Aktualności

„Pomoc w dwóch aktach”- finał monodramu

Data publikacji 23.11.2012

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. i Fundacja Contra Crimen w Gorzowie Wlkp., finalizuje Konkurs na monodram pn. „Pomoc w dwóch aktach”. 27 listopada 2012 r. w Lubuskim Teatrze im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze, młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych obejrzy 4 najlepsze monodramy. Finał organizowany jest w ramach Projektu Działań Profilaktycznych „Lu P a T”.

Warto nadmienić, że młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych tworzyła w ramach Konkursu scenariusze monodramówopartych na temacie: pomoc rówieśnikowi w sytuacjach kryzysowych (uzależnienie od alkoholu i środków odurzających). Nadesłano na Konkurs 6 scenariuszy.

 

 

Teraz przyszedł czas na pokazanie przedstawień w Lubuskim Teatrze im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze. 27 listopada 2012 r. o godz. 10.30 młodzi ludzie z Liceum Ogólnokształcącego z Rzepina oraz uczniowie z zielonogórskich Liceów Ogólnokształcących nr I, II, V i VII obejrzą 4 najlepsze monodramy wybrane przez Komisję Konkursową 12 listopada 2012 r. w I etapie Finału.

Przypomnijmy, że w kategorii „Najlepszy scenariusz” poszczególne miejsca i wyróżnienie otrzymali:

 

I miejsce - Patrycja Stolarek z LO im. Stanisława Staszica  w Rzepinie
                    monodram pt.  „Studniówkowy melanż”

 

II miejsce - Inga Meronk z LO im. Stanisława Staszica  w Rzepinie
                     monodram pt. „Nigdy więcej” 

 

III miejsce - Natalia Głowacka z 3 LO im. Wł. Szafera  w Gorzowie Wlkp.
                      monodram pt. „Miłe złego początki”

 

Wyróżnienie - Kinga Taisner  z 3 LO im. Wł. Szafera  w Gorzowie Wlkp.

                            monodram pt.  „Synonim Szczęścia”

 

Nagrody za scenariusz wręczone zostaną laureatom Konkursu podczas Finału 27 listopada 2012 roku w zielonogórskim Teatrze. Ponadto w Lubuskim Teatrze Komisja Konkursowa oceni grę aktorską, pomysł na scenografię, oprawę muzyczną monodramu, czytelność przekazywanych treści i wartość profilaktyczną przedstawienia. Przyznane zostaną nagrody za najlepsze przedstawienie – I, II, III miejsce i jedno Wyróżnienie. Publiczność przyzna również swoją nagrodę. 

 

Do pomocy w realizacji w/w Konkursu Wydział Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp. i Fundacja Contra Crimen zaprosiła specjalistów z Kuratorium Oświaty i Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Lubuskiego Teatru im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze, a także Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp.

 

Konkurs realizowany jest dzięki pomocy finansowej Wojewody Lubuskiego.

 

Opracował: kom. Piotr Wiśniewski

Wydział Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp.

  • „Pomoc w dwóch aktach”- finał monodramu
Powrót na górę strony