Aktualności

Żegnamy Kapelana Policji i życzymy powodzenia w Rzymie

Data publikacji 20.10.2021

W policyjną służbę wpisany jest czas powitań i rozstań. W związku z zakończeniem posługi duszpasterskiej w Komendzie Powiatowej Policji we Wschowie odbyło się uroczyste pożegnanie ojca Macieja Olszewskiego, który z dniem 1 listopada obejmie funkcję gwardiana Domu Generalnego w Rzymie.

We wtorek (19 października) odbyło się uroczyste pożegnanie ojca Macieja Olszewskiego. Na pożegnaniu kapelana wschowskiej Policji obecni byli Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektor Jarosław Pasterski, Komendant Powiatowy Policji we Wschowie podinspektor Tomasz Szuda oraz zaproszeni goście. W trakcie uroczystości podinspektor Tomasz Szuda w imieniu policjantów oraz pracowników wschowskiej Policji podziękował za wieloletnią opiekę duszpasterską, za dobre słowo, wiarę i wsparcie. Podziękował za otwartość, uśmiech i troskę jaką otrzymaliśmy od kapelana, za każdą Eucharystię, mądre i pouczające kazania oraz udzielane sakramenty.

Ojciec Maciej Olszewski aktywnie uczestniczył w życiu wschowskiej komendy biorąc udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach. Osobowość i postać kapelana ojca Macieja zapisze się w kartach historii komendy ze Wschowy. Ojciec Maciej Olszewski po ośmiu latach pracy z policjantami awansował na stanowisko gwardiana Domu Generalnego w Rzymie.

Życzymy ojcu Maciejowi pomyślności i zdrowia w dalszej posłudze duszpasterskiej. Mówi się, że „nie ma ludzi niezastąpionych, ale są niepowtarzalni” i takim pozostaniesz Ojcze w naszych sercach.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

  • policjant wręcza medal duchownemu
  • policjant składa podziękowania duchownemu
  • duchowny i policjanci na uroczystości
  • grawer i statuetka
  • uczestnicy uroczystości
Powrót na górę strony