Aktualności

Policjanci przerwali szarżę driftera. Sprawa trafia do sądu

Data publikacji 27.05.2022

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę, który driftował na rondzie. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. W swojej kartotece ma kilkanaście wykroczeń. Teraz policjanci zdecydowali się na odstąpienie od mandatu karnego i sprawę skierują do sądu.

Do driftującego na rondzie kierowcy w czwartek (26 maja) po godzinie 22 zostali wezwani policjanci gorzowskiej komendy. U zbiegu ulicy Myśliborskiej i Miłej kierujący BMW miał lekceważyć drogowe przepisy. Podczas dojazdu na miejsce interwencji funkcjonariusze zauważyli wskazany pojazd, którego kierujący driftował na Rondzie Europejskim. Policjanci włączyli sygnały i szybko zakończyli jazdę mężczyzny. Za kierownicą auta siedział 28-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego. W rozmowie z policjantami przekazał, że wykonywał drift na drodze publicznej bo chciał uwiecznić to na wideo. Te w żaden sposób nie mogło tłumaczyć jego niebezpiecznej jazdy. Po sprawdzeniu 28-latka w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany przez gorzowski sąd do odbycia ponad rocznej kary pozbawiania wolności. Kierujący ma na swoim koncie szereg wykroczeń drogowych. W tym przypadku policjanci zdecydowali, by odstąpić od ukarania mandatem karnym i za drift skierować sprawę do sądu. Nie ma bowiem przyzwolenia na takie zachowanie na drogach.

Funkcjonariusze gorzowskiej komendy tym samym potwierdzają już kolejny raz, że z drogowymi piratami walczą skutecznie i nie zamierzają odpuszczać. Na nielegalne drifty, próby wyścigów czy inne, niebezpieczne zachowania policjanci stanowczo reagują. Sprawy nie tylko kończą się wysokimi mandatami, ale także mogą być kierowane do sądu, który w ramach własnych kompetencji może podjąć decyzję o zdecydowanie wyższej grzywnie i orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

 

podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • Policyjny radiowóz na rondzie zatrzymuje kierowce BMW

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.34 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony