Policjanci przez całe wakacje kontrolują niebezpieczne miejsca nad wodą – zgłoś je za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Choć wakacje dobiegają końca, policjanci nie zwalniają tempa w staraniach na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa osobom wypoczywającym nad wodą. Temperatury nadal utrzymują się na wysokim poziomie, tak samo, jak liczba wczasowiczów szukających ochłodzenia. Dlatego zachęcamy do skorzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i informowania mundurowych, które miejsca nad akwenami mogą stanowić zagrożenie.
Prognozy pogody na najbliższe dni nadal sprzyjać będą spędzaniu czasu nad wodą. Przed cały sezon letni priorytetem policjantów było i wciąż jest zapewnienie bezpieczeństwa nad oraz w rejonie akwenów. Jest sposób, aby każda osoba mogła wesprzeć działania funkcjonariuszy. Z pomocą, niezawodnie od kilku lat, przychodzi Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja daje użytkownikom możliwość poinformowania stróżów prawa o różnego rodzaju zagrożeniach występujących na terenie całego kraju. Każde zgłoszenie zostanie zweryfikowane przez funkcjonariuszy. Pozwoli to na zaplanowanie dodatkowych służb, w tym również pełnionych przez policyjnych wodniaków.
Jedną z funkcji Mapy jest znacznik „Miejsca niebezpieczne nad wodą”. Może on dotyczyć na przykład uszkodzonej infrastruktury wodnej. Jednak to nie wszystko. Za jego pomocą można zgłosić także o pływaniu skuterami wodnymi, tam, gdzie jest to niedozwolone lub o osobach, które spożywają alkohol, a następnie wchodzą do wody. Aby doprecyzować, czego konkretnie dotyczy zgłoszenie, wystarczy dodać opis, jak również przybliżony czas występowania konkretnej sytuacji.
Przypominamy, iż zgłoszenia są w pełni anonimowe. Można przesłać je z poziomu komputera i telefonu. Jednak każde kliknięcie, powoduje reakcję służb, dlatego ważnym jest, aby z aplikacji korzystać rozsądnie. W przypadku bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia należy wybrać numer alarmowy 112.
młodszy aspirant Klaudia Biernacka
Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie