Aktualności

Policja, media, public relations - spotkanie Rzecznika Prasowego Lubuskiej Policji ze studentami

Data publikacji 13.01.2023

W czwartkowe przedpołudnie (12 stycznia) grupa studentów Akademii imienia Jakuba z Paradyża gościła w siedzibie Lubuskiej Policji. Głównym punktem wizyty były warsztaty dotyczące funkcjonowania i komunikowania działań Policji w mediach, które poprowadził Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim – podinspektor Marcin Maludy. Studenci poznali narzędzia wykorzystywane w codziennej służbie oficerów prasowych Policji, komunikacji społecznej czy public relations, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa wśród Lubuszan.

Codzienna służba podejmowana przez policjantów - zatrzymywanie sprawców przestępstw, ratowanie zdrowia i życia ludzkiego, działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy szeroko podejmowana kwestia profilaktyki i prewencji wpływa na obraz instytucji jaka jest Policja. A ten ma wyraźne przełożenie na poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Wielu z nas obraz stróży prawa poznaje z internetu, radia, telewizji czy prasy dlatego tak ważne jest skuteczne funkcjonowanie i komunikowanie policyjnych działań w mediach.

Te kwestie były przedmiotem warsztatów, w których uczestniczyli studenci I roku Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Akademii imienia Jakuba z Paradyża. Czwartkowa (12 stycznia) wizyta gorzowskich studentów rozpoczęła się od zwiedzania strzelnicy, na której na co dzień ćwiczą lubuscy stróże prawa. Później przyszedł czas na warsztaty związane z funkcjonowaniem Policji w mediach, które przeprowadził Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, podinspektor Marcin Maludy. Pytanie „Jak współcześnie odnaleźć się w świecie mediów?” jest tym, które współcześnie bardzo często jest zadawane. To oczywiście nie powinno dziwić, jednak nie zawsze pada na nie dokładna odpowiedź. A to od niej w dużej mierze zależy, jak w oczach społeczeństwa będzie wyglądała dana instytucja. Dlatego tak istotne jest skuteczne korzystanie z narzędzi komunikacji społecznej, public relations czy szeroko rozumianego marketingu. Rzecznik prasowy Lubuskiej Policji dokładnie wymienił i opisał czynniki, dzięki, którym materiały tworzone przez zespół prasowy oraz oficerów prasowych garnizonu lubuskiego pojawiają się nie tylko na portalach lubuskich mediów, ale wielokrotnie przekraczają granice naszego regionu. Co zatem wpływa na zaistnienie w przestrzeni medialnej? To przede wszystkim aktywność rzecznika prasowego, skuteczna komunikacja wewnętrzna, obecność na miejscu zdarzenia, szybkość reakcji na określoną sytuację czy oryginalność i niekonwencjonalność komunikatu prasowego. To oczywiście tylko niektóre zagadnienia i składowe stanowiące bazę efektywnej komunikacji społecznej.

Warsztaty ze studentami miały charakter interaktywny. Studenci zadawali, które w ich odczuciu stanowiły istotne aspekty funkcjonowania Policji w mediach. Jednym z poruszanych wątków był ten związany z rekrutacją do Lubuskiej Policji, ścieżce rozwoju czy specyfice pełnienia służby w określonych komórkach w Policji.

 

komisarz Maciej Kimet

Komenda Wojewódzka Policji

w Gorzowie Wielkopolskim

  • Policjant i mężczyzna przekazują informacje studentom.
  • Policjant przemawia do grupy studentów.
  • Policjant przemawia z mównicy.
  • Studenci podczas prezentacji na sali konferencyjnej.
  • Policjant rozmawia ze studentami na strzelnicy.
  • Policjant pokazuje studentom strzelnicę.
  • Mężczyzna podczas ćwiczenia strzeleckiego.
  • Mężczyzna i policjant podczas ćwiczenia strzeleckiego.
  • Studenci podczas ćwiczeń strzeleckich.
  • Mężczyzna podczas przeglądania ulotki rekrutacyjnej.
  • Policjant podczas warsztatów studenckich.
  • Policjant przemawia do grupy studentów.
  • Ekran komputera, a w tle studenci na sali konferencyjnej.
  • Policjant podczas prezentacji na warsztatach studenckich.
  • Policjant i pozostałe osoby stoją obok siebie pozując do zdjęcia.
Powrót na górę strony