Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – narzędzie wspomagające bezpieczeństwo w ruchu drogowym
Przekraczanie prędkości, to najczęstsze zagrożenie zaznaczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie krośnieńskim. Za jego weryfikacje odpowiedzialni są policjanci ruchu drogowego, którzy za pomocą urządzeń do pomiaru prędkości sprawdzają czy kierujący stosują się do obowiązujących na danym odcinku ograniczeń prędkości. Podczas piątkowych (4 sierpnia) kontroli na ulicy Gubińskiej w Krośnie Odrzańskim, wobec pięciu kierowców policjanci wyciągnęli konsekwencje prawne. Dziękujemy za każde zgłoszenie, dzięki któremu wiemy co jest najbardziej uciążliwe dla mieszkańców i pozwala nam jeszcze skuteczniejsze dbanie o bezpieczeństwo na drodze.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie bardzo chętnie wykorzystywane przez mieszkańców powiatu krośnieńskiego. Znajdziemy na niej wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, a także zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa, stanowiące jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Od początku roku za jej pośrednictwem otrzymaliśmy 758 zgłoszeń, w tym 536 dotyczyło przekroczeń prędkości. Ostatnia weryfikacja nowych zgłoszeń dotyczących przekroczenia prędkości miała miejsce w piątek (4 sierpnia) na ulicy Gubińskiej w Krośnie Odrzańskim. Policjanci podczas prowadzonych tam kontroli ujawnili 5 wykroczeń drogowych popełnionych przez kierujących, wobec których wyciągnęli konsekwencje prawne. Sytuacja ta pokazuje, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa sprawdza się jako narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mają większy wpływ na bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Gdzie i jak możemy poinformować o zagrożeniu?
Sposób działania aplikacji jest łatwy w obsłudze. Wystarczy mieć do dyspozycji telefon bądź komputer z dostępem do internetu. I co dalej?:
- kliknij na baner Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dostępny na stronach internetowych komend powiatowych, miejskich i wojewódzkich Policji,
- po otwarciu strony internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, zaakceptuj regulamin,
- chcąc dodać zgłoszenie, wybierz na mapie obszar, który cię interesuje,
- następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodaj do mapy występujące niebezpieczeństwo (wybierając je z katalogu, należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia),
- w otwartym oknie opisz dane zagrożenie, wybierz dni tygodnia i porę dnia, kiedy dana sytuacja ma miejsce, możesz także załączyć plik o maksymalnej pojemności 5 megabajtów, a następnie kliknij przycisk "ZGŁOŚ".
Pamiętaj, że zgłoszenie zaznaczone na Mapie nie zastąpi potrzeby pilnej interwencji. Gdy zachodzi taka potrzeba wówczas musisz zadzwonić na numer 112. Dziękujemy mieszkańcom za każde zgłoszenie, dzięki któremu wiemy co jest najbardziej uciążliwe dla mieszkańców i pozwala nam jeszcze skuteczniejsze dbanie o bezpieczeństwo na drodze.
komisarz Justyna Kulka
Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim
Pliki do pobrania
-
Deskrypcja tekstowa filmu
12.45 KB
-
Audiodeskrypcja filmu
701.69 KB