Aktualności

Bezdomni mogą liczyć na pomoc policjantów

Data publikacji 08.11.2024

Temperatura w naszym regionie jest coraz niższa, w nocy spada nawet poniżej zera. To oznacza trudny czas dla osób bezdomnych, starszych i samotnych. Lubuscy dzielnicowi kontrolują miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, informują ich o możliwościach pomocy. Nie pozostawajmy obojętni, alarmujmy Policję, kiedy wiemy, że ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Zgłoszeń można dokonywać również za pomocą aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci w ramach swojej służby społeczeństwu, angażują się również w działania na rzecz bezpieczeństwa osób, które w czasie zimowych mrozów wymagają szczególnej troski, czyli bezdomnych. Mundurowi prowadzą patrole w rejonach, gdzie często przebywają osoby bezdomne, monitorując sytuację, zapewniając pomoc i reagując na sytuacje kryzysowe.

W ostatnich dniach temperatura na zewnątrz jest coraz niższa, warunki atmosferyczne coraz mniej sprzyjają osobom bezdomnym, starszym i samotnym. To ta grupa osób jest najbardziej narażona na wychłodzenie organizmu. Kiedy widzimy takie osoby, które mogą potrzebować pomocy, nie bójmy się zadzwonić i powiadomić o tym fakcie funkcjonariuszy. Każde zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane. Pomoc w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia jest dla nas priorytetowym zadaniem. Zima to czas, kiedy policjanci prowadzą wzmożone kontrole miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Sprawdzają między innymi ogródki działkowe, kanały ciepłownicze, opuszczone budynki.

Nie bądźmy obojętni, informujmy na numer alarmowy 112, o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławce, przystanku, w altanie ogrodowej, która mogłaby być narażona na wyziębienie lub zamarznięcie. Istnieje możliwość zgłoszenia o bezdomności za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Żadnego zgłoszenia nie potraktujemy obojętnie, każde będzie dokładnie zweryfikowane

 

młodszy aspirant Arkadiusz Szlachetko

Powrót na górę strony