Aktualności

Poznajcie Patrycję – nową funkcjonariuszkę Lubuskiej Policji

Data publikacji 13.01.2023

Wraz z początkiem 2023 roku, ruszamy z nowym cyklem artykułów pod nazwą „Poznajcie naszych policjantów”. Będziemy przedstawiać w nim sylwetki funkcjonariuszy, którzy dołączyli do obsady Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. Dowiemy się kim są, jakie mają plany i marzenia, a co najważniejsze dlaczego to właśnie z mundurem postanowili związywać swoją zawodową drogę. Być może, staną się oni inspiracją dla tych osób, które od dawna zastanawiają się nad służbą w Policji lub wskażą nowy kierunek, dla tych którzy nigdy wcześniej o niej nie pomyśleli. A więc… poznajcie Patrycję – nową policjantkę w naszej jednostce.

4 stycznia 2023 roku, 49 policjantek i policjantów wypowiedziało słowa roty ślubowania, dołączając tym samym w poczet ponad 2500 funkcjonariuszy województwa lubuskiego. Ten dzień bez wątpienia stał się początkiem niezwykłej policyjnej misji na rzecz drugiego człowieka. Jedną z tych policjantek jest Patrycja, która właśnie rozpoczęła służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Sulęcinie. Będzie ona pionierką cyklu, z którym ruszamy w 2023 roku. „Poznajcie naszych policjantów” – to seria artykułów ukazujących się na stronie, za każdym razem, gdy nasze szeregi zasili kolejna funkcjonariuszka lub funkcjonariusz. Dowiemy się kim są jakie mają plany i marzenia, a co najważniejsze dlaczego to właśnie z mundurem postanowili związywać swoją zawodową drogę. Być może, staną się oni inspiracją dla tych osób, które od dawna zastanawiają się nad służbą w Policji lub wskażą nowy kierunek, dla tych którzy nigdy wcześniej o niej nie pomyśleli.

Poznajcie Patrycję!

Patrycja ma 26 lat. Mieszka na terenie gminy Sulęcin. Jest szczęśliwą żoną i mamą uroczego 3-latka. Wcześniej pracowała w telekomunikacji, ale to Policja od zawsze była jej marzeniem. Ukończyła Uniwersytet Zielonogórski na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe (Przypadek? Nie sądzę!). Wolne chwile spędza czytając książki – naprawdę dużo książek. Obecna kolekcja nie mieści się w jej mieszkaniu, więc część trzeba było przenieść do piwnicy. Najbardziej lubi kryminały, a jej ulubionym autorem jest Remigiusz Mróz. Sama określa siebie jako gadułę, otwartą na ludzi i świat. Nie potrafi przejść obok, gdy ktoś potrzebuje pomocy. To właśnie silne odczuwanie empatii sprawiło, że chciała służyć w Policji. Pomysł o złożeniu podania kiełkował w niej kilka dobrych lat, ale zawsze było „coś”, co sprawiało, że musiała odłożyć marzenia. W Końcu stwierdziła, że czas zrobić coś dla siebie i voilà – dziś ma na sobie granatowy mundur.

Etapem rekrutacji, którego Patrycja bała się najbardziej był test psychologiczny. Jak zweryfikowało życie – obawy były zupełnie nie potrzebne. 26-latka całą procedurę przeszła śpiewająco. Przed nią 7 – miesięczny kurs podstawowy, który odbędzie w Szkole Policji w Pile. Jako młoda mama, obawia się rozłąki ze swoim 3-latkiem, ale jak sama mówi „Jestem w końcu policjantką – musze dać radę!”. Gdzie Patrycja widzi siebie po zakończeniu szkolenia? Jest otwarta na to, co ją czeka i jakie decyzję podejmą przełożeni. Nie ukrywa jednak, że zawsze chciała pracować w ruchu drogowym.

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak mocno trzymać kciuki za pomyślne przejście szkolenia podstawowego przez Patrycję i wyczekiwać pierwszych wspólnych służb.

Jeśli Ty również zastanawiasz się nad służbą w Policji, zapraszamy do kontaktu z kadrami sulęcińskiej jednostki, osobiście lub pod numerem telefonu: 47 79 312 70. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej strony internetowej, a dokładniej zakładki „Zostań jednym z nas”, gdzie znajdziesz cały zakres aktualnych informacji o procedurze rekrutacyjnej. Link do strony znajduje się poniżej:

SŁUŻBA W POLICJI - DOBÓR

Dołącz do najlepszych!

 

sierżant sztabowy Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Powrót na górę strony