Aktualności

W „Bezpiecznej Młodości” nie ma miejsca na używki. Policjanci edukują on-line

Data publikacji 26.03.2021

Temat bezpieczeństwa związanego z naszym zdrowiem jest bezapelacyjnie sprawą priorytetową. Trwająca już przeszło rok pandemia COVID-19 wymusiła na nas wszystkich ograniczenia w kontaktach interpersonalnych. Dla policjantów była to nie lada zagwozdka, jak w takim razie prowadzić działalność profilaktyczną, której fundamentem są spotkania? Jako, że ogromna część naszego życia przeniosła się do sieci, również mundurowi postanowili zmierzyć się z formułą zajęć on-line. Tym razem wspólnie z młodzieżą rozmawialiśmy o Bezpiecznej Młodości, w której nie ma miejsca na używki.

Właśnie dobiega końca kolejny tydzień wirtualnych spotkań sulęcińskich policjantów z uczniami szkół średnich, w ramach Wojewódzkiego Programu Edukacyjno – Informacyjnego pod nazwą „Bezpieczna Młodość”. Sama idea zajęć nie jest nowością. Projekt realizowany jest od września od 2019 roku. Jego głównym celem jest zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa młodzieży z terenu województwa lubuskiego. Program zakłada prowadzenie systematycznych działań edukacyjnych z zakresu skutków zażywania narkotyków, spożywania alkoholu, a także podniesienia świadomości młodzieży w obszarze zapobiegania zjawiskom patologicznym oraz stania się ofiarą przestępstw. Jego zakres tematyczny porusza również kwestie związane z mową nienawiści oraz zapobieganiem handlowi ludźmi. Nowością jest za to forma, w jakiej przeprowadzane są spotkania. Trwająca już przeszło rok pandemia COVID-19 wymusiła na nas wszystkich ograniczenia w kontaktach interpersonalnych. Dla policjantów była to nie lada zagwozdka, jak w takim razie prowadzić działalność profilaktyczną, której fundamentem są wizyty w szkołach? Jako, że ogromna część naszego życia przeniosła się do sieci, również mundurowi postanowili zmierzyć się z formułą zajęć on-line. Rozmawialiśmy już o cyberzagrożeniach, link do komunikatu na ten temat znajduje się poniżej:

BEZPIECZNA MŁODOŚĆ ONLINE

Mieliśmy również okazję zachęcać maturzystów do wstąpienia w szeregi Policji, o czym pisaliśmy w poniższym artykule:

DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH

Tym razem, w ogniu dyskusji stanęły używki, w tym przede wszystkim zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków. Omówione konsekwencje zdrowotne i prawne, poparte dodatkowo prezentacją reportażu opowiadającego o tym, jak ten „jeden raz” z kontekście eksperymentowania z dopalaczami może zniszczyć życie, zrobiły nie lada wrażenie na uczniach. Wniosek, na zakończenie spotkania był jeden: w bezpiecznej młodości nie ma miejsca na używki – po prostu szkoda Ciebie na takie patoklimaty!

 

starszy sierżant Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

 

  • Policjant podczas zajęć online z młodzieżą.
  • Ulotki lezące obok komputera.
  • Policjantka podczas zajęć online z młodzieżą.
Powrót na górę strony