Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – Twój głos w ważnych sprawach

Data publikacji 11.05.2022

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dla każdego, kto bez wychodzenia z domu chce przekazać Policji swoje spostrzeżenia na temat zagrożeń występujących w jego miejscu zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Poprzez tę aplikację możemy zgłosić między innymi o przekroczeniach prędkości, dzikich wysypiskach śmieci, aktach wandalizmu czy używaniu środków odurzających. Zgłoszenia są anonimowe, a sama obsługa „Mapy” jest niezwykle intuicyjna i prosta.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest mobilnym narzędziem, które ma realny wpływ na poprawę naszego bezpieczeństwa. Spore grono obywateli, już od dawna komunikuje się z Policją właśnie za pośrednictwem „Mapy”. Zachęcamy również osoby, dla których aplikacja jest nowością, ale chciałyby realnie wpływać na stan bezpieczeństwa, do zapoznania się z jej możliwościami. Państwa głos jest dla nas niezwykle ważny! Tylko dzięki wspólnym działaniom możemy zmieniać rzeczywistość wokół nas, tak aby stała się ona lepsza, a przede wszystkim bezpieczniejsza.

Przypomnijmy „krok po kroku” zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:

- otwieramy stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,

- akceptujemy regulamin,

- chcąc dodać zgłoszenie, wybieramy na mapie obszar, który nas interesuje,

- następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu, należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia,

- w otwartym oknie opisujemy dane zagrożenie, wybieramy dni tygodnia i porę dnia, kiedy dana sytuacja ma miejsce, a następnie klikamy przycisk "ZGŁOŚ".

Używając Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, prosimy o skorzystanie z wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu, co ułatwi szybsze dotarcie służb i rozwiązanie wskazanego problemu. Pamiętaj jednak, że w pilnych przypadkach, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112.

 

starszy sierżant Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

  • trzymany w ręku telefon z otwartą Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa
  • ulotki związane z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa
  • plakat związany z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa
  • laptop z otwartą Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa
Powrót na górę strony