xStrona używa plików cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Lubuscy policjanci pomagają bezdomnym. Nie bądźmy obojętni wobec potrzebujących

Data publikacji 04.12.2024

Jesień i zima to czas szczególnie niebezpieczny dla osób, które z racji trudnej sytuacji materialnej, samotności lub bezdomności mogą potrzebować pomocy. Nie bądźmy obojętni na ich problemy. Poinformujmy swojego dzielnicowego, gdy mamy informacje o osobie narażonej na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować ludzkie życie.

Policjanci doskonale wiedzą, że w związku z bardzo niskimi temperaturami, osoby które przebywają w pustostanach, mogą znaleźć się w sytuacji zagrażającej ich życiu i zdrowiu. W okresie zimowym prowadzą wzmożone działania, podczas których kontrolują pustostany i budynki pod kątem przebywania osób bezdomnych. Napotkane osoby informowane są o możliwości przewiezienia do ośrodków, w których mogą przenocować, otrzymać ciepłą odzież i zjeść gorący posiłek. Istnieje wiele sposobów, aby informację o osobie zagrożonej wychłodzeniem przekazać odpowiednim służbom. Można skontaktować się ze swoim dzielnicowym lub skorzystać z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

We wtorek (03.12) dzielnicowy ze Słubic w czasie patrolu pomógł dwóm osobom bezdomnym. Mężczyźni noce spędzali w drewnianej wiacie. Funkcjonariusz oprócz gorącej herbaty zorganizował im dojazd do miejscowości Radzików, gdzie będą mieli zapewnioną pracę i schronienie przez okres zimowy. W przetransportowaniu mężczyzn pomogli słubiccy strażnicy miejscy.

Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza o tej porze roku mogą potrzebować naszej pomocy. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze, ławkach, parkach czy w opuszczonych budynkach. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy.

 

starszy aspirant Ewa Murmyło

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

Powrót na górę strony