Aktualności

Mieszkańcy powiatu krośnieńskiego aktywni w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 16.11.2022

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to aplikacja za pośrednictwem której mieszkańcy powiatu krośnieńskiego zgłaszają swoje spostrzeżenia co do występujących w określonych miejscach zagrożeń. Szeroki katalog Mapy pozwala na zgłoszenie różnych problemów, które mają wpływ na bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Tylko od początku roku policjanci powiatu krośnieńskiego zweryfikowali ponad 1200 zgłoszeń, w tym ponad połowa została potwierdzona i wyeliminowana.

Najczęściej zgłaszanym przez mieszkańców problemem jest przekraczanie dozwolonej prędkości. Na 1205 wszystkich zgłoszeń, aż 842 dotyczy tego zagrożenia, w tym ponad 600 zostało potwierdzonych i wyeliminowanych. Ostatnia weryfikacja nowych zgłoszeń dotyczących przekroczenia prędkości miała miejsce 14 listopada w miejscowościach Pław, Brzózka oraz Krosno Odrzańskie na ulicy Bohaterów Wojska Polskiego.  Policjanci podczas prowadzonych tam kontroli ujawnili 16 wykroczeń drogowych popełnionych przez kierujących. Dziękujemy mieszkańcom za każde zgłoszenie, dzięki któremu wiemy co jest najbardziej uciążliwe dla mieszkańców i pozwala nam jeszcze skuteczniejsze dbanie o bezpieczeństwo na drodze. Przypominamy, że za pomocą Mapy poza przekraczaniem prędkości możemy zgłosić między innymi o aktach wandalizmu, miejscu przebywania osoby bezdomnej potrzebującej pomocy, miejscach grupowania się młodzieży zagrożonych demoralizacją, dzikich wysypiskach śmieci, nieprawidłowym parkowaniu, niestrzeżonych przejazdach kolejowych, niewłaściwej infrastrukturze drogowej, spożywaniu alkoholu w miejscach niedozwolonych, wałęsających się bezpańskich psach, znęcaniu się nad zwierzętami, złej organizacji ruchu drogowego czy też żebractwie. Jeśli otrzymane zgłoszenie będzie w zakresie działania podmiotów pozapolicyjnych, wówczas zostanie ono przesłane zgodnie z właściwością do podmiotu odpowiedzialnego za jego weryfikację. Pamiętajmy jednak, że zgłoszenie zaznaczone na Mapie nie zastąpi potrzeby pilnej interwencji. Gdy zachodzi taka potrzeba wówczas musimy zadzwonić na numer 112.

Przypomnijmy „krok po kroku” zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:

  • otwieramy stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,
  • akceptujemy regulamin,
  • chcąc dodać zgłoszenie, wybieramy na mapie obszar, który nas interesuje,
  • następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu, należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia,
  • w otwartym oknie opisujemy dane zagrożenie, wybieramy dni tygodnia i porę dnia, kiedy dana sytuacja ma miejsce, a następnie klikamy przycisk "ZGŁOŚ".

Zachęcamy do dalszego korzystania i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami z Policją. Każde zgłoszenie zostanie zweryfikowane, a efekt podjętych działań będzie naniesiony na Mapie.

 

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • Ekran telefonu z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa
  • Ulotka z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa
  • Ekran telefonu z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa

Film 135-191765.mp4

Pobierz plik 135-191765.mp4 (format mp4 - rozmiar 20.83 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony