Aktualności

Wakacyjne niebezpieczeństwa? Zgłoś je za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 11.07.2025

Wakacje trwają w najlepsze. Lubuscy policjanci dokładają wszelkich starań, aby mijały one przede wszystkim pod hasłem bezpieczeństwa – odmienianego przez wszystkie przypadki. Zachęcamy Państwa do realnego wparcia naszych działań, tak aby były one prowadzone w sposób optymalny, zapewniający maksymalną skuteczność. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzi Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja ta daje możliwość zgłoszenia mundurowym o miejscach lub sytuacjach, które mogą występować w trakcie okresu letniego, a wpływają na jakość wypoczynku. Dla przykładu, mogą dotyczyć one dzikich kąpielisk, utonięć czy też poruszani się po terenach leśnych quadami.

Wraz z trwającym okresem letnim wracamy do Państwa z propozycją korzystania policyjnej aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Daje ona możliwość zgłoszenia mundurowym o miejscach lub sytuacjach, które negatywnie pływają na wypoczynek. Zakres znaczników jest bardzo szeroki. Wiele z nich odnosi się stricte do wakacji. Przykład?

- dzikie kąpieliska,

- miejsca niebezpieczne na wodach czy też terenach przywodnych,

- poruszanie się quadami po terenach leśnych,

- grupowanie małoletnich zagrożonych demoralizacją,

- spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych,

- nieprawidłowe parkowanie.

Wszystkie wyżej wymienione opcje zgłoszeń stanowią naszą listę zagrożeń, które mogą zintensyfikować się w trakcie okresu letniego. Abyśmy mogli skutecznie im przeciwdziałać, bardzo pomocne jest Państwa wskazanie konkretnego miejsca ich występowania. Aplikacja (obsługiwana z poziomu telefonu lub komputera) daje możliwość dodania opisu, zawierającego informacje o konkretnych datach i godzinach występowania problemu. To pozwala nam być dokładanie tam, gdzie nasza interwencja jest potrzebna.

Aplikacja jest darmowa, a jej zgłoszenia są anonimowe. Proszę jednak pamiętać, iż każde „kliknięcie” wywoła reakcję służb, które zobowiązane się do weryfikacji problemu. Mapa to narzędzie bardzo skuteczne, pod warunkiem, iż jest używana zgodnie z jej przeznaczeniem. W przypadkach bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia, prosimy o zgłoszenie za pośrednictwem numeru alarmowego 112.

młodszy aspirant Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
  • motocykle
  • aplikacja na telefonie
  • policjant płynie łodzią
Powrót na górę strony