Aktualności

Noga z gazu! Prędkość pod szczególnym nadzorem policjantów

Data publikacji 25.08.2023

Od wczesnych godzin porannych lubuscy policjanci wyjechali na drogi naszego województwa, aby na tapet wziąć przestrzeganie prędkości przez kierowców. Prowadzone działania mają szczególne znaczenie, ponieważ (niestety) zbyt szybka jazda jest wciąż jednym z głównych czynników zdarzeń drogowych. Fakty mówią same za siebie. Nadal nie zwracamy uwagi na wskazania licznika. Jako społeczeństwo nie mamy wystarczającej świadomości na temat tego, jak bardzo „ciężka noga” ogranicza czas reakcji na sytuację, która może spotkać nas podczas jazdy.

W 2022 roku spośród 96500 ujawnionych przez lubuskich policjantów wykroczeń, aż 52450 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. To niezwykle istotna sprawa, ponieważ warto przypomnieć, że zbyt „ciężka noga” jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych i ludzkich tragedii. Wyższa prędkość wpływa na dłuższą drogę hamowania. Uniknięcie ewentualnej przeszkody, która pojawi się drodze, może okazać się niemożliwe. Dlatego też, lubuscy policjanci ruchu drogowego nie pozwalają kierowcom na zbyt szybką jazdę i stanowczo reagują na wszystkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości. Tak jest właśnie w piątek (25 sierpnia) od samego rana. Lubuska drogówka prowadzi działania „Prędkość”, których głównym celem jest wyeliminowanie piratów drogowych i zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim podróżnym. Na drogach nie ma miejsca na taką nieodpowiedzialność, o czym doskonale wiedzą policjanci. Kiedy ujawnią oni pojazd przekraczający prędkość, kierowca musi liczyć się z kontrolą drogową i surowymi konsekwencjami. Te najbardziej poważne to utrata prawa jazdy, wysoki mandat z sowitą liczbą punktów karnych lub nawet obowiązek wytłumaczenia swojego zachowania przed sądem. To jednak nic w porównaniu ze śmiercią w wyniku wypadku lub życiem ze świadomością, że odebrało się komuś życie.

Działania prowadzone przez lubuskich stróżów prawa potrwają przez cały dzień. Będą oni obecni na wszystkich drogach naszego województwa. Mundurowi do walki z piratami drogowymi używają ręcznych mierników prędkości, a także wideorejestratorów zamontowanych w nieoznakowanych radiowozach.

 

sierżant sztabowy Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

  • policjant kontroluje prędkość pojazdów
  • policjant wypisuje mandat
  • policjanci podczas kontroli rogowej
  • urządzenie pomiarowe
  • radiowóz stoi za pojazdem
  • policjant kontroluje prędkość pojazdów
  • policjant sprawdza dane osobowe
  • policjant trzyma urządzenie pomiarowe
  • policjant obsługuje urządzenie pomiarowe
Powrót na górę strony