Aktualności

Sezon motocyklowy jeszcze się nie rozpoczął. Niestety są już pierwsze wypadki z ich udziałem...

Data publikacji 02.03.2022

Policjanci wyjaśniają okoliczności poważnego wypadku do jakiego doszło na drodze niedaleko Drezdenka. W jego wyniku poważnych obrażeń ciała doznał 53-letni motorowerzysta. W uczestniczył również samochód osobowy, za kierownicą którego siedział 64-letni kierowca. Poważnie ranny motorowerzysta, między innymi z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Pamiętajmy, że zbliżająca się wiosna będzie zachętą dla wielu miłośników motocykli i motorowerów. Dlatego ci uczestnicy ruchu drogowego, jak również wszyscy kierowcy powinni zachować szczególną uwagę i rozsądek na drodze.

Zbliżająca się wiosna i coraz wyższa temperatura powietrza – to oznaki, że niebawem na naszych drogach pojawią się miłośnicy jazdy na motocyklach. A tych każdego roku jest coraz więcej. W różnym wieku, jeżdżący na szybszych i wolniejszych maszynach. Sama jazda na motocyklu sprawia wiele przyjemności. Najważniejsze jednak, aby była zgodna z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza tymi dotyczącymi ograniczeń prędkości. Jej niedostosowanie do aktualnych warunków na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków. Pamiętajmy także, że jazda motocyklem wymaga od nas posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania, umiejętności, ale przede wszystkim zdrowego rozsądku. Niestety wypadki z udziałem motocyklistów często kończą się tragicznie. Ważne, aby nie przeceniać swoich możliwości. Na bezpieczeństwo motocyklistów duży wpływ mają również kierowcy samochodów, którzy muszą mieć świadomość, że po drodze jeżdżą również miłośnicy jednośladów. Dlatego szczególnie uważnie należy spoglądać w lusterko. Jedni i drudzy muszą pamiętać, że nie są sami na drodze. Wzajemny szacunek na drodze jest również czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo. Stosując te proste, ale skuteczne wskazówki, wszyscy przyczynimy się do zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.

W tej chwili nie znamy jeszcze wszystkich okoliczności poważnego wypadku, do jakiego doszło we wtorek (1 marca) na drodze pomiędzy miejscowościami Gościm i Lubiatów. Policjanci wyjaśniają jego przyczyny. Mundurowi ustalili, że około godziny 14:20 doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył 53-letni motorowerzysta i 64-letni kierowca osobówki. W jego wyniku poważnych obrażeń ciała doznał mężczyzna, który kierował motorowerem. Został przetransportowany do szpitala. Kierowcy osobówki nic się nie stało, był trzeźwy.

Aby do tragicznych zdarzeń dochodziło jak najrzadziej mundurowi z drogówki już niebawem wsiądą  na policyjne motocykle. Nowoczesne i świetnie wyposażone maszyny są dużym ułatwieniem w eliminowaniu niebezpiecznych zachowań na drodze. Dzięki nim policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej reagować na niebezpiecznie jeżdżących kierowców i motocyklistów. Mundurowi będą służyć wszelką radą i pomocą na drodze. Ale w przypadkach ujawnienia niebezpiecznej jazdy, stwarzania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym będą reagować na te sytuacje natychmiastowo i z całą surowością. Wszystko po to, aby rozpoczynający się już niebawem sezon motocyklowy był bezpieczny dla wszystkich uczestników ruchu.

 

aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

  • Miejsce wypadku drogowego - na jezdni widać samochód osobowy i motorower.
  • Samochód uszkodzony w wyniku wypadku drogowego.
  • Motorower uszkodzony w wyniku wypadku drogowego.
Powrót na górę strony