Aktualności

Trzeźwość i prędkość pod szczególnym nadzorem Lubuskiej Policji podczas świątecznych wyjazdów

Data publikacji 27.03.2024

Lubuscy policjanci przygotowują się do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach regionu wszystkim tym, którzy będą się nimi przemieszczać. I choć do Wielkanocy jeszcze trochę czasu, to przypominamy, aby zmotoryzowani poważnie wzięli sobie do serca naczelne zasady ruchu drogowego jakimi są trzeźwość za kierownicą i przepisowa prędkość. Taryfy ulgowej dla tych, którzy to złamią po prostu nie będzie. Liczy się bezpieczeństwo !

Funkcjonariusze Lubuskiej Policji są już przygotowani do wzmożonych działań polegających na zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach regionu. Wszystko to w trosce o tych zmotoryzowanych, którzy Święta Wielkanocne zdecydują się spędzić z dala od domu. Będziemy czuwać nad ich bezpieczeństwem. Akcja ruszy w piątek 29 marca. Ale już teraz chcielibyśmy poinformować, aby policyjne apele wziąć sobie do serca. Co to oznacza? To, że kulturalni kierowcy nie mają się czego obawiać. Jest to  grupa użytkowników ruchu drogowego, która otrzyma pomoc i wskazówki od policjantów strzegących drogowego bezpieczeństwa, aby spokojnie dotrzeć do celu i wspólnie ze swoimi rodzinami odpoczęli przy wielkanocnym stole. Natomiast drogowi piraci z pewnością muszą się liczyć z tym, że ich jazda będzie przerywana przez policjantów. To głównie ci, którzy nie licząc się z bezpieczeństwem innych, sieją śmiertelne zagrożenie na drogach. Nadmierna prędkość, z którą się poruszają nie będzie akceptowalna. Policjanci wyposażeni w radiowozy oznakowane i nieoznakowane, mierniki prędkości, będą bardzo dokładnie monitorować ten obszar.

Kolejny fakt wynika z analogicznych akcji z przeszłości. Mimo licznych apeli policjantów o trzeźwość za kierownicą, jest wciąż za duża grupa tych, którzy wsiadają za nią wcześniej pijąc alkohol. To sytuacje niedopuszczalne i będzie to bardzo skrupulatnie sprawdzane przez policjantów drogówki. Pragniemy przypomnieć, że w każdej jednostce powiatowej i miejskiej lubuskiej Policji istnieje możliwość wcześniejszego badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. To kilkusekundowa czynność, która rozwiewa wszelkie wątpliwości co do tego, czy możemy już wsiąść za kierownicę, czy jednak jeszcze trochę odczekać. Zachęcamy do tych badań, które podkreślają naszą odpowiedzialność za siebie i innych. Szerokiej drogi !

 

Opracował: podinspektor Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim

 • Urządzenie do badania stanu trzeźwości
 • Policjant ruchu drogowego zatrzymuje do kontroli drogowej
 • Policjant ruchu drogowego mierzy prędkość
 • Urządzenie do badania stanu trzeźwości
 • Opłata kartą przez urządzenie mobilne
 • Urządzenie do badania stanu trzeźwości
 • Policjant ruchu drogowego daje znak do zatrzymania
 • Policjantka i policjant ruchu drogowego mierzący prędkość
 • Policjanci ruchu drogowego mierzący prędkość
 • Policjantka badająca trzeźwość kierowcy
 • Policjant badający trzeźwość kierowcy
 • Policjantka i policjant badają trzeźwość kierujących
Powrót na górę strony