Aktualności

Niebezpieczna prędkość, brak uprawnień do kierowania – 23-latek za swoje zachowanie odpowie przed sadem

Data publikacji 18.11.2023

Policjanci krośnieńskiej drogówki uczestnicząc w działaniach „Niechronieni uczestniczy ruchu drogowego”, poinformowali dyżurnego o kierującym, który w Radnicy znacząco przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna jechał o 56 kilometrów na godzinę szybciej niż powinien. Dodatkowo jak się okazało, nie miał uprawnień do kierowania. Dalsze decyzje w jego sprawie podejmie sąd.

W czwartek (16 listopada) na terenie powiatu krośnieńskiego trwały działania „Niechronieni uczestniczy ruchu drogowego”, którym celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. W realizację zadań zaangażowani byli policjanci drogówki, którzy usytuowani w rejonie przejścia dla pieszych w Radnicy obserwowali zachowanie kierujących względem pieszych. W pewnym momencie zauważyli bardzo szybko zbliżający się do nich pojazd. Po dokonaniu pomiaru prędkości okazało się, że wynosi ona 106 kilometrów na godzinę, to jest o 56 kilometrów więcej niż można jechać w tym miejscu. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i zatrzymali kierującego oplem do kontroli. Nadto jak się okazało, 23-latek nie miał uprawnień do kierowania. Sprawa skierowana zostanie wraz z wnioskiem o ukaranie do sądu.

Nie będzie naszej akceptacji dla niebezpiecznych manewrów na drodze, a zwłaszcza dla przekraczania dopuszczalnej prędkości. Po raz kolejny przypominamy, że to właśnie niedostosowanie prędkości do aktualnych warunków na drodze jest najczęstsza przyczyną wypadków i kolizji. Nabiera to zwłaszcza znaczenia jesienią, gdy warunki atmosferyczne – opady deszczu, silne porywy wiatru czy mgła – mogą wpływać na komfort naszej jazdy oraz widoczność tego co dzieje się na drodze. Nie zapominajmy również, że śliska czy mokra nawierzchnia w połączeniu z nadmierną prędkością znacząca wydłuża drogę hamowania naszego auto, przez co niebezpiecznie skraca nam się czas na właściwą reakcję.

 

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Powrót na górę strony