Aktualności

Powiadomił zgłaszający - zatrzymali policjanci. Kierowca miał trzy promile alkoholu w organizmie

Data publikacji 20.05.2024

Obywatel zgłosił, policjanci zatrzymali. Okazało się, że kierowca Toyoty miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Pamiętajmy, że każdy kto po alkoholu lub narkotykach wsiada za kierownicę stanowi realne zagrożenie na drodze, dlatego reagujmy.

Nietrzeźwy za kierownicą stanowi realne i duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Na szczęście coraz więcej osób reaguje lub informuje policjantów o kierowcach podejrzanie zachowujących się na drodze. Dzięki natychmiastowym reakcjom i braku tolerancji na takie zachowania, nie dochodzi do nieszczęścia. Do podobnej sytuacji doszło w niedzielę (19 maja) na jednej z ulic w Żarach. Jeden z mieszkańców widząc niepewną jazdę kierowcy Toyoty, który jechał bez świateł,  środkiem drogi przejeżdżając po wysepkach, powiadomił policjantów. Kiedy funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli i sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny okazało się, że ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz, prócz utraty prawa jazdy,  grozi mu kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 3.

Warto reagować i zgłaszać, kiedy mamy podejrzenie, że za kierownicą siedzi  nietrzeźwy kierowca. Pamiętajmy, w przypadku, kiedy sami nie jesteśmy w stanie uniemożliwić dalszej jazdy nietrzeźwemu, nie bądźmy obojętni zareagujmy i powiadamiajmy Policję! W ten sposób możemy zapobiec tragedii!

Żarscy policjanci bardzo często prowadzą działania związane z poprawą bezpieczeństwa na naszych drogach. To między innymi akcje ,,Trzeźwy kierowca", ,,Trzeźwy poranek", wówczas funkcjonariusze w krótkim czasie mogą przebadać większą liczbę kierujących. Kontrole trzeźwości przeprowadzane są również każdego dnia podczas codziennej służby. Wszystko po to, abyśmy mogli czuć się bezpieczni podróżując po drogach w całym województwie.

  • AlcoBlow
Powrót na górę strony