Poinformuj Policję o niebezpiecznych miejscach nad wodą za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Rosną temperatury, a wraz z nimi liczba osób spędzających czas nad wodą – skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i poinformuj Policję, które miejsca nad akwenami mogą stanowić zagrożenie. Każde zgłoszenie zostanie zweryfikowane przez mundurowych. Pozwoli to na zaplanowanie dodatkowych służb, w tym również pełnionych przez policyjnych wodniaków. Sezon wakacyjny dopiero się rozpoczął, dlatego tak ważnym jest aby już na samym początku zadbać o komfort, świadomość i poczucie bezpieczeństwa wypoczywających. Nasza aplikacja z powodzeniem funkcjonuje już od kilku lat. To świetne, a przede wszystkim skuteczne narzędzie do wymiany informacji.
Wakacje rozpoczęły się na dobre. Biorąc pod uwagę prognozy, przynajmniej przez kilka najbliższych dni pogoda będzie sprzyjać spędzaniu czasu wolnego nad wodą. Priorytetem policjantów jest to, aby upłynął on przede wszystkim bezpiecznie. Dlatego też, wspólnie z innymi służbami przeprowadziliśmy lustracje terenów przywodnych. Ruszyliśmy także z kontrolami miejsc wypoczynku letniego. To nie wszystko, w okolicach jezior możecie Państwo zauważyć więcej policyjnych patroli. Będziemy czuwać nie tylko z lądu, ale również pełniąc służby na wodach. Nasz cel? Aby podczas tych wakacji nikt nie utonął! Jest sposób, aby każda osoba mogła wesprzeć działania funkcjonariuszy. Z pomocą, niezawodnie od kilku lat, przychodzi Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ta aplikacja daje użytkownikom możliwość poinformowania stróżów prawa o różnego rodzaju zagrożeniach występujących na terenie całego kraju. Jednym z nich jest znacznik „Miejsca niebezpieczne nad wodą”. Może on dotyczyć na przykład uszkodzonej infrastruktury wodnej. To nie wszystko. Za jego pomocą można zgłosić także o pływaniu skuterami wodnymi, tam gdzie jest to niedozwolone lub o osobach, które spożywają alkohol, a następnie wchodzą do wody. Aby doprecyzować czego konkretnie dotyczy zgłoszenie wystarczy dodać opis, jak również przybliżony czas występowania konkretnej sytuacji.
Przypominamy, iż zgłoszenia są w pełni anonimowe. Można przesłać je z poziomu komputera i telefonu. Jednak każde kliknięcie, powoduje reakcję służb, dlatego ważnym jest aby z aplikacji korzystać rozsądnie. W przypadku bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia, należy wybrać numer alarmowy 112.
młodszy aspirant Klaudia Biernacka
Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie