Aktualności

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo na drogach

Data publikacji 11.08.2022

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dla każdego, kto bez wychodzenia z domu chce przekazać Policji swoje spostrzeżenia na temat zagrożeń występujących, na przykład w jego miejscu zamieszkania. Poprzez aplikację możemy zgłosić między innymi nasze uwagi związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Jedno z takich zgłoszeń było dziś weryfikowane przez sulęcińskich policjantów, a dotyczyło ono przekroczeń prędkości, które obok nieprawidłowej infrastruktury drogowej, należą do najczęściej zaznaczanych kategorii problemów.

W czwartek (11 sierpnia) od samego rana, policjanci sulęcińskiej drogówki zajęli się niezwykle ważną kwestią, dotyczącą weryfikacji zgłoszeń, które wpłynęły za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przypomnijmy czym w ogóle jest aplikacja. To mobilne narzędzie, które ma realny wpływ na poprawę szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Poniżej przedstawiamy krótką instrukcję obsługi:

- otwieramy stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,

- akceptujemy regulamin,

- chcąc dodać zgłoszenie, wybieramy na mapie obszar, który nas interesuje,

- następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu, należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia,

- w otwartym oknie opisujemy dane zagrożenie, wybieramy dni tygodnia i porę dnia, kiedy dana sytuacja ma miejsce, a następnie klikamy przycisk "ZGŁOŚ".

Tym razem przycisk „ZGŁOŚ” dotyczył przekroczeń prędkości. Policjanci udali się we wskazane miejsca na terenie powiatu sulęcińskiego, aby zweryfikować przekazane informacje. Szybko okazało się, że kierowcy rzeczywiście mają zbyt „ciężką nogę”, co zakończyło się stanowczą reakcją ze strony mundurowych w postaci mandatów karnych. Wzmożone patrole we wskazanych lokalizacjach, bez wątpienia wpływają także prewencyjne na pozostałych kierowców i zapobiegają podobnym wykroczeniom w przyszłości.

Używając Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, prosimy o skorzystanie z wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu, co ułatwi szybsze dotarcie służb i rozwiązanie wskazanego problemu. Pamiętaj jednak, że w pilnych przypadkach, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112.

Jeszcze jedno, zgłoszenia za pomocą aplikacji są anonimowe, nie oznacza to jednak, że KMZB można traktować jako formę zabawy. Każde Państwa zgłoszenie wywołuje czynności Policji. Nie ma tu miejsca na żarty i nieprawdziwe zgłoszenia.

 

sierżant sztabowy Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

  • osoba trzyma ulotkę
  • osoba obsługuje telefon
  • policjant kontroluje prędkość pojazdów
  • policjant wypisuje mandat
  • osoba obsługuje telefon
  • policjanci obserwują drogę
  • policjanci jadą radiowozem
  • karta weryfikacji zgłoszenia na mapie
  • policjant sporządza dokumentację
Powrót na górę strony