Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - Twój realny wpływ na bezpieczeństwo drogowe!

Data publikacji 03.07.2023

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, która od 7 z powodzeniem służy jako narzędzie do kontaktu społeczeństwa z Policją. Jak to działa? W bardzo prostych 3 krokach: zgłoszenie, weryfikacja i reakcja. Temat jest szczególnie ważny w odniesieniu do bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za pomocą mapy możecie zgłaszać Państwo przekroczenia dozwolonej prędkości, nielegalne rajdy samochodowe, nieprawidłowe parkowanie czy też niewłaściwą infrastrukturę na drodze. Dzięki temu ostatniemu znacznikowi, funkcjonariusze mogą zwrócić się do zarządcy, na przykład o naprawę nawierzchni lub dodatkowe oznakowanie. To naprawdę działa!

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, czyli mobilne narzędzie, które ma realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa, w tym również w ruchu drogowym. Po wpisaniu w dowolną wyszukiwarkę hasła: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, cały proces jej obsługi dzieje się niemal automatycznie i bardzo intuicyjnie. W przypadku gdy przeszkadza nam, na przykład nieprawidłowa infrastruktura drogowa, możemy zaznaczyć ten fakt na mapie, wybrać rzeczowy znacznik i wysłać zgłoszenie, które następnie odczytane zostanie przez policjantów. Co dzieje się dalej? We wskazane miejsce wysyłany jest patrol, który osobiście weryfikuje przekazaną informację. W przypadku jej potwierdzenia, zwraca się do zarządcy drogi o naprawę nawierzchni, a czasem całkowitą reorganizację infrastruktury. W odniesieniu do ruchu drogowego, bardzo pomocne mogą okazać się również inne znaczniki z tej kategorii, to jest: przekroczenia dozwolonej prędkości, nielegalne rajdy samochodowe, nieprawidłowe parkowanie, niestrzeżony przejazd kolejowy, niestrzeżone przejście przez tory, zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśny czy też poruszanie się po terenach leśnych quadami.

To tylko tyle i aż tyle. Niepozorne działanie, polegające na współpracy obywatel – Policja, a przynoszące ogromne korzyści w postaci zwiększenia bezpieczeństwa na polskich drogach. Przypominamy, że zgłoszenia są w pełni anonimowe. Używając Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, prosimy o skorzystanie z wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu, co ułatwi szybsze dotarcie służb i rozwiązanie wskazanego problemu.

 

sierżant sztabowy Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

  • Ulotki dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
  • Telefon komórkowy, na którym wyświetlona jest  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
  • Znaki drogowe.
Powrót na górę strony