Za zbyt szybką jazdę stracili prawa jazdy. Policjanci działali w miejscu wskazanym przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzięki zgłoszeniu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa słubiccy policjanci zatrzymali dwóch piratów drogowych, którzy zdecydowanie za szybko poruszali się w terenie zabudowanym. Na „pięćdziesiątce” ich prędkościomierze wskazywały 125 km/h i 121 km/h. Policjanci za brawurową jazdę zatrzymali kierowcom uprawnienia na trzy miesiące oraz ukarali mandatami w kwocie 2500 złotych i 10 punktami karnymi.
Nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych, dlatego też policjanci z całą stanowczością wyciągają konsekwencje wobec kierowców zbyt mocno naciskających na pedał gazu. Tak było w sobotę (27 sierpnia) w powiecie słubickim. Policjanci ruchu drogowego prędkości poruszających się pojazdów w miejscu zaznaczanym przez obywateli na krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa, jako miejsce gdzie przejeżdżające przez miejscowość Urad ( gmina Cybinka) pojazdy poruszają się z nadmierną prędkością. W godzinach wieczornych zauważyli samochód osobowy poruszający się z bardzo dużą prędkością w terenie zabudowanym. Miernik wskazał, że kierowca osobówki w miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h miał 125 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Kierowcą okazał się 59- letni mieszkaniec powiatu głogowskiego, któremu odebrano uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy oraz wręczono mandat karny w wysokości 2500 złotych i 10 punktów karnych. Policyjny wideorejestrator niespełna godzinę później w tym samym miejscu ujawnia kolejne przekroczenie prędkości w tym samym miejscu, gdzie tym razem pomiar wskazuje przekroczenie o 71 km/h. Policjanci nie odpuszczają, znają dobrze dane, statystyki i przyczyny zdarzeń drogowych, gdzie niezmiennie na pierwszym miejscu figuruje nadmierna prędkość. Więc i za to bezmyślne zachowanie 45- letniego kierowcy zostaje docenione odebraniem uprawnień na okres trzech miesięcy, mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 10 punktami karnymi.
Pomimo apeli o rozwagę za kierownicą, policjanci wciąż ujawniają uczestników ruchu drogowego, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której każdy może podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego miejscu zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Jest też narzędziem, które pozwala mieszkańcom zgłosić realne zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. I takich zgłoszeń od obywateli mamy coraz więcej, każde z nich skrupulatnie sprawdzamy, reagujemy i eliminujemy.
aspirant Agnieszka Kaczmarek
Komenda Powiatowa Policji w Słubicach