Aktualności

Kierowca złamał przepisy i zderzył się z innym autem. Niebezpieczny manewr nagrał świadek - policjant po służbie

Data publikacji 10.06.2024

Zielonogórscy policjanci proszą kierujących o rozwagę na drogach, przestrzeganie przepisów, a także ostrożność przy włączaniu się do ruchu z drogi podporządkowanej. Zachowajmy szczególną uwagę na skrzyżowaniach i unikajmy ryzykownych zachowań. Pamiętajmy, że pośpiech prowadzi do nieostrożności, a to z kolei może doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń. O tym jak może skończyć się pośpiech i wymuszanie pierwszeństwa przekonał się pewien kierowca, który po złamaniu przepisów doprowadził do kolizji z innym pojazdem. Całe zdarzenie nagrał świadek – policjant będący po służbie.

W czwartek (6 czerwca) w godzinach popołudniowych, wracający po służbie policjant był świadkiem bardzo niebezpiecznego manewru, który zakończył się zderzeniem z innym pojazdem. Kierujący peugeotem mężczyzna, próbując włączyć się do ruchu z drogi podporządkowanej ominął stojący przed nim pojazd i wjechał na drogę z pierwszeństwem przejazdu. Tu doprowadził do kolizji z prawidłowo jadącym kierującym volvo. Będący świadkiem zdarzenia policjant podbiegł do pojazdu i zabrał kierującemu kluczyki podejrzewając, że może być pijany. Natychmiast też powiadomił dyżurnego, który skierował na miejsce policjantów ruchu drogowego.

Na szczęście okazało się, że w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało, że 39-letni kierujący był trzeźwy, natomiast swój ryzykowny manewr tłumaczył policjantom pośpiechem. W jego przypadku sprawdziło się więc powiedzenie, że pośpiech jest złym doradcą. Kierujący peugeotem 39-latek został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł, a na jego konto trafiło dodatkowo 10 punktów karnych.

Bardzo prosimy wszystkich kierujących o ostrożność i jazdę zgodną z przepisami. Zachowajmy szczególną ostrożność, zwłaszcza przy włączaniu się do ruchu z drogi podporządkowanej. Bądźmy szczególnie ostrożni na skrzyżowaniach dróg i w rejonach przejść dla pieszych. Zdejmijmy nogę z gazu i pamiętajmy również o tym, aby dostosować prędkość do natężenia ruchu na drodze, szczególnie w godzinach szczytu nie starajmy się za wszelką cenę wyprzedzać kolejnych aut, bo poprzez gwałtowne manewry stwarzamy niebezpieczeństwo dla siebie i innych. Szanujmy innych użytkowników ruchu drogowego i nie zapominajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas wszystkich.

 

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.97 MB)

Powrót na górę strony