17 TYSIĘCY LUBUSZAN NA KWARANTANNIE. WYKORZYSTUJMY APLIKACJĘ „KWARANTANNA DOMOWA” - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

17 TYSIĘCY LUBUSZAN NA KWARANTANNIE. WYKORZYSTUJMY APLIKACJĘ „KWARANTANNA DOMOWA”

Data publikacji 09.11.2020

Lubuscy stróże prawa robią wszystko, aby dopełnić formalności związanych ze sprawdzaniem osób przebywających na kwarantannie. Tych przybywa w lawinowym tempie. Odciążmy zatem pracę policjantów i skorzystajmy z aplikacji „kwarantanna domowa”, którą wykorzystuje jedynie 30% osób na niej przebywających. Bądźmy odpowiedzialni. Policjantów nikt nie zwolnił z codziennych zadań. Pozwólmy im działać w optymalny sposób i zapewnić bezpieczeństwo Lubuszan.

Walka z drugą falą koronawirusa trwa na dobre. Służby państwowe, w tym Policja robią wszystko, aby wyhamować lawinowo rosnące zakażenia. Te obecnie krystalizują się w kraju na poziomie 25 tysięcy. W regionie zaś codziennie przybywa blisko 500 chorych. Dlatego w tym zakresie podejmowane są kolejne obostrzenia, mające za zadanie spowolnić rozszerzającą się epidemię. Na pierwszej linii w walce z koronawirusem stoją służby medyczne: lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni, którzy codziennie starają się pomóc osobom narażonym na zagrożenia. Nieco inne, ale również niezwykle istotne zadania mają do wykonania policjanci. Ci  każdego dnia  przy współpracy ze służbami sanitarnymi sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną wywiązują się z nałożonego na nie obowiązku. Ten dotyczy przebywania w miejscu umożliwiającym bezpieczne odizolowanie osoby, która mogła mieć kontakt z osobą zakażoną. Takie codzienne kontrole angażują duże siły i środki ze strony Policji oraz pozostałych służb i instytucji zaangażowanych w walkę z epidemią. Dość powiedzieć, że każdego dnia w województwie lubuskim ta liczba oscyluje w granicach aż 17 tysięcy osób. To spore wyzwanie dla policjantów, których z codziennych obowiązków związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa nikt przecież nie zwolnił. Dzięki współpracy z pracownikami służb sanitarnych mundurowi mają zawsze aktualne informacje o osobach znajdujących się na kwarantannie. Dlatego każdy, kto mógł mieć kontakt z osobą zakażoną jest skrupulatnie sprawdzany. W przypadku, kiedy policjanci nie zastaliby osoby w miejscu, gdzie miała odbywać kwarantannę, przekazują taką informację do służb sanitarnych.

Służbę policjantów w tym zakresie skutecznie może odciążyć specjalnie stworzona aplikacja „Kwarantanna Domowa”. To proste w obsłudze narzędzie, które pozwoli osobie objętej kwarantanną wywiązać się z nałożonych na nią obowiązków bez konieczności kontroli Policji. Aplikacja pozwoliłby zatem mundurowym skupić się na pozostałych zadaniach związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom. Problem jest jednak taki, że mimo konieczności korzystania z takiej aplikacji, wykorzystuje ją tylko 30% osób przebywających na kwarantannie. Dlatego o niej przypominamy i apelujemy o korzystanie.

Więcej informacji na stronie: APLIKACJA KWARANTANNA DOMOWA

 

nadkomisarz Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim

 • Oficer dyżurny przed monitorem
 • Policjantka w radiowozie dzwoniąca przez telefon
 • Policjant pokazujący na mapę
 • Policjant dzwoniący przez telefon komórkowy
 • Policjant wraz z funkcjonariuszem Żandarmerii Wojskowej
 • Ulotka na kierownicy radiowozu o kwarantannie domowej
 • Policjant z ulotką o aplikacji "kwarantanna domowa" przed radiowozem
 • Policjant w radiowozie z ulotką o aplikacji kwarantanna domowa
 • Policjant dzwoniący domofonem sprawdza przestrzeganie obowiązku kwarantanny domowej
 • Policjanci w radiowozie z ulotką o aplikacji "kwarantanna domowa".
 • Zdjęcie telefonu z uruchomioną aplikacją "kwarantanna domowa"
 • Policjanci i funkcjonariusze Wojsk Obrony Terytorialnej sprawdzają osoby na kwarantannie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.55 MB)