznana w mediach społecznościowych kobieta z Singapuru.
KMP Zielona Góra -
Miał dwa promile i jechał autem. Zatrzymany przez młodą policjantkę po służbie
Policjantka z I Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego komendy miejskiej w Zielonej Górze posterunkowa Kamila Machowiak udowodniła tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wczoraj będąc poza służbą, jadąc samochodem zauważyła i zatrzymała nietrzeźwego kierującego, który jak się później okazało miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.
KMP Zielona Góra -
Nie daj szansy włamywaczom i zabezpiecz swój dom lub mieszkanie
Nawet najskuteczniejsza Policja nie ochroni naszego mienia, jeżeli sami nie będziemy o nie dbali! Przekonało się o tym małżeństwo, które wyjeżdżając na kilkudniowy wypoczynek, zapomniało zamknąć drzwi wejściowe do swojego domu. Straty spowodowane przez złodzieja, który wykorzystał tę okazję, to prawie 20 tysięcy złotych.
KMP Zielona Góra -
Kosztowna miłość – kobieta dwukrotnie oszukana na „amerykańskiego żołnierza”
Lubuscy policjanci niemal każdego dnia przyjmują zawiadomienia od osób, które padły ofiarą oszustwa w Internecie. Najczęstsze są oszustwa przy zakupach na portalach aukcyjnych oraz wyłudzanie danych do logowania do kont bankowych. Niestety wciąż zdarzają się także oszukani, którzy – nie sprawdzając wiarygodności nowopoznanej osoby - wpłacają pieniądze nieznajomym poznanym w sieci. W ten sposób dwukrotnie oszukana została kobieta, która „amerykańskim żołnierzom” wpłaciła 70 tysięcy złotych.
KMP Zielona Góra -
Bezpieczeństwo na drogach zależy także od Ciebie! Zderzenie zarejestrowała kamera
Prosimy wszystkich kierujących o ostrożność na drogach i dostosowanie prędkości zarówno do warunków atmosferycznych jak i oznakowania oraz sygnalizacji świetlnej. Ważna jest odpowiednia koncentracja, bo jazda samochodem w ruchu ulicznym jest czynnością trudną i wymagającą skupienia, żeby nie popełnić błędu. Niestety błędy się zdarzają i wtedy dochodzi do różnych zdarzeń drogowych – jedno z nich zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.
KMP Zielona Góra -
Policjanci ratowali mieszkańców palącej się kamienicy
Zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową wczoraj wieczorem wynieśli nieprzytomnego mężczyznę ze strychu palącej się kamienicy przy ulicy Wąskiej i ewakuowali pozostałych mieszkańców budynku. Dzięki temu, że policjanci byli w pobliżu oraz podjęli zdecydowane działania zdarzenie nie zakończyło się jeszcze większym dramatem.
KMP Zielona Góra -
Ślisko, ślisko, bardzo ślisko! Uważajcie na drodze
Zielonogórscy policjanci proszą kierujących o ostrożność! Warunki drogowe w ciągu ostatnich kilkunastu godzin bardzo się pogorszyły. Padająca od wczoraj marznąca mżawka zamieniła drogi w lodowiska. Na drogach jest bardzo ślisko, co może powodować niebezpieczne sytuacje. Minionej nocy (28/29 grudnia) policjanci odnotowali 18 kolizji drogowych, dlatego prosimy wszystkich kierujących o ostrożność zwłaszcza, gdy ulice są mokre, a temperatury spadają poniżej 0 stopni Celsjusza.
KMP Zielona Góra

