xStrona używa plików cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa – policjanci bliżej obywatela i jego problemów

Data publikacji 26.04.2025

Widzisz w swojej okolicy osoby, które spożywają alkohol, zakłócają porządek lub używają słów wulgarnych i nie chcesz być obojętny na takie zachowanie — skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej każdy przy pomocy komputera lub telefonu może w prosty i anonimowy sposób wskazać Policji miejsce, w którym dochodzi do łamania prawa. Takie zgłoszenia trafiają do funkcjonariuszy, którzy sprawdzą każdy sygnał, a w przypadku potwierdzenia będą starali się problem wyeliminować.

Słoneczna i piękna pogoda sprzyja spacerom i wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Wiele osób wykorzystuje takie warunki do spędzania czasu z bliskimi na łonie natury. Niestety jednak wiosenna aura sprzyja również osobom, które bagatelizują przepisy porządkowe takie jak: spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, zakłócanie porządku, czy używanie słów wulgarnych. Spacer z rodziną, a przede wszystkim z dziećmi i widok osób spożywających alkohol w pobliżu placu zabaw, to scenariusz, który większości z nas kojarzy się negatywnie. W takich sytuacjach świetnym rozwiązaniem jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki temu narzędziu każdy przy pomocy komputera z dostępem do internetu, może zaznaczyć na mapie swojej miejscowości miejsce, w którym dochodzi do łamania prawa. Katalog zagrożeń jest bardzo szeroki, od wykroczeń porządkowych, po używanie środków odurzających. Ważną informacją jest fakt, że policjanci nie tylko sprawdzą, czy rzeczywiście we wskazanym miejscu dochodzi do naruszenia przepisów prawa, ale również podejmą działania, aby zagrożenie wyeliminować. Ma to szczególne znaczenie z punktu widzenia mieszkańców. W tej kwestii najwięcej pracy mają dzielnicowi i mundurowi z drogówki. Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i czujności mieszkańców, w powiecie strzelecko-drezdeneckim, udało się wiele zagrożeń potwierdzić i wyeliminować.

 

starszy aspirant Tomasz Bartos
Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

Powrót na górę strony