Aktualności

O narkomanii w Łagowie

Data publikacji 29.10.2012

Seminarium Szkoleniowe „Profilaktyka narkotykowa w lubuskich szkołach”, które odbyło się w Łagowie, dostarczyło policjantom realizującym zajęcia profilaktyczne w placówkach oświatowych, cennych informacji. Zajęcia warsztatowe wzmocniły kompetencje zawodowe uczestników.

Seminarium odbyło się w dniach 25 – 26  października 2012 r. w Ośrodku Wypoczynkowym „Leśnik” w Łagowie. Cześć wykładową otworzył podinsp. Zbigniew Pytka Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. W dalszej części zjawisko narkomanii w województwie lubuskim na bazie badań przedstawiła Dorota Rybczyńska - Abdel Kawy Dyrektor Lubuskiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii „LOPiT” w Zielonej Górze. Swoimi doświadczeniami w pracy z uzależnionymi, a także najnowsze zjawiska na rynku narkotykowym zaprezentowali terapeuci - Grzegorz Nowak z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu (wykład pt. „Młody uzależniony – rys osobowościowy i aktualne trendy w narkomanii na bazie doświadczeń Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu”) i Wojciech Miłek Zastępca Kierownika Katolickiego Ośrodka Terapii i Wychowania ANASTASIS w Strychach (wykład pt. „Pomoc młodemu uzależnionemu – doświadczenia Ośrodka w Strychach”). Zagadnienia prawne związane z pracą Policji na polu przeciwdziałania narkomanii zaprezentował kom. Piotr Wiśniewski Ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Teoretyczny wstęp do części warsztatowej Seminarium przeprowadziła Dorota Maciejewska Konsultant ds. pomocy pedagogicznej i psychologicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Wykładowczyni przedstawiła wykład pt. „Metodyka prowadzenia zajęć profilaktycznych dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych - podstawowe zagadnienia”.

Przez dwa dni policjanci praktycznie poznawali z Dorotą Maciejewską zasady prowadzenia zajęć profilaktycznych i budowania scenariuszy spotkań z klasą oraz metody konstruktywnego rozwiązywania trudnych sytuacji w pracy z klasą. Natomiast Marek Jan Tracz Trener umiejętności  sychospołecznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego o/Gorzów Wlkp. ćwiczył z funkcjonariuszami metody i techniki wystąpień publicznych, komunikację w wystąpieniach publicznych i sztukę autoprezentacji.

Uczestnicy Seminarium otrzymali od organizatorów materiały oraz Certyfikaty ukończenia szkolenia podpisane przez insp. Ryszarda Wiśniewskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. i Prezesa Zarządu Fundacji Contra Crimen.

Przypomnijmy, że uczestnikami Seminarium byli specjaliści ds. nieletnich i prewencji kryminalnej komend powiatowych/miejskich Policji województwa lubuskiego oraz funkcjonariusze Policyjnych Izb Dziecka, a także funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., a celem szkolenia było podniesienie umiejętności i kwalifikacji policjantów w zakresie metod i form prowadzenia działań profilaktycznych związanych z przeciwdziałaniem narkomanii na terenie placówek oświatowych.

Seminarium Szkoleniowe „Profilaktyka narkotykowa w lubuskich szkołach” zorganizował Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. i Fundacji Contra Crimen. Zadanie współfinansowane jest przez Zarząd Województwa Lubuskiego. 

Opracował kom. Piotr Wiśniewski
Wydział Prewencji KWP Gorzów Wlkp. 

  • O narkomanii w Łagowie
  • O narkomanii w Łagowie
  • O narkomanii w Łagowie
  • O narkomanii w Łagowie
  • O narkomanii w Łagowie
Powrót na górę strony