Najważniejsza jest profilaktyka
O profilaktyce narkotykowej w woj. lubuskim rozmawiali specjaliści z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. i jednostek terenowych Policji oraz przedstawiciele gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych z całego województwa. 80 osób na sali analizowało teraźniejszość i przyszłość lubuskiej profilaktyki w ramach spotkania z Ekspertem Wojewódzkim ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.
Baeta Kiecana i Grażyna Rembowska z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze przedstawiły na początek spotkania informacje o dotacjach dla zadań publicznych w zakresie zwalczania narkomanii oraz wyniki ankiet wypełnionych przez uczestników Konferencji
pn. „Uzależnienia behawioralne. Teoria-badania-praktyka”. W dalszej kolejności kom. Piotr Wiśniewski z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. zaprezentował statystyki związane z przestępczości narkotykową w woj. lubuskim, a także kwestię działań profilaktycznych lubuskiej Policji i tematykę dot. dostępności dopalaczy.
Przedstawiciel Izby Celnej w Rzepinie przedstawił osiągnięcia funkcjonariusz tej służby w ramach zwalczania przemytu narkotyków na terenie woj. lubuskiego. Renata Teodorczyk, Pełnomocnik ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zielonej Górze przybliżyła uczestnikom spotkania dokonania instytucji pozarządowych w zakresie profilaktyki narkotykowej.
Swoje dokonania zaprezentowali również członkowie gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych z Żar i Lubiszyna.
Opracował: kom. Piotr Wiśniewski
Wydział Prewencji KWP Gorzów Wlkp.